• Krátkometrážní

Michael Jackson's Private Home Movies (2003) (TV film)

Takýto bol Michael Jackson, nie taký, akého ho vykresľujú média. Čistý Peter Pan. Michael bol veľké dieťa, ktoré sa s ostatnými deťmi hral na skrývačku, hľadal veľkonočné vajíčka, zúčastňoval sa bitiek s balónmi naplnenými vodou. A Macaulay Culkin bol nezbedník, čo pri hrách podvádzal a hral sa so zápalkami a Michael na to "no, I'm scared". Viac informácií o tom, aký bol Michael, odporúčam vypočuť si jeho Oxfordskú prednášku.

An Open Secret (2014)

Bieli pedofili si veselo pobehujú po Hollywoode, ale média a verejnosť ide lynčovať mŕtveho muža bez dôkazov podotýkam, čisto len hon na čarodejnice. Prečo sa nezameriať na pedofilov, ktorí môžu práve v tomto momente zneužívať nejaké dieťa? Priority ľudia. Teraz k samotnému dokumentu: Spracovanie mohlo byť lepšie. Polovicu stopáže som nevedela, o kom sa rozpráva, rovnako nerozumiem pointe toľko veľa stopáže venovať rodine chlapca. Najzaujímavejšia časť bolo vyšetrovanie. A to, čo si z tohto dokumentu odnášam je to, že po Hollywoode behajú usvedčení sexuálni delikventi, ale ututláva sa to, média neinformuje o bielych pedofilov, a nie sú žiadne zákony ochraňujúce deti v hollywoode. Kedy sa stiahnu z trhu filmy Romana Polanskeho, Bryana Singera a spol? Usvedčení pedofili a stále režírujú.

Michael Jackson: The Untold Story of Neverland (2009)

Filmár aj napriek tomu, že bol skeptický, išiel do toho s otvorenou mysľou a prezentuje video a audio nahrávky, z jednej aj druhej strany. Na rozdiel od Leaving Neverland, čo neprezentuje žiadne dôkazy, nevnáša ani štipku skepticizmu a len agresívne tlačí svoju agendu založenú čisto na príbehoch. Holt, "Lies run sprints, but the truth runs marathons" - MJ. Facts don't lie, people do. Pre tích, ktorí chcú vedieť viac o prvom obvinení z '93.

Michael Jackson Talks to... Oprah Live (1993) (pořad)

Niektoré otázky boli dosť prapodivné, jedna dokonca prekračuje úplne všetky medze, a na ktorú nepochopila narážku o nevhodnosti otázky, ešte že MJ diplomaticky odpovedal na kadejaké hlúposti, ktoré sa ho pýtala. Ako píše Hermanka, mohla sa ho spýtať toľko veľa zaujímavých otázok, bola to stratená príležitosť. Nepriamo jej naznačil, že by bol radšej, keby sa ho pýtali otázky o tom ako pracuje, čo ho inšpiruje, čo aj bolo vidno, že bol omnoho uvoľnenejší, keď sa ho pýtala otázky v takom duchu. Archívne zábery ako tak vynahradili nevhodné, bizarné otázky moderátorky.

Leaving Neverland (2019) odpad!

Čím ďalej tým viac lží sa odhaľuje. Emocionálna manipulácia. Jednostranný "dokument" bez akéhokoľvek dôkazu. Jediné čo majú je príbeh, a dobre vedeli, že keď ho okorenia o grafické detaily, tak to u divákoch vyvolá reakciu. Keď sa druhá strana voči obvineniam nemôže brániť a ani dané obvinenia nie sú ničím podložené, tak sa treba pozrieť na to, od koho tie obvinenia pochádzajú a aký je ich motív - Robson a jeho motív, Safechuckov motív. Keď ho chce niekto obviňovať z pedofílie, tak musí obviňovať aj rodičov detí ako spolupáchateľov, z nelegálneho obchodovania a krivého svedectva. Ako to, že rodičia niečo také nechali dopustiť? To nikoho netrápi? Okrem toho, pedofil nemá len 2-3 obete, ale desiatky, kde sú potom ostatné obete, ak je teda pedofil a celý svet vie o tom, že sa obklopoval množstvom detí? Zvláštne, že Weinstein a Savile majú desiatky a desiatky obetí ale v dokumente o MJ sú len dvaja? Na dokument, ktorý "konečne má dokázať aké zviera bol MJ" som čakala, že ich bude viac. Človek by si myslel, že 10 rokov po smrti "monštrá" by sa konečne odhodlalo vyjsť z pravdou von viac údajne zneužitých detí. Bez pádnych dôkazov sa nebudem zúčastňovať na tomto hone na čarodejnice. A od kedy obete sexuálneho násilia vyžadujú peniaze namiesto spravodlivosti? Vážne by normálny rodič, ktorý je presvedčený, že jeho dieťa bolo sexuálne napadnuté, by chcel peniaze? Pre tích, ktorích zaujímajú dôkazy - mediálne fiasko, od začiatku obvinení až po LN, psychologický profil Jacksona, výpovede detí . Tento propagandistický film romantizuje a normalizuje pedofíliu slovami ako - milenci, sex, medové týždne, zamilovaný, režisér to nazýva ako "vzťah uspokojujúci po romantickej a sexuálnej stránke", oprah takisto normalizuje pedofíliu tvrdením, že "pre chlapca je to dobrý pocit". Rovnako to má odvrátiť pozornosť médií a verejnosti od skutočných predátorov ako Harvey Weinstein a co. Od bielych pedofilov ako Elvis Presley, Ted Nugent, Jerry Lee Lewis, Gary Glitter, Woody Allen, Kevin Spacey atď. Média zámerne zakrýva nechutnosti bielych mužov. Úlohu taktiež zohráva pokrytecké vnímanie toho, aké situácie/správanie sú nenormálne, a ktoré sa ľahko môžu vnímať ako sexuálne. Nikto sa nepozastavuje nad mužmi v kostýme Santa Clausa a rodičia, ktorí svoje dieťa vedome nechajú na kolene cudzieho človeka! Kde je ten pobúrený dav kričiaci "pedofil"? Mnohé deti boli zneužívané svojou VLASTNOU rodinou, VLASTNÝM otcov, strýkom, nevlastným otcom. Kde je ten pobúrený dav kričiaci "pedofil"? Nikto sa nepozastavuje nad tým, ako mnoho dospelích ľudí spávajú so svojimi domácimi zvieratami, kde je ten pobúrený dav kričiaci "zoofil"? Nikto sa nepozastavuje nad tým, či láska daného človeka ku zvieraťu je platonická, romantická či sexuálna. Pokrytci. Je oveľa jednoduchšie si nájsť obetného baránka (resp vyselektovať jedno správanie) než sa pozrieť na seba a svoje vnímanie reality ovplyvnené sociálnym programovaním.

Padesát odstínů svobody (2018)

Nechce sa mi písať tri komentáre, tak celú trilógiu zhrniem do jedného. Knihy som nečítala, ale filmy som si zo zvedavosti pozrieť chcela. Jediné, čo sa mi páčilo bolo, že v tretej časti Ana konečne začala byť trošku viac asertívnejšia, lenže nie dosť silná na to, aby sa vedela vymaniť z toxického vzťahu. Páčili sa mi asi 2 scény z celej trilógie, ale to je dosť málo vzhľadom na enormný oššiaľ. Ak opomeniem trápnosť dialógov, akože "thrillerová" inštrumentálna hudba a trápne scény, tak celá trilógia je veľmi problémová v jej podstate. Šokuje ma, že týranie sa romantizuje, a že veľké percento žien to ako týranie ani nevidí. Stalking, majetníctvo, žiarlivosť, posadnutosť, manipulácia, výbušnosť. Mýlila som sa, je to ešte horšie, omnoho desivejšie. V skutočnom svete by takýto príbeh putoval do Investigation Discovery ako varovný príbeh, nie do kín pred ženské publikum. Jediný dôvod, prečo Christian dostal u ženských čitateliek priepustku je to, že je bohatý a pekný. Kebyže bol vykreslený inak, tak by bol označený za úchyláka so súdnym zákazom priblíženia sa, prinajmenšom. Z čoho sa dostávam do ďalšieho bodu, a to, že príbeh ďalej propaguje stereotyp žien, že ženy chcú miliardárov a supermodelov za partnerov, ktorí ich budú obletovať drahými vecami. Ako ženu ma to dosť uráža. Ďalším mojim bodom je neslávne známa "bdsm" linka. Keď samá bdsm komunita zavrhuje dané dielo, tak je to neprehliadnuteľný signál toho, že autor tomu vôbec, ale vôbec nerozumie. Absentuje správna bdsm etiketa, respektíve sa aj to málo porušuje. A propaguje sa mýtus o tom, že ľudia, ktorí praktizujú bdsm sú takí kvôli nejakej traume, a že sú to psychicky choré a zlomené bytosti. Ale čo už o tom môže vedieť žena v strednom veku, ktorá si písaním o svojich fantáziách pomáha prekonať krízu stredného veku. Úprimne, nerozumiem tomu, ako sa z tohto stal taký fenomén. Niečo som o tom čítala, že veľkú úlohu zohrával marketing, čo sa týka titulnej obálky, popularita fan-fikcie a e-kníh. Ale čo sa príbehu týka, tak nechápem. Toto sa môže páčil len ženám, čo okrem vanilky nevideli ani nepočuli o ničom inom, a pre ktoré je násilnícky vzťah úplne neproblematický (zrejme si takými vzťahmi aj prešli a nevideli na nich nič problémové). Jediné pozitívum tejto celej trilógie vidím v tom, že vzniklo pár dobrých pesničiek. Inak ľutujem ženy, pre ktoré bolo toto vstupná brána do bdsm sveta. I keď, im to na jednej strane zrejme pomohlo sa o sebe dozvedieť niečo, o čom nevedeli, no na druhej strane vzrástol počet ľudí, ktorí utrpeli zranenia práve kvôli tomu, že sa snažili replikovať scény a poriadne si to nenaštudovali.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Okrem Number 4, 5 a 7 sú ostatní súrodenci úplne zbytoční. Ešte aj mŕtvy člen akadémie má oveľa väšiu úlohu. Seriál ani nie je tak o záchrane sveta než o pity party členov akadémie, bitching na otca, na to nepotrebujem seriál. Rozoberajú sa úplne irelevantné postavy. Toľko stopáže venovanej romantickému vzťahu súrodencov - nobody cares. Nikoho nezaujímajú ani manželské problémy a dcéra Number 3. To aj Hazelov románik bol zaujímavejší a oveľa podstatnejší pre príbeh než Number 1, 2 a 3 dokopy. Radšej mali hlbšie rozvinúť postavu Number 7, nedávať jej monotónny hlas, poker face a obsadiť nejakú sympatickejšiu herečku.

Indila : Dernière Danse (2013) (hudební videoklip)

TU si môžeš prečítať, čo sa tým videom chcelo povedať. Ten, kto hľadá, nájde a ten kto nie, necháva nízke hodnotenie a nechápavé komentáre.

Metanol (2018) (TV film)

Čo sa stane, keď sa spojí ľudská hlúposť a chamtivosť na strane výrobcov a distribútorov (až mrazí z toho, ako to predávali ďalej keď zistili, že to zabíja). Na druhej strane konzumenti, čo chcú ušetriť na kupovanom alkohole. Tí, čo zarábajú málo by mali dvojnásobne vedieť, ako rozumne narábať so svojimi peniazmi. Každý človek sa musí rozhodnúť, čo má pre neho väčšiu váhu, či chľast/chvíľkový pôžitok alebo zdravie. A na tretej strane laxné opatrenia na výrobu a distribúciu alkoholu, vďaka čomu sa táto kauza mohla uskutočniť. Muselo sa stať až niečo také, aby sa sprísnili opatrenia, hanba.