Nutné k přežití (2006) (pořad)

Viackrát som si všimol, že je to pripravené (napríklad mal Bear pri plavani v rieke pod svetrom záchrannú vestu), ale to nič nemení na fakte, že je to výborne natočené a hlavne sa v divák každú chvíľu dozvie nejakú zaujímavú informáciu, čo sa už o mnohých programoch na DC nedá povedať. Bear ma charizmu, schopnosti a odvahu, neviem si predstaviť, že by bol v hlavnej úlohe niekto iný.

V nejhorším případě (2010) (pořad)

Pekne natočené a pre väčšinu ľudí aj užitočnejšie ako Ultimate Survival. Bear s jemu vlastnou eleganciou prekonáva všetky nástrahy a tak to má byť. Nepôsobí to takým autentickým dojmom ako Ultimate Survival, ale to asi ani nebolo cieľom programu. Páči sa mi, že na konci každej príhody je stručné zhrnutie potrebných úkonov, ktoré platia vo všeobecnosti. 90%

Červený drak (2002)

Po pozretí Červeného draka ma prekvapilo hodnotenie 73%. Edwarda mám rád, keď sa k nemu pridal výborný Harvey, ktorého som si obľúbil v Reservoir Dogs, tak som začal tušiť, že to bude dobré. Herci hrajú výborne, scenár, je kvalitný a všetko to krásne podfarbuje atmosférická hudba. Ak k tomu pridáme napínavé finále, tak je to 5* ako vyšitých.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Vizuálna stránka je úžasná, sprievodný komentár od pána Svěráka mi k tomu nesedel (aj keď ho mám vo filmoch rád), tak som si to pozrel v origináli na YouTube (90 minút). Silne enviromentalistické posolstvo sa nesie celým filmom, ale nemal som pocit, že by to bolo bezduché naháňanie hrôzy, ale iba zhrnutie známych faktov a vyvodenie možnej budúcnosti. Na záver je to doplnené optimistickým zhrnutím už podniknutých krokov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Celý dokument stojí za pozretie hlavne kvôli dobre podanej myšlienke, ale samozrejme aj kvôli pekným záberom a dobrej hudbe.

Jamieho revoluce ve stravování (2010) (pořad)

Úžasné. Jamie propaguje v najnezdravšom meste sveta zdravú stravu a dokonca sa mu to darí. Neviem nakoľko je to reality show, ale ako už spomenul F.man - hlavné je to, že táto relácia môže veľa zmeniť a nie je to len tradičný výplach mozgu, ktorý môžeme vidieť u väčšiny podobných relácií. Niektoré fakty zo života miestnych ľudí vyrážajú dych, ale je dobré informovať o tom priamo. Občas sa vyskytovalo dosť veľa sentimentu a mám pocit, že to bolo úmyselné, ale vzhľadom na veľkú užitočnosť tohto programu mi to nevadilo.

Pacifik (2010) (seriál)

Po šiestom dieli si konečne dovoľujem hodnotiť a samozrejme je to za 5 hviezdičiek. Zdá sa, že tvorcovia nekopírujú Band of Brothers, takže by to mohlo byť zaujímavé aj po príbehovej stránke. Technické záležitosti sú dokonalé, herci hrajú dobre, takže zatiaľ spokojnosť. Jediný rozdiel oproti BoB vidím v tom, že tu nemáte veľa príležitostí na budovanie si vzťahu k postavám, ale aj bez tohto prvku dokáže Pacific naplno zaujať a vytvoriť počas bojov dostatočné napätie, pretože atmosféra je vystihnutá dokonale - ak príde nová postava, tak máte chvíľku na zoznámenie s ostatnými, potom krst ohňom a upevnenie priateľstva s tými, čo prežili, pričom ostatní upadajú do zabudnutia. Rovnako keď vojaci trávili dlhý čas trénovaním, tak aj atmosféra pôsobí rozťahane a aj keď divák nemá vzťah k jednotlivým hrdinom, tak sa môže celkom dobre vžiť do ich pocitov. Doplnenie po skončení seriálu: Hodnotenie nechávam, pretože je to stále vysoko nad priemerom ostatných seriálov, ale oproti BoB mi The Pacific prišiel slabší. Orientuje sa viac na psychiku, čo nie je na škodu, ale ak by boli úvodné diely dlhšie, tak by tam mohli vsunúť viac akcie a bolo by to dokonalé. Celkovo mi to pripadá, že režiséri jednotlivých dielov sa nevedeli poriadne dohodnúť na celkovom imidži seriálu a ten na to doplatil. Ak tu je niekto, kto nevidel BoB, tak mu odporúčam najprv pozrieť The Pacific a až potom BoB, aby bol dojem lepší, pretože porovnaniu sa nedá vyhnúť a tam The Pacific bohužiaľ stráca. Najlepší bol pre mňa diel s číslom 9.

Zuřící býk (1980)

Za samotný film 4*, za výkon a obetu Roberta De nira +1*.

Tlumočnice (2005)

Tak musím skonštatovať, že film The Interpreter ma doknale prekvapil. Politickú rovinu som vnímal menej ako samotnú zápletku a asi to bolo dobre. Sean Penn je pán herec a tu sa ukazuje naplno, navyše Nicole Kidman mu výborne asistuje a bez ich výkonov by ma dej určite nevtiahol až tak silno. K tomu si pripočítajte výbornú hudbu spolu s niekoľkými napínavými scénami a je tu 5 hviezdičiek bez akýchkoľvek pochybností.

Životy těch druhých (2006)

Ano, je to dlhy film, ale mne to z akehosi dovodu vobec nevadilo. Vyborne natocene, zahrane, podfarbene skvelou hudbou,... 95%

District 9 (2009)

Bez akychkolvek pochybnosti davam 100%. Po sklamani z Transformers 2 a mierneho nadsenia z Terminatora 4 a Star Treku tu je zas poriadne sci-fi. Vsetko na mna posobilo velmi realne, akoby som pozeral dokument o skutocnej udalosti. K tomu staci pripocitat originalny namet (mimozemstania su viacmenej mierumilovni a nesnazia sa znicit Zem ani nic podobne), vyborne herecke vykony, predovsetkym u hlavnej postavy a krasne vygradovanie deja a akcie na konci. PS: ja som si dopady nizkeho rozpoctu akosi nevsimol, vsetky efekty posobili velmi dobre, fakt tomuto filmu nemam co vytknut.