Coriolanus (2011)

Po dlhom čase som mal problém dopozerať film. A to mám vojnové rád, aj keď sa niekedy nedržia historických udalostí. No ale čoho sa držal Coriolanus, netuším. Ralph Fiennes sa asi snažil o niečo priekopnícke, netradičné, no pre väčšinu divákov je jeho pokus zmätkom a poškvrneným mena jedného dramatika. To prevedenia a kamera - jednoducho tragédia, ktorú nedoporučujem!

Crash (2004)

Za 6 miliónov dolárov natočiť film ktorý zoberie 3 oskary a na ďalšie 3 bol nominovaný, a to za rok 2006 - to sa takmer rovná zázraku. A to ešte s takým presvedčivým prejavom, že pri niektorých scénach (najmä pri dopravnej nehode) som takmer nedýchal. Klobúk dole pán Haggis!

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Kto videl najskôr Shining, tak určite tušil, že úloha diabla Nicholsonovi sadne dokonale. A tak sa aj stalo. No a keď sa k tomu pridá diabolská hudba, pohľadné herečky, jedinečný humor a dialógy - musím prideliť aspoň 4*.

Černá hodina (2011)

Čistá bieda a absolútny priemer asi vo všetkých pohľadoch, v niektorých aj prepadák. Naviac napríklad Skyline, ktorý bol natočený s podobným rozpočtom, je z pohľadu špeciálnych efektov uveriteľnejší. Tu máme len plochý scenár s niektorými hercami na úrovni telenoviel, niekoľkých ruských vlastencov a akciu bez napätia. No aspoň že sme sa pozreli na apokalypsu aj do Moskvy.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Neuveriteľne zábavný závan z Balkánu. Ihneď po vzhliadnutí je to jedna z mojich TOP komédií. Kam sa hrabe Borat...

Černej Dynamit (2009)

Black Dynamite je filmom bez vážnejších nedostatkov, no aj napriek tomu mám z neho rozporuplné dojmy. Za všetkým pravdepodobne stojí jeho zaradenie, pretože po celý čas balansuje medzi paródiou a akciou. Na paródiu málo zábavy, na akciu priveľa trápností. A k tomu ešte look amatérskeho filmu a prehrávajúcich hercov - to ma skôr zneistilo ako utvrdilo, že to bol zámer. Keby som to mal zhrnúť jedným slovom, tak ma napadá "strojenosť".

Černé ovce (2006)

Podľa mňa kravina, aj keď mám podobne ujeté horory rád. Čierny humor (aj keď bolo málo) a pekná novozélandská príroda - to sú jediné dva plusy tohto filmu. Fakt divák musí jedine na niečom šlapať, aby sa mu táto zlátanina všetkého možného ako tak pozdávala.

Černé Vánoce (1974)

Určite jeden z tých lepších hororov sedemdesiatych rokov s veľmi dobrou atmosférou a zaujimavým koncom. Vytkol by som snáď len lacnejšie (jednoduchšie) prevedenie vrážd, naopak zobrazenie vtedajšej sledovačky telefonátov je malým plusom.

Červená Karkulka (2011)

Mohlo ma to napadnúť hneď! Momentálne je IN Twilight, tak prečo túto ságu neokopírovať (napríklad dvojníkom Patizóna, vlčím monštrom, mladou žabou medzi dvoma nápadníkmi, a ešte to všetko medzi sebou premiešať, aby to akože malo zmysel - ale na žiaden rozumný som neprišiel). Scenár a jeho zasadenie do príbehu Červenej Karkulky - to je minimálne na nomináciu Zlatá malina. Škoda alebo aj šťastie pre tento film je, že tento rok nám stihne vyjsť ďalší diel jeho "o čosi" slávnejšej predlohy :)

Červená světla (2012)

Okrem pár momentov je to v podstate nudný thriller, ktorý nemá čo ponúknuť. Zápletka, síce spočiatku zaujímavá, zostala nedotiahnutá, herci odviedli "len" štandard, atmosféra na horor slabá, a vykonštruovaný záver ma v pozitívnom zmysle tiež neodrovnal. Ďalší tuctový film, ktorých sú stovky.