Dunkerk (2017)

Zaujímavé spracovanie a pohľad na jednu udalosť z troch perspektív, ktoré do seba na konci perfektne zapadnú (nechcem napísať viacej aby som nespoiloval). Dobré herecké výkony - skvelá hudba - šikovný strih, uveriteľné postavy a ich rozhodnutia. Niečo iné ako na čo sme poväčšine zvyknutí.

Masaryk (2016)

Skvelý film, ktorý majstrovsky prekvapil po vzhliadnutom Trailery. Ten ale vôbec nezachytáva náladu filmu. Skvelý herecký výkon Karela Rodena a veľmi dobre spracovná téma - dokonca aj 1-2 "umelecké" zábery, ktoré boli ale v správny čas na správnom mieste. Priznávam, že som sa po vzhliadnutí film pozrel na ďalšie informácie k tejto téme. Bravo - veľmi kvalitný film z našich končín

Smrtihlav (2017)

Kde začať? Veeeeeeľmi slabé. Po tom ako ma tento rok neuveriteľne pozitívne prekvapil "Masaryk" - bolo toto len mhranie časom. V prvých pár minútach som ešte naivne dúfal, že je tam tá angličtina len na začiatku. NEBOLA. Poďme teda k tomu... Vodca nemeckej SS, zakladateľ Holokaustu, nemilosrdný muž - "yes" "go and find them" - toto kde akože sme?! Slováci a Česi sa medzi sebou rozprávajú po ANGLICKY ale potom začnú spolu spievať českú a slovenskú hymnu - pravdaže neidentifikovateľne nakoľko ju spievajú anglicky hovoriaci herci, ktorí si nedali veľmi záležať na tom aby mali správnu výslovnosť. V jednej časti filmu odznie nadávka "ku**a" ale ani nie sekundu na to "DAM IT!" Korunkou celého bolo, že ČECH, ktorý celý čas rozpráva po ANGLICKY sa zrazu vie pomodli po LATINSKY?! Do toho pravdaže nejaké zrýchlené a spomalené a rozmazané veľmi umelecké zábery, ktoré nám pripomínajú, že ide predsa len nakoniec o európsku produkciu.... Jediné čo to v mojich očiach zachránilo a dal som tomu jednu hviezdičku je hudba. Ušetrite peniaze a čas - nechoďte na to. Tvorcom odkazujem aby si dali takú tabletku ako mnoho hercov vo filme. PS. aby sa nezabudlo "Jason Clarke" - sa tam ale,ž e absolútne nehodil. Nabudúce zvoľme sa Shafta - Channinga Tatuma.

Duch ve stroji (2017)

Žiaľ som asi moc odchovaný na Anime - film mal s pôvodným anime tak 50% spoločného. Páčili sa mi scény, ktoré kopírovali pôvodný film. Dej je ale o dosť iný a tak mi to prišlo ako slabý odvar. Viem, že sa to muselo "dumm down" pre masy ale zjavne to minulo svoj cieľ - viď celosvetové tržby. odo mňa 60%

T2 Trainspotting (2017)

Pekné pokračovanie - premyslený deň - dobré zápletky - trošku vykrádanie jednotky - hodnotím pozitívne :)

Logan: Wolverine (2017)

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER bacha fakt SPOILER!.... . . . . nepopulárny názor ale podľa mňa to bolo celé "meh"... pozitívne hodnotím brutalitu, to že aj mladá killovala čo to dalo. Ale tak napr. v prvom Wolverine (origin) mu adamatiová guľka vymazala pamäť - tu to klonovy vystrelilo pol ksychtu. Smrť Xaviera a Logana boli očakávané ale prišli mi celé také všedné. Xavier dokázal mysľou paralizovať celú planétu ale nezstí, že pri ňom nie je ozajstný Logan?... Najlepšia časť filmu je Trailer s Johnny Cashom a jeho prerábkou Hurt :-P

Děda je lotr (2016)

pár veľmi vtipných scén avšak striedané nie celkom zmysluplnými scénami. Veľmi mi chýbal aj hudobný podmaz v mnohých záberoch. Dá sa ale nie je to niečo čo by som si potreboval pozrieť ešte raz.

Deadpool (2016)

zasmial som sa - asi najzábavnejšia a najvtipnejšia Marvellovka doteraz. Nie je to ale "najvtipnejší film 21. storočia..." dobré efekty, ale miestami sa mi zdalo, že to s tým humorom až preháňajú. Určite ale odporúčam pozrieť :)

Muž na laně (2015)

osobne nie môj šálok kávy - pre mňa príliš "nudný" dej, dlhé zábery a unavujúce scény. Možno s 3D by to bolo zaujímavejšie

Malý princ (2015)

Veľmi ma odrázala 3D animácia - pri diele akým je "malý Princ" sa to nehodí! - avšak bol som príjemne prekvapený ako pekne skĺbili 3D animáciu, ktorá je mimochodom len úvodom do deja a 2D animáciu Malého Princa. Perfektné podanie a skvelé spracovanie! Určite to pustite vašim deťom a vnúčatám - mnohé z nich potom bucú chcieť čítať aj knihu! Pravdaže tento film sa hodí aj pre dospelých! :) Jedeo z mála-krát kedy dávam 5/5 !