Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Trochu prestrelená dvojka podľa môjho názoru. Hluché nezáživné momenty (najmä pri niektorých zdĺhavých dialógoch), potom zas chaos v prekombinovaných scénach a strata momentu prekvapenia sú škvrnou na inak stále nadpriemernej zábave. Nadpriemernej najmä vďaka vizuálnemu prevedeniu, preto aj ďalšie pokračovania nemusia byť len utópiou.

Válečný kůň (2011)

Nepochybujem, že takmer každý z vás by to natočil lepšie ako nejaký Spielberg, tak preto dávam 5 hviezd.

J. Edgar (2011)

Ja viem, že nám Clint starne - starneme všetci. Tak aj preto - nabudúce poprosím trochu tempa, lebo ku koncu sa mi zdalo, že aj niektoré masky toho mali dosť (zlatý Kryton z RD).

Černá hodina (2011)

Čistá bieda a absolútny priemer asi vo všetkých pohľadoch, v niektorých aj prepadák. Naviac napríklad Skyline, ktorý bol natočený s podobným rozpočtom, je z pohľadu špeciálnych efektov uveriteľnejší. Tu máme len plochý scenár s niektorými hercami na úrovni telenoviel, niekoľkých ruských vlastencov a akciu bez napätia. No aspoň že sme sa pozreli na apokalypsu aj do Moskvy.

Koupili jsme ZOO (2011)

Pomerne zdĺhavé, dosť presladené a často naivné to, čo tu už niekoľkokrát bolo.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Výchovný film pre mladého amerického diváka (najlepšie kresťana). Ostatní o čosi náročnejší diváci - ruky preč!

Nadějný rok (2011)

Je minimálne na zamyslenie, z čoho ešte Američani dokážu spraviť komédiu. Pri tomto chabom pokuse opäť chýba logika, humoru je poskromne, no a pri takomto námete sa viac ako pýta viacej dobrodružných scén. Viac ako o súťažení a pozorovaní vtákov je to o vzťahoch, čiže skôr rodinný film s niekoľkými peknými zábermi prírody.

Tintinova dobrodružství (2011)

Zábavnejšie a hravejšie, seriálového Tintina to v pohode schová do vrecka (a tým nemyslím len technickú stránku). Opäť nechápem niektorých frflošov, ktorý by asi takýto animák najlepšie zvládli sami. Ja s takouto kvalitnou inováciou starších diel problém nemám.

Anonym (2011)

Do tempa sa film dostal až v polovici, dovtedy to bolo o orientovaní sa v postavách a vzťahoch. Po tejto nezáživnej časti nastupuje akčnejšia 'thrillerová', ktorá už má všetko, čo má mať, a možno ešte Emmerichovu pompéznosť naviac. Príjemné historické prekvapenie, aj čo sa konšpiračných teórií týka.

Nebezpečná metoda (2011)

Pre nezasväteného diváka ťažký a nezáživný film. Pre psychológov (zdravím Bystricu) každý dialóg posolstvom, ktoré mne osobne veľa nehovoria. V pamäti mi zostane asi len kŕčovitá a odhalená Keira.