Den velkého ticha (1980) (TV film)

Bylo dobré se podívat na něco klasicky českého a ne moc napínavého v dnešní "moderní" amerikanistické tvorbě. Příběh o dětech by dnešní děti určitě ničím nezaujal. Amatérské výkony dětských postav se ztrácí v kvalitním podání starších a zkušenějších herců.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

NĚKDY dobré vtípky účinkujících drží tuhle "show" nad vodou. Při sledování každý týden, někdy i 2x za týden se to stává ohrané a nudné.

Futurama (1999) (seriál)

Vtipné hlášky, černý humor, zkomoleniny některých světových značek, kterých si ne všichni všimnou, jsou nezaměnitelné. Přestože jsou některé příběhy slabší a jiné nadčasové, dělají z tohohle seriálu velmi dobrou podívanou a odreagovačku.

Pošťák Pat (1981) (seriál)

Plastické městečko a jejich obyvatelé nejsou moc dobře vzhledově vybavené, stejně jako Bořek stavitel. Z každého dílu se dá něco pochytit k ponaučení menších dětí. Ideální pošťák, který vždy každému pomůže. Je hrdinou těch nejmenších srdíček.

Úžasňákovi (2004)

Velmi dobré grafické zpracování, většina grimas, rostlin, voda vše vypadá "živě". Velký pokrok v technice - klobouk dolů. Vtipné hlášky, kladní hrdinové, dobro zvítězí nad zlem… Tohle všechno dělá z filmu ideální podívanou pro všechny věkové kategorie.

101 dalmatinů (1996)

Spousta čtyřnohých fleků, které mají nárok na život. Pro děti dobrý příběh o tom, jak dobré srdce vždy zvítězí nad zlem. Mluvící zvířátka jsou roztomilá a štěňata sladká. Zážitek nastal ze sledování postavy jednoho z Cruellina poskoků v podání Hughe Laurieho (Dr.House). Dost jsem se nasmála.

Špinavé práce (2005) (pořad)

Mike je frajer. Kolikrát dělá opravdu nechutné nebo namáhavé povolání. Jeho vtípky a někdy černý humor jsou fajn. Je to o lidech, kteří příliš žerou svou práci a Mike vše odlehčí a setře je. Dobrá podívaná.

Jak přicházejí sny (1998)

Ze začátku, kdy všichni umírají, to není příliš veselý příběh, ale závěr je krásně idylický. Velmi dobrý emocionální snímek, jak k sobě mohou dvě duše bezpochyby patřit. Krásně graficky provedené pohyby v obrazech, jako byste se opravdu procházeli v malířských barvách. Tahy štětce, znovu nalezení manželky, která patří peklu, stmelení rodiny i po smrti všech členů domácnosti. A v neposlední řadě také kvalitní Williamsovo herecké podání - ostatně jako vždy.

U mě dobrý (2008)

Kdo nikdy nebyl na Kolbence … nepochopí :)

Ruský dům (1990)

Autentické prostředí a atmosféra této doby. Problém ruského spisovatele najít vydavatele a dostat tak mezi lidi vojenské informace. Zajímavý byl závěr, kdy Blair (Connery) přechází na druhou stranu, aby zachránil Katju (Pfeiffer), protože ji miluje "dospělou láskou".