• Krátkometrážní

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

85% ... Výborný seriál. Zábavný bez zbytečného šaškování, perfektně zahraný, zajímavě napsaný, s osvěžujícím prvkem "dokumentární" kamery :). Správně jebnutá rodina - kdo by si je nezamiloval?

Glee (2009) (seriál)

70% ... Ano, děj je prostinký, herci povětšinou nezajímaví (až na Jane Lynch - úžasně zahraná, skvěle napsaná postava) a nebýt hudebních čísel, Glee by dávno zapadl v záplavě filmů a seriálů na téma "trpící adolescent". Ale právě pro muzikálové scény nemůžu jinak :).

Machři a šprti (1999) (seriál)

86% ... Tuhle záležitost jsem objevila úplnou náhodou a aniž bych tušila něco o obsazení, pustila se do prvního dílu. Potěšující odhalení :). Prvních pár dílů mi trvalo přizpůsobit se teenagerovskému seriálu, kde se všechny postavy chovají lidsky, snesitelně, žádné černobílé charaktery, žádné afektované scény. Je to jako sledovat dokument, všichni působí opravdově, jako by jen byli sami sebou. Ve výsledku jsem nejvíc zklamaná z počtu epizod - budou mi chybět.

Na doraz (2010)

68% ... Za sexy agresivního a ironického Roberta (geniální, jako vždy), za roztomile nesnesitelného Zacha, akčně bláznivý děj a pár výborných vtipů. Ovšem Pařba ve Vegas to není, možná se měl Todd Phillips zaměřit jen na jednu rovinu, tragikomedie se málokdy povedou vyváženě. A některé vtipy si mohl odpustit (nejlépe zbavit se čokla, fuj!).

Sociální síť (2010)

79% ... Jsem spokojená s tím, jakou cestu film zvolil. Zajímavě napsané a sestříhané, skvěle zahrané. Technicky nelze snímku nic vytknout, určitě je dobře, že se jej zhostil právě Fincher. Ovšem nemůžu si pomoct, pro mě to není dost silné téma na opakované zhlédnutí. Nic navíc.

Dům u jezera (2006)

55% ... Podruhé si Dům u jezera jistě nepustím. Hektolitry patosu. Teď jen lituju, že jsem nevěděla o korejském originále dřív.

Přestupný rok (2010)

5.5/10 Nakonec příjemná oddechovka, hlavní protagonisti jsou sympaťáci, Irsko krásné, humor docela funguje. U podobného žánru se s protivnými klišé (vyobrazení Irů jako buranů v zemi třetího světa, sok v lásce robot bez osobnosti) musí počítat, ale tady je to zpracování tak nějak fajn a na konci jsem neměla pocit, že jsem zabila čas totální hovadinou. Takže zpětně a v kontextu jiných romantických rádoby pokusů je na Amy a Matthewa pěkný pohled.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

80% ... Filmová poezie. Jeneutův styl se pozná, přesto nemám pocit, jako by se snažil zkopírovat Amélii. Temnější, smutnější, ale pořád unikátně kouzelný svět na plátně. Vynikající herci (Jodie Foster potěšila), neotřelé zobrazení války a hlavně a především dechberoucí kamera!

Jak jsem balil učitelku (1998)

50% ... Na dílo Wese Andersona se teprve chystám - vím, jak nejednoznačně je přijímáno, a pokud je Rushmore standardem jeho tvorby, snad se ani nemusím namáhat. Pravda je, že jsem ho sledovala pod antibiotiky, ale mé "utrpení" neulehčil, spíš naopak. Strašně zvláštní film, vyhýbá se sice hravě klišé, ale pravidla téhle hry mi nejsou moc jasná. Postavy mi byly neuvěřitelně nesympatické, a to mám Billa Murraye ráda. Tady bych i byla ochotná věřit, že jsem vůbec nepochopila umělecký záměr, ale podruhé se do něj pouštět nechci, proboha.