Honba za klenotem Nilu (1985)

Asi to bylo špatným režisérem nebo nevím proč tento film neměl takový úspěch, protože příběhově to nebylo špatné. I tak ten film měl pár skvělých nezapomenutelných momentů, kvůli kterým se něj vždy rád v "přímým" v TV podívám. Třeba ta sekvence jak spolu Michael a Kathleen tančí mezi domorodci, nezapomenutelný moment....

Honba za diamantem (1984)

Vynikající dobrodružný film, který nikdy neomrzí a člověka vždy potěší se nej dívat v "přímým" v TV. Mám rád filmy tohoto typu. Hudba Alan Silvestri je "must".

Hra (1997)

Pecka nářez, který si vždy rád pustím znova. Vysoce hodnotím příběh, který jede jak šílený vlak a končí nečekaným závěrem. Michael Douglas byl vynikající, jako vždy.

Vetřelec ³ (1992)

Hodně na tento film myslím, hodně toho ve mně nechal. Po hororové stránce perfektní zážitek a konec filmu myslím vzdává holt předešlým dílům. Na druhou stranu musím říct, že filmy tohoto typu nesnáším a děsím se představy, že bych vydržel na něj koukat znova. Vetřelec tím ve mě skončil u druhého poračování.

Klub rváčů (1999)

Skvělé výkony obou hlavních představitelů a perfektní dialogy, to se filmu nedá upřít. Nadchly mě exteriéry, které zde podrthly temnou ideu filmu. Moc pěkný příběh a David Fincher nám nastavuje zrcadlo jak se žije konzumní život. I přes to všechno mi to jaksi nestačilo na pět hvězd.

Vetřelci (1986)

Cameron zde ukázal jak lze vzít scifi hororový film z jiné strany a přitom z něho filmový zážitek na který si přijde i akční divák. Pokráčování, které se mi líbilo ještě víc než jednička a které nebude pro své kvality asi nikdy překonáno. Pokračování které bere dech svým rychlým tempem, svělým stylem vyprávění při kterém je až s podivem jak dokáže ve dvou hodinách odvyprávět obrovské množství děje. To je něco, co právě cameron umí hodně dobře.

Oko dravce (2008)

Nic moc, zase jedna babka povídala....Průměrný akční film opět s hi-tech blábolama typu dálkově řízenýma jeřábama atd. Tohle tady uz mockrát bylo a nevidím důvod proč byl měl tento film neco extra.

Kurýr 3 (2008)

Znovu nepřesvědčitý akční film, sice trochu lepsi nez zapásnutá dvojka, ale na jedničku to nemá. Stattham jako obvykle odvedl slušnou práci, příběh byl dobrý a tempo velmi rychle běželo. Tohle všechno by šlo až na jedinou věc. Filmy s nápadem na odpálení bomby při překročení limitní vzdálenosti u mě začínají a končí u filmu Wedlock, který byl prvním filmem s tímto nápadem. Každý ostatní film je u mě nastavovanou kaší a lepší to nebude. Jen kvůli tempu filmu, Jasonovi a především mému oblíbenci Robertovi Knneperovi dávám 3.

JCVD (2008)

Čekal jsem od toho mnohem víc, zvláště po přečtení komentářů. Musím ale říct, že mě film alespoň trochu potěšil. Je hrozně těžké se vykašlat na člověka, na herce, s kterým prožijete svoje mládí a kterého máte za vzor a hltáte jeden snímek za druhým a vidět ho jak si zničil svůj život chlastem a grogama. Už jsem nad ním zlomil hůl, ale tímto filmem se alespoň snaží ze všech těch sraček vyškrábat a začít úplně odznova. Obyčejný film v podání kohokoli jiného, nicméně s podáním JCVD a svým obsahem sebereflexe snažícím se svým fanouškům omluvit se a vyjádřit sebelítost z něho číní alespoň pro mě to lepší z Jaena Clauda. Jen tak dál a ať se ti návrát vydaří.

Předčítač (2008)

Posledním filmem z pětice nominovaných byl Přečítač, který me zaujal hned v počátku svoji otevřeností a silou vypráveni. Bohužel v zápětí se jeho síla nějak vytratila a já musel sledovat jak se příběh jen šine ke svému velmi prumernemu konci. Sice vynikající výkon Kate Winslet, ale to je asi všechno. Vylíčit zpackaný život obou hlavních hrdinu a tak nějak nevyždímat ze mě emoce já neberu. Ten snímek kdyby nebyl nominován, tak se nic nestalo. Asi se mnou nebude většina souhlasit, ale tento film rozhodně nemá na to byt nejlepším filmem a nezachrání ho ani Kate, ale jen kvůli ní dávám 3 hvězdy.