Operace Rudé moře (2018)

Nebýt slabšího příběhu, byl by to jasný pětihvězdičkový válečný film. Řada scén je vynikajících, některé nevídáné - třeba mega gore scéna v autobuse, plného kusů těl, včetně ještě živých. Na této čínské produkci je taky super, že odborným poradcům bylo nasloucháno, takže to není paradoxně taková sračka, jako je v levičáském Hollywoodu běžné. Je smutné, když komunisti mají aktuálně lepší filmy než USA. 80%.

Co se kočce honí hlavou (2022)

Zajimavý dokument, co laikům lecos osvětlí. Ale žádné WOW se fakt nekoná. 65%.

Moonfall (2022)

Jo, ten chlap je šílenej, na druhou stranu, kdo jinej by dostal takový prachy na takovou sračku, než Roland. Nalijme si čistého octa - studio to vědělo, fandové to věděli - všichni kdo myslí, to věděli....Je to prostě blockbuster čistě na vydělání hory prachů, a i když stál film kotel, taky kotel vydělal. Ok, proč ne. Herecké výkony v pohodě, triky místy levnější, než by člověk čekal, scénář ...ehm, no nic radši. Prostým faktem budiž to, že je to klenot katastrofických scifi velkofilmů, jakkoliv špatný. Mě se osobně hodně líbil námět, a ve vysbětlující "historické" části jsem byl blahem bez sebe. Přiznávám.  proto dávám taky tak neobjektivní skore. 70%.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Jo, nikdy jsem nebyl, nejsem, ani nebudu fanoušek Spidermana. Film trpí trapnými žvásty o hovně, celkem obyčejnými protivníky a souboji, které Marvel ukázal různě už tak 100x, takže žádná sláva. Film má i světlejší chvíle, vlastně jen ty, kde je Dr. Strange. Třeba to rozpadající se / zrcadlové město super, ale to je taky jediná část filmu, která je super. cca 40minut fakt mohli úplně vyškrtnout. *** a 60%.

Seveřan (2022)

Kvalitní a drsný příběh, kde je naturalisticky podán život, náboženské rituály, i smrt. Dobré herecké výkony a celkově provedení, jen škoda slabšího konce. 80%

Stopař (1987)

Velmi zajimavý a poetický příběh, který je vlastně velmi jednoduchý, přesto opravu poutavý. Natočeno je to seversky tradičně minimalisticky - a zde přesně platí, včetně délky stopáže, že méně je někdy více. Dramatický závěr, kdy se barbaři blíží vyhladit bezbranné ženy a děti, a člověk má o ně opravdu strach, je jednoznačně pětihvězdičkový. I přes skromné efekty/technické možnosti. 4+ a 85%.

Experiment Belko (2016)

Velmi originální vyvražďovačka, která se jen tak nevidí. Jako člověka z korporátu mě z toho lehce zamrazilo. Lidi jsou různí, a nejde komukoliv věřit. Námět každopádně řácky šílenej, provedení a herecké výkony slušné. 80%.

Peacemaker (2022) (seriál)

Velmi potrhlé, originální, a místy šílené dílo. Po dlouhé době seriál, který baví tak, že by člověk vydržel koukal na všechny díly najednou. ******

Armáda mrtvých (2021)

Není to špatné, trošku mi to připomínalo Oceans Eleven. Zombíci originální, inteligentní, a zombie kůň a tygr super. Je to jen trochu moc roztahané, tentokrát tam bylo fakt spousta zbytečných dialogů. 65%.