Dům z karet (1993)

Hezký příběh o tom, jak dokáže matka setrvat ve znovu nalezení ztracených citů své dcery. Je zde zachyceno, jak se umí dítě uzavřít samo do sebe po ztrátě někoho blízkého. Ukázka artistických dětí a snaha jim pomoci dostat se do normálního života. Málo koho napadne dostat se do „jejich“ světa a spolupracovat s nimi jinak než podle vědeckých a lékařských doporučení. Snímek určitě stojí za vidění.

Jezero smrti (2008)

Po první části filmu, jsem si říkala další anglické "béčko", ale později se mi film začínal líbit víc a víc. Zaujala mě duchapřítomná hrdinka, která se pokoušela udržet při životě svého snoubence. Vůdce party nutil všechny přítomné, aby se alespoň drobnou částí podíleli na vraždě oběti. Brutální dílo zároveň natáčí na mobil mladá Paege, aby se vůdce smečky ujistil, že za všechno nemůže pouze on, ale zapojili se do vraždy všichni ostatní. Na konci se potvrdí, že synáček zdědil povahovou vlastnost bezcitnosti po otci. Kvalitně ztvárněná je scéna, kdy se hlavní hrdince při zoufalém útěku zapíchne do nohy klacek a později se ho snaží vytáhnout. Myslím, že by se hlavní hrdinka sama podřezala břitvou, kdyby dopředu věděla, jak dopadne v domě rodičů jednoho z teenagerů.

Making a Killing: The Untold Story of Psychotropic Drugging (2008)

Tady si uvědomíte, jak je svět lékařství provázaný s farmaceutickým průmyslem. Každý doktor či lékárna mají smlouvy s farmaceutickými firmami, aby se jejich léky a farmaka dodávala ve větším množství než jiná léčiva. Získání informací o nežádoucích účincích, testování a sledování lidí. Psychologie byla věda, která se vyvinula proto, aby si lékaři a psychiatrické instituce mastily kapsy. V Americe je to běžně děje, myslím, nebe alespoň doufám, že u nás se to neděje v tam velké míře.

Ať vejde ten pravý (2008)

Krásně ponurý příběh o přátelství malého blonďáčka, který se nechá šikanovat a o upírce, který je vlastně bezpohlavní upír a je věčně hladová. Film má zvláštní jiskru, kde je zřetelně vidět rozdíl mezi dobrem a zlem, jak v barvách a kontrastech, tak v hereckém vystoupení. Některé scény mi přišli až zbytečně dlouho protahované (pohledy z okna, záběry na zasněžené sídliště, padající sníh v noci). Pokud by byly záběry kratší, tak by určitě na snímku nic nezkazilo a film by byl dynamičtější.

Ben X (2007)

Velice zajímavý film, hlavně pohled na šikanu, chování žáků na školách, přístupu učitelů k této problematice a postoj rodičů… Ne málo mladých lidí má nebo mělo někdy podobný, třeba jen krátký zážitek se šikanou, určitě to stojí za zhlédnutí.

Gran Torino (2008)

Velký vlastenec Clint Eastwood, který bojoval ve válce v Koreji a nemá rád žádnou jinou rasu, kromě bílých Američanů, se nakonec "spřátelí" se svými asijskými sousedy. Film je vlastně o tom, jak má každý rád svou zem a hrdě si za ní stojí, ale nebere v potaz příliv imigrantů, kteří mohou být přátelé i nepřátelé. Záleží na postavení člověka, jak se zachová v nezvyklém prostředí národnostních migrací. Škoda závěru, kde hlavní hrdina umírá SÁM.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Průměrně zpracovaná britská komedie. Vetší úspěch by možná měla, pokud by se odstranily příliš dramatické a detektivní scény. Zápletka a vyšetřování odpoutávaly pozornost od odlehčující komedie. Obtloustlý kolega Danny udržuje vtipné zpracování filmu.

Ed Wood (1994)

Tento snímek mě moc neoslovil. Začátky netalentovaného mladého režiséra v černo-bílém podání v průměrně zpracovaném filmu. Možná se v tom trochu odrazil i začátek Burtonovi slávy. Dojem na mě udělal pouze vztah mladého režiséra s vysloužilým Draculou.

V temnotě (2008)

Nápad pro film je dobrý, ale herecké nadání není zas tak úžasné. Navíc nesmyslné chování postav, kdy se oddělují od skupiny, aby je mohl někdo přepadnout, je předvídatelné. Dávám 3* za herecké vystoupení malé Eriky.