Tahle země není pro starý (2007)

Tak k tomuto drsnému filmu nemám väčšie výhrady. Hustá atmosféra, dobrý príbeh v štýle westernu, originálne nápady, dialógy, nevšedný koniec, skvelí herci, kamera, hudba - pre mňa jednoducho TOP pecka roku 2007 v rámci žánru bez mihnutia oka a rýchlosťou tlakovej pištole Antona Chigurha :-)

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Skvelý námet, ktorý bol aj dobre sfilmovaný a pri pozeraní si zaručene budete klásť otázky typu ČO KEBY?

Tajemství (2006)

Áno, dokument je spracovaný pútavo aj s efektami, ale ako tvrdí lesumir, je skôr pre prihlúplych amíkov. Ak ste normálny bežný človek, pozrite si začiatok a koniec dokumentu, pretože zbytok sú len hlúpe keci stále o tom istom. Autori sa inšpirovali dokonca tvrdeniami slávnych filozofov - ale to je mi na smiech. Tieto hlášky slávnych si totiž upravili na svoje tvrdenie, a na tom potom zakladajú. Každý vie, čo to boli za ľudia, Einstein a pod... boli mimoriadne nadaní, išli tvrdo za svojimi cieľmi. A tvrdenie autorov? Môžte mať všetko, na čo si len pomyslíte... ano? Za to, že po rannom vstávaní a ceste do práce, stokrát poviem ďakujem? Za to, že si spravím nástenku, kde si nalepím fotku budúceho domu, prípadne bankovku? Nie ďakujem, neprosím! Čítal som aj knihu, kde je to taktiež stále o tom istom. Podstatné je myslieť pozitívne, to je základ viacerých filozofií. A to som si z tohto "Tajomstva" zobral aj ja. Zbytok, že myslením človek dosiahne čokoľvek a že mu niekto namiesto faktúr začne posielať šeky, je naivné. A to by sa nám tu pekne začali plniť ústavy!

Tankový prapor (1991)

Klasika hlavne pre starších pánov na spomínanie, v ktorej vyčnieva Donutil. Po dejovej stránke však slabšie, ťahajú to najmä pamätné hlášky. Osobne mám radšej Čiernych barónov.

Telefonní budka (2002)

Slušný výkon Colina Farrella v tejto 75 minútovej jednohubke. Thriller, ktorý ku koncu stráca dych, ale ďalším telefonátom diváka opäť zatlačí do kresla. Tak trochu mi zápletkou (vydieraním Stua) pripomenul Wanov Saw.

Temný rytíř (2008)

Určite ide zatiaľ o najpredsvedčivejší, a zároveň aj najrealistickejší (čo do fungovania hlavného hrdinu v reálnom svete) komiks. Po prvom pozretí mám pri tom šialenom nadupanom tempe problém len s koncom (nejako som tam nepochopil správanie Batmana), ale inak film nemá výraznejšiu slabinu. A radšej tentokrát ani nič nevyzdvihujem, pretože keď sa tak zamyslím a rekapitulujem, tak ide asi o všetky charakteristické črty filmu :-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Výborný seriál, pri ktorom sa divák aj čo-to naučí nielen z oblasti fyziky. Inteligentný humor dvojice fyzikov a ich kamarátov veľakrát podľa mňa tromfol aj kolegov z IT Crowd, čo už je čo povedať! Ich dialógy obsahujú viac odborných výrazov, a to aj pri takých banálnych veciach ako keď rozoberajú včerajšiu noc: "Poslouchej, nejsme neurologové, ale oba rozumíme biochemii sexu. Dopamin v mozku, uvolněn skrz synapse, způsobuje potěšení. Připevníš elektrody k mozku krysy, dáš jí "tlačítko na orgasmus", a ona ho bude mačkat, dokud neumře hladem." - "No, kdo by nemačkal?" - "Dobře, jediný rozdíl mezi námi a krysou, je ten, že si nemůžeme připevnit elektrody k hypothalamu. A tady přicházíš na řadu ty!" :-)))

Terminator Salvation (2009)

Dôstojné pokračovanie série ani náhodou! To na čom si zakladal T1 a najmä T2 je už dávno preč, réžiu prevzal chlapík čo má maximálne na Charlieho anjelov (a to chce spotvoriť ešte aj T5) a celý dej je len predstavením plným klišé, efektov, výbuchov a nevýrazného Balea. T2 sa považuje za najlepšie akčné sci-fi, T4 aj keď vypnem polovicu mozgových buniek mu nesiaha ani po členky. Vidím to na pochovanie celej série, veľká škoda.

Teror (2011)

Zas až tak tragicky tento thriller nevidím, aby sa mohol pohybovať na hranici 50%. Videli sme Cageov asi najlepší výkon roka, Kidman nepotrebuje komentár, zápletka síce viac menej klasická, ale najmä po technickej stránke pobavila. Vyzerá to tak, že niekto sa chcel vyhrať so scenárom, ktorý nechtiac viacej pobabral.

Terra Nova (2011) (seriál)

Prepadák jesene 2011. Séria dopozeraná len so sebazaprením. Na ďalšiu už nečakám a myslím si, že by pri rovnakom producentskom a realizačnom zložení aj tak nemala čo ponúknuť.