Máslo (2011)

Ľahko nadpriemerná komédia so zaujímavou hereckou zostavou. Chválim absenciu fekálneho humoru, ktorý si v posledných rokoch našiel cestu skoro do každej lepšej komédie. Olivia Wilde ovládla každú scénu v ktorej sa vyskytla a zabavila aj bez extra hlášok. Butter neurazí, ale ani neprekvapí, je to príjemná komédia na jedno pozretie a v pamäti ostane asi iba Olivia :) 60 %

Ladislav Meliško Superstar (2013)

Malo to skončiť po prvých 20 minútach. Ten úvod bol na amatérske pomery spracovaný dobre, ale nasledujúci záznam vystúpenia bol vyslovene zlý. Jednak kvalitou, ale aj obsahom. Potešil rozhovor so Šarinom, ale aj ďalšie informácie zo zákulisia.

Tron: The Next Day (2011)

V podstate zbytočnosť, ale zároveň zaujímavá 10 minútová vsuvka do príbehu. Hudba bola dobrá (všetko z Tron: Legacy), ale niektoré herecké vykony dosť o ničom. Nebyť účasti hercov z Legacy, tak The Next Day považujem za priemerné fanúšikovské dielo. 50 %

Rychle a zběsile 6 (2013)

Trochu sklamanie, po veľmi dobrej 5ke som čakal niečo viac. Scenár je príliš priamočiary a záverečná scéna na letisku plná nelogickostí a hlavne bola príliš dlhá. Až do jej začiatku je to pohodový film s primeranou dávkou akcie a dal by som tomu aj 4*, ale takto nie :) 70 %

Bok po boku (2012)

Poslednou vetou to vystihli :) Dokument je z pohľadu informácií slabý, spomenie sa pár kamier a potom jedna, ktorá je v súčasnosti najlepšia. A do toho hodinu a pol rozprávajú významní režiséri a iné osobnosti, prečo majú radšej digitál alebo celuloid...ak by to malo 50 minút, tak super, ale takto je to zbytočne natiahnuté. 60 %

Fighter Pilot: Operation Red Flag (2004)

Pekný náborový dokument, ale vadili mi zbytočné počítačové efekty pri niektorých záberoch, ktoré dosť kazili dojem (pridaný model kabíny pri "onboard" preletoch, pridané rakety na podvesoch, pridané chvstové plochy pri záberoch dozadu, atď.). Tiež by sa mi páčilo viac pôvodného zvuku na úkor hudby. Prúdové stíhačky majú krásny zvuk a bola škoda, že ho stále prekrývala hudba, podľa mňa to dosť ochudobnilo zážitok z pozerania. Lietadlá mám rád, ale toto pôsobilo sterilne, hlavne kvôli nevýraznému zvuku a záberom doľadovaným zbytočnými 3D modelmi častí lietadiel. 70 %

Občan Kane (1941)

Príbeh ako taký ma veľmi nezaujal, ale aspoň už chápem všetky referencie zo Simpsonovského dielu Medvídek (5x04) :) Chápem, že vo svojej dobe to bol nadčasový film už len kvôli kamere, ale aj vďaka nelineárnemu rozprávaniu, no to je už ťažké oceniť. Bez prihliadnutia na čas vzniku, by to bolo tak na 40 %, ale prihliadnuť na to treba, takže 70 %.

Zrůda (2003)

Tak toto bol fakt hnusný film. Charlize aj Christina hrali výborne, ale za povšimnutie stojí aj výkon maskérov. Lee vyzerá nepríjemne v každom zábere a na to bolo treba pri štandardnom výzore Charlize asi veľa námahy :) Inak však na mňa film nezapôsobil, čo je škoda, lebo potenciál na kvalitný thriller tam bol. Skutočnosť je však taká, že sledujete iba rozhovory dvoch ukričaných a uplakaných žien, ktoré sú preložené niekoľkými vraždami. 65 %

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Looper bol pre mňa podobným sklamaním ako kedysi Jumper. Zaujímavý nápad, ktorého spracovanie ma z nejakého dôvodu nezaujalo. V úvode som si hovoril, že to musí byť super, ale ďalší dej na farme išiel akosi mimo mňa, vôbec ma to nevtiahlo a začalo mi byť jedno, ako to skončí. Looper bol pre mňa iba oddychovkou, ale nič vo mne nezanechal a nemám ani potrebu pozrieť si ho znova. 60 % Zo žánru týchto novodobých sci-fi sa mi o dosť viac páčili napríklad Adjustment bureau, In time alebo Source code.

Let (2012)

Priaznivci lietania sa od vychvaľovaného úvodu musia odosobniť, je to dosť veľký nezmysel z technického aj fyzikálneho hľadiska, ale o tom Flight nebol :) Zvyšok filmu je fajn, aj keď je to iba o kecaní, tak dej ubieha príjemne rýchlo a ani sa nenazdáte a je takmer koniec. Denzelov výkon nemá chybu, soundtrack je pestrý a nebyť tak nešťastne vymysleného záchranného plánu, tak to mohlo byť aj lepšie. Za mňa 3-3,5*. PS: myslel som si, že najdivokejšie a najmenej realistické spracovanie lietania bolo v Air force one, ale Flight ho prekonal :)