Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Zas takový odpad to nebyl... Díky příjemné Marie Majkusové a scénám s měsíčkama u malého Stonehenge si u mne pohádka vysloužila tři ***. Jen mi uniklo (pokud to bylo ve filmu zmiňováno) kde se vlastně celý děj odehrával? V Čechách? V Rusku? Na Zakarpatské Ukrajině, odkud si Maruška "odskočila" do Wiltshiru pro fialky?

Je to i můj život (2009)

Čekal jsem od tohoto filmu předvídatelnou sladkobolnou limonádu made in USA ale vše dopadlo nadočekávání. Silný zážitek a (pro mne) překvapivá Cameron Diaz. Samozřemě Abigail Breslin nezklamala...

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Hororový žánr moc nemusím, ale tady na ten kousek jen a jen palec nahoru... Skvěle vykreslená atmosféra kdy člověk sedí dlouho do noci sám u počítače...

Já, legenda (2007)

Tak po prvních dvaceti minutách jsem si tento film nanominoval na pět hvězdiček. Nakonec kvuli závěru filmu jsou to jen tak tak čtyři. Ale v části osamnění Will Smith herecky exceluje.

Geriho hra (1997)

Teda, co se dá všechno vtěsnat do krátkého filmu... Klobouk dolů. Je to můj nejoblíbenější kraťas-neskutečný nápad s hrou "sám se sebou".

VALL-I (2008)

Pixar jsem "našel" když jsem náhodou viděl "Geri's Game" a od té doby jsem ze zájmem sledoval každé dílko, ale to co předvedli s Vall-I nad tím zůstává rozum stát. Až za mrazivou dokonalost dávám 4 hvězdičky. Jinak příběh a lostomilý lobůtky spíše ocení žvatlající uživatelé libimseti...

Mamma Mia! (2008)

Mamma mia je taková roztomilá blbovinka. Nic úchvatného jsem na filmu neshledal, i když při některých písničkách jsem se přistihl, že se připitoměle usmívám. Takže na zvednutí nálady (hlavně pro milovníky ABBY) je fim dobrý. Jen neměli tvůrci dopustit, aby zpíval Pierce Brosnan - jeho zpěv občas zatahal za uši. V tomto směru naopak příjemě překvapila Amanda Seyfried.

Záhada Blair Witch (1999)

Jsou dva filmy u kterých jsem se doslova bál. První Mlha z roku 1980 od Johna Carpentera a druhý právě Záhada Blair Witch. Nejprve jsem koukal s nedůvěrou na ten dokumentární styl, ale s každou minutou jsem byl přikovaný k obrazovce čím dál víc. Další důkaz toho, že pokud má někdo nápad a chuť, dá se natočit skvělý film i bez milionových rozpočtů.

21 gramů (2003)

Když jsem víceméně náhodou viděl Amores perros, byl jsem zvědav na další Iñárrituovi filmy a "jednadvacítka" mne totálně dostala. Aby si divák film opravdu vychutnal je třeba ho velmi pečlivě sledovat. Tak propletené dějové a časové linie se jen tak nevidí. Sean Penn a Benicio Del Toro tu předvádějí herecký koncert.

Láska nebeská (2003)

Když mi je mizerně, pustím si Lásku nebeskou a je mi hned líp. Různé podoby lásky jsou v jednotlivých příbězích příjemně vykresleny a myslím, že každý si ve filmu najde svou část, která zahřeje.