22 Jump Street (2014)

Byl jsem s hodnocením docela na rozhraní a uvažoval jsem i o 4*, ale faktem je, že mi pokračování přišlo o něco slabší, než jednička. Vtípky se opakují a mnohdy sází jen na prasárny a vulgarismy. I když se to k tomuhle typu filmů docela hodí. Spousta vtípků na druhou stranu potěší a chvílemi jsem se fakt zasmál. Hlavní dvojice funguje jako v jedničce výborně, ale Ice Cube jim občas vyfouknul celé scény. Závěrečné titulky ovšem nemají chybu a Seth Rogen v závěru byl docela prčovní překvapení. V celku nevyvážená komedie, kde trapné scény střídají momenty k popukání. V celku jde o příjemnou zábavu, pokud nemáte velká očekávání.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

V podstatě stejně dobré, jako jednička. Vizuálně velmi povedené a ani dějově pokračování nezklamalo ( z některých situací jsem byl překvapený i já ) Bojové scény jsou epicky velkolepé a celkově povedené. Příběh netlačí zbytečně na city, ale ani tak bych film nedoporučil pro příliš malé a citlivé děti.

Živí a mrtví (2007)

Spíše než o horor ( sem tam se mihnou postavy mrtvých vojáků) , nebo fantasy se jedná o povedený válečný film s tíživou a temnou atmosférou s velmi pomalým tempem. Vše je podkresleno fantastickou, hororovou hudbou. Bojových scén není moc a nejsou nijak velkolepé, ale jejich provedení mě zaujalo a film jako celek jsem si pořádně užil.

Anděl milosrdenství (1993)

Nadržená a nafrněná vdova po Rakousko- Uherském oficírovi si to během první světové války rozdává v polním lazaretu se zajatcem s podivnými léčitelskými schopnostmi, ve snaze odčinit manželovi válečné zločiny na civilním obyvatelstvu. Ten však ze zajateckého tábora uprchne a paničce tak trošku hrábne v makovici. Po hudební stránce super a první půlka filmu nabízí tajemnou atmosféru zasněžené krajiny a vojenského lazaretu, ale pro mě prostě nudné a hlavně předramatizované a mám z toho pocit, že se film chce tvářit jako něco víc, než čím ve skutečnosti je. Celkově z toho působí televizní zpracování a podle vizuálu bych to čekal tak o deset let starší, než to ve skutečnosti je.

Pletky paní Operetky (1983) (seriál)

Má to jakýsi vkus a určitě jisté kvality, ale není to prostě můj šálek kávy...

Poklad Aztéků (1965)

Jedná se o jeden z nejslabších, dobrodružných příběhů s Lexem Barkerem. Ta příběhová linie je sice podobná, jako je tomu ve všech těch předchozích, ale něco tady tomu prostě chybí. Dějová stránka je rozhodně slabší a komické vsuvky filmu jen škodí. Možná jen šlo o odlehčení pro mladšího diváka, ale i to se dá přece udělat s jakýmsi vkusem, jako tomu bylo třeba v sérii o Vinnetouovi. Místo drsného hrdiny, který uspí svou pravačkou kde jakého padoucha, je z Oldy Šetrného jakýsi načesaný doktůrek, který si sice umí taky s bezprávím poradit, ale už ne, s tou drsnou grácií, na kterou jsem si zvyknul.

Očista: Anarchie (2014)

Tajemná, hororová atmosféra skvělého prvního dílu trošku vyprchala a nahradila ji dobře nastavená akčnější linie. Konečně jsem se jako divák dostal ze zabedněného domu a nahlédnul hlouběji do ulic v den (noc) očisty, přesně tak, jak jsem si přál. První půlka filmu ve stylu bezduché vyvražďovačky byla super, ale ještě bych trošku přitlačil na pilu. Druhá půlka byla pro mě o chlup horší, příběh se snaží o jakýsi revolucionářský děj, kritiku společnosti a zatahuje do příběhu jakési politické machinace. Ve dvojce je rozhodně vidět více akce i krve, ale stejně bych si dal třetí pokračování, ve kterém bych vynechal pletichaření a ukázal tu pravou očistu z ulice, jako krvavý a nelítostný masakr, tak jak si to představuju. Trailer jako tradičně překonal samotný film, ale i tak jsem si to užil od večerního varování, až po ranní sirénu. PS: Tak by mě zajímalo, který zaměstnavatel by tuhle noc přežil :)

Zátah 2 (2014)

Naprostá pecka, která strká do kapsy všechny podobné filmy a podle mě ještě o poznání lepší, než jednička. Dějově je pokračování rozhodně propracovanější, s fungující gangsterskou zápletkou a souboje jsou neuvěřitelně vychytané a krvavé. K tomu vynikající kamera a skvělá hudba. Souboj v kuchyni ke konci filmu řadím mezi jeden z nejlepších vůbec. Celých 150 minut uběhlo jako nic a já ještě při psaní tohoto komentáře sedím s otevřenou pusou a nadšeným výrazem ve tváři.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Nechápu, že takhle povedený film nešel do kin a dostal se pouze na televizní obrazovky. Filmů z první světové války je poměrně málo a tak jsem rád, za každý podobný kousek, který najdu. V prvním díle se spíše seznamujeme s jednotlivými charaktery postav a zápletka je z větší části romantická, prolínaná s životem v zákopech. Druhá část se už více soustředí na válečnou stránku filmu a nabídne i povedenou bitvu a spoustu napínavých chvil. Snímek plný emocí, velkých přátelství a lásek, bitevních scén i krásné hudby by si zasloužil něco víc, než jen televizní vysílání.

Paranormal Activity 3 (2011)

Podle mě určitě nejlepší ze série Paranormal activity a to je u trojky co říct. Rozjezd není zdaleka tak nudný a zdlouhavý jako u předchozích dílů a několik lekaček taky docela potěší a hlavně překvapí. Tempo je podstatně rychlejší a je toho rozhodně víc k vidění, než u předchozích dvou dílů, ze kterých jsem nebyl zrovna nadšený. Zlo zde již konečně dostává jakousi podobu a celková atmosféra je strašidelnější, než v předchozích dílech. I když musím uznat, že ta pohyblivá, pomalá, otáčecí kamera vyrobená z větráku: obyvák- kuchyně mě strašně štvala. Po předchozích dílech milé, hororové překvapení.