Ed Wood (1994)

Tento snímek mě moc neoslovil. Začátky netalentovaného mladého režiséra v černo-bílém podání v průměrně zpracovaném filmu. Možná se v tom trochu odrazil i začátek Burtonovi slávy. Dojem na mě udělal pouze vztah mladého režiséra s vysloužilým Draculou.

V temnotě (2008)

Nápad pro film je dobrý, ale herecké nadání není zas tak úžasné. Navíc nesmyslné chování postav, kdy se oddělují od skupiny, aby je mohl někdo přepadnout, je předvídatelné. Dávám 3* za herecké vystoupení malé Eriky.

Někdo to rád blond (2004)

Komedie se mi velmi líbila, protože má děj a není zaměřená jen na sex nebo jiné neduchapřítomné náměty. Často se u ní dokážete ze srdce zasmát a některé hlášky vám utkví v paměti. Jako oddechovku mohu jen doporučit.

Mulholland Drive (2001)

Ve filmu jsou asi čtyři časové přesmyčky. Byla jsem ráda, že jsem ho pochopila, i když jsem četla mnoho komentářů, jak je to náročné. Ve filmu je symbolika dobra a zla skrytá do bezdomovkyně s modrou krabičkou a do optimistického kovboje. Ryta je ve skutečnosti Kamila a Betty je druhá vystupující dívka Diana. Betty přijede do Hollywoodu splnit si svůj sen a zamiluje se do herečky Kamily. Ženy spolu prožívají romantický vztah, když se Kamila odevzdá režiséru Adamu Kesherovi a vykašle se na Dianu, tu dostihne touha pomstít se. Za peníze zděděné po své bohaté tetičce objedná člověka na zabití Kamily. Plánovaná vražda nedopadne podle plánů a zraněná Kamila se dopotácí do domu k Dianě, kde se zmíní, že měla autonehodu, neví kdo je a začne si říkat Ryta. Diana se jí představí jako Betty a dál hraje hru, že neví, kdo ve skutečnosti Ryta, je protože tak opět získala svou ztracenou lásku. Obě ženy spolu prožívají různé dramatické situace, protože se Ryta snaží rozpomenout, kdo ve skutečnosti je. Později pravda vyjde najevo a Diana neunese tíhu, že jí Kamila nemiluje a zastřelí se. Ve filmu je pár detailů, které s dějem nesouvisí a jsou zde pro větší dramatičnost příběhu, aby diváka zmátly a nutili ho k usilovnějšímu přemýšlení. Každopádně je to velmi dobře natočený snímek a určitě stojí za zhlédnutí (minimálně 2x). 1* ubírám za některé zdlouhavé scény, které nutily k ukončení sledování.

Kniha krve (2009)

Film byl pravděpodobně natočen jako anglické "Béčko" o čemž svědčí výkony herců. V případě, že tuto skutečnost přejdete a zaměříte se na dějovou stránku filmu, tak je toto snímek, u kterého můžete v průběhu přemýšlet, co se ve filmu vlastně odehrává. Zajímavé je ztvárnění těla, na které mrtví zapisují své životní příběhy. Film bych neřadila do hororového žánru.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Zajímavé zpracování filmu. Určitě většina z nás, by se někdy chtěla dostat do kůže někoho jiného a prožít pocit lidskosti z jiné strany.

Tanec s vlky (1990)

Napínavá westernová podívaná ztvárňující život s kmenem Siouxů. Poručík prožívá krásný vztah s ovdovělou bílou indiánkou, kterou kdysi kmen unesl osadníkům. Indiáni se pro poručíka stanou rodinou a udělá všechno pro jejich ochranu.

Krajina střelců (2003)

Povedená westernovka o životě honáku. Řešení sporů s místním šerifem, pobyt ve městě, kde nejsou žádaní, zachránění místního psa, starost a výchova o nejmladšího honáckého pomocníka. Film má klidný průběh s pár napínavýmy momenty.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

S Princeznou ze mlejna 1 se toto nedá vůbec srovnávat. Ztratil se námět pohádky pro děti a chybí tady vtipné komentáře. Ve válce padají vojáci jak mouchy a myslím, že toto by ve veselé pohádce pro děti nemuselo být.

Princezna ze mlejna (1994)

Hezká pohádka, kde je spousta humorným hlášek. Ostatně jako ve všech Troškovinách. Princezna ze mlejna 2 se mi nezdá takhle povedená.