Highlander (1986)

Hudba Queenu, a na to že je to vyše dvadsať rokov starý film aj dobré efekty, robia z tohto filmu mierne nadpriemernú záležitosť. A teda podľa tohto je aj moje hodnotenie. Príbeh ani šermovačky ma však nezaujali, Lambert tiež priemerný, a preto aj hodnotenia ako kult či klasika sú pre mňa rovnako úsmevné ako aj niektoré scény filmu. Osobne mám radšej Conana.

Proposition (2005)

Krvavý austrálsky western, ktorý by sa nestratil ani medzi tými z Divokého Západu. Ešte treba vyzdvihnúť zábery typicky austrálskej prírody aj s počasím a všetkým, čo k tomu patrí. Slušných 80%.

Klub rváčů (1999)

Výborný film, len dúfam že sa nenechá niekto inšpirovať :-) Inak skvelí herci, príbeh, hudba (ten soundtrack je božský!), zručne natočené v prostredí, ktoré sa k týmto akciám hodilo. A hodila sa mi tam aj Helena Bonham Carter, vo filme vyzerá ako Deppova sestra.

Nebezpečný kód (2000)

Len priemerný film o hackeroch (čo sa obsahu týka), nič mi to nedalo. Možno sa mi to zdá aj preto, lebo do tejto problematiky asi vidím viac ako ostatní (pracujem v IT). Teda pre mňa ďalšie sklamanie z filmov o hackingu. A čo do spracovania dobre to vystihol blackJag

Švédská trojka (1994)

Počas filmu som rozmýšľal, prečo gaya nehrá skôr Stephen Baldwin, že by sa to viac hodilo, ale ku koncu mi to došlo, tak k filmu nemám väčšie výhrady. Slušné 4*.

Království (2007)

Nepáčilo sa mi toto spracovanie. Podľa mňa to dosť zaostáva za podobným Čiernym jastrabom. Toto všetko sme už vlastne niekde videli. Arabi sú tu vykreslení ako zaostalý národ, ktorý takmer nemá ani cisternu na vypumpovanie kaluže vody, všetok rozum čo sa týka vyšetrovania im samozrejme prinesú až amíci ... jednoducho hlupáci. Pri vyšetrovaní nuda, čakal som viac terorizmu ako politiky, do tempa sa film dostane až v samotnom závere... samozrejme ten je so sťastným koncom pre... ale ved to už poznáte. Pochválim však vizuálnu stránku, inak lepší priemer.

Stopař (1986)

Jednoduchý dej, slabší scenár, ale inak dobre natočený thriller-horor, pri ktorom som sa však nebál ani náhodou. Možno keby atmosféra a napínavosť zo začiatku vydrží... Ale feeling hororového roku 87 to veru malo.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Trochu som prekvapený takým vysokým hodnotením, prišlo mi to až veľmi vykonštruované. Nie je to typ filmu, pri ktorom sa človek uvoľní a len pozerá kto koho odbachne, pri tomto sa zamýšľa hlavne pri veľkom počte postáv a tu práve vidím problém, resp. nevidím v tom čiernu komédiu. Takmer všetky postavy jednotlivých mafií sú medzi sebou previazané, a tieto nakoniec skončia tak ako skončia. A najlepšie z toho dopadnú samozrejme neznalci remesla. Ale inak celkom fajn.

Bathory (2008)

V podstate som spokojný, keďže som už pred filmom videl niektoré hodnotenia, bol som pripravený na to, že nemám očakávať niečo mimoriadne. Myslím že je to porovnateľné s Perinbabou (ktorá je v hodnotení o dosť vyššie!), aj keď je tento historický film určite náročnejší na spracovanie, v niektorých častiach sa Jakubisko originálne a veľmi schopne pohral so scenárom. S tým rozpočtom sa tiež nedajú robiť veľké zázraky, hlavne nie pri historických filmoch. Plusom sú aj herci (najmä skvelá Anna Friel), hudba, strih, atmosféra a mne sa celkom pozdávalo aj svojrázne poňatie legendy, ktoré dobre fungovalo s vykreslenými postavami. A na záver: film je určený širokému publiku, tak kto je sklamaný jednoduchšou zápletkou nech privrie jedno oko :-) 75%

Žhavé výstřely (1991)

Výborná paródia, ktorej však k dokonalosti ešte niečo chýba. Občas som mal pocit, že sa veľa tlačí na pílu, ale inak je to vcelku vyrovnané a zábavné dielko.