• Krátkometrážní

Panna nebo orel (2010)

60% ... Pravděpodobně ne to nejhorší na poli středoškolských filmů, ale to zas tolik neznamená. Juno to holt není. Emmy Stone je na tenhle film škoda. Skvěle napsané postavy rodičů, škoda, že to tak nešlo se vším. Snesitelný průměr.

Dostaň ho tam (2010)

82% ... U produkcí Judda Apatowa asi nikdy nebudu zcela objektivní. Tenhle styl humoru mi zkrátka vyhovuje, alespoň v rámci USA. Bavila jsem se skvěle celou dobu, o což šlo především.

Zakletý v čase (2009)

Technicky dobře zpracované hollywoodské trháky s hereckou špičkou se těžko hodnotí. Nebýt právě profesionálních hereckých výkonů a líbivé kamery, popřípadě povedeného soundtracku, nejspíš bych hodnotila bez milosti. U Time Traveler´s Wife mám neodbytný pocit, že zakopaný pes bude už v románové předloze ("bestseller o lásce" hovoří za vše). I tak je zajímavé, že prakticky totéž, co funguje v Zápisníku jedné lásky, dokonce se stejnou představitelkou hlavní ženské role, v tomto případě naprosto selhává.

2 dny v Paříži (2007)

Dle mého názoru jeden z nezaslouženě podhodnocených filmů na čsfd. O to víc jsem se bavila, protože takovou příjemnou a sympaticky vtipnou oddechovku jsem nečekala. Takže díky.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott Pilgrim mě naprosto odzbrojil svou originalitou, vtipem, netradičním zpracováním, barevností a naprostou ulítlostí. Taky ale nepochybuji, že právě pro tu odlišnost film ne každému sedne.

Zázraky se nedějí (2008)

Předvídatelné, navíc mě herecké výkony dvakrát nenadchly. Dle zdejších ód mi snad něco uniklo, ale bohužel byl pro mě Henry Poole nezáživný natolik, že k dalšímu promítání už se přesvědčit nedám.

Zmatená duše (2007)

Některé filmy je lepší hodnotit s velkým časovým odstupem. Vzhledem k tomu, že si horko těžko vzpomenu, co se vůbec v Numb odehrávalo, mám v hodnocení jasno. Výkon Matthewa Perryho mě potěšil, neb byl civilní a snesitelný, téma tisíckrát obehrané, atmosféra lehce deprimující, z vedlejších postav mi nikdo neutkvěl v paměti a ve výsledku mlhavo.

Světlušky v zahradě (2008)

Poetický titul, skvělá kamera, schopní herci - na Hollywood ovšem standard. Co se příběhu týče - kde jen už jsem to viděla? Ehm, ehm. (A Hayden Panattiere jako mladší verze Emily Watson? To se castingový režisér zpil do němoty?)

Určitě, možná (2008)

Za Abigail, Rachel a Islu. Druhé zhlédnutí a zázrak se navzdory původně zajímavé zápletce přeci jen nekoná. Lepší průměr ale ubíjející stopáž.

Zápisník jedné lásky (2004)

Vlastně doteď netuším, proč tak jednoduchý a předvídatelný film na to nejohranější a nejzneužívanější téma všech dob tak skvěle funguje. Je to záhada. Možná je to právě ten přímočarý přístup, možná uvěřitelné dialogy a lidské charaktery, možná je to (hlavně) Ryan Gosling. I příliv patosu v závěru se tvůrcům podařilo víceméně ukočírovat v rámci možností. A nebo je možná důvod ten, že jednou za čas je i pohádka pro dospělé vřele přijata, když se ingredience zručně nakombinují. Neprotestuji.