Žhavé výstřely 2 (1993)

O trošku slabšie ako jednotka, ale aj tak dokonalé. Opäť je takmer každá scéna odkazom na nejaký parodovaný film a opäť som sa výborne bavil. Je veľká škoda, že takéto kvalitné paródie už nevznikajú. A opäť s prekvapivo kvalitným slovenským dabingom. 99 %

Žhavé výstřely (1991)

Horúce strely 1 a 2 sú podľa mňa najlepšími paródiami vôbec. Sú vtipné aj bez toho, aby ste museli vidieť parodované filmy, každá scéna má nejaký odkaz a spolu to výborne funguje. Dokonca je to jeden z mála filmov, ktorý je aj veľmi dobre nadabovaný v slovenčine. 100 %

Neviditelné světy (2010) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál s vysokoun informačnou hodnotou a kvalitným spracovaním. A áno, bolo zvláštne vidieť Richarda Hammonda inde ako v Top Geare :)

Clarkson: Powered Up (2011)

Brutus...nič viac netreba dodávať, to auto mi utkvelo v pamäti :) Powered Up je príjemné osvieženie hlavne v čase medzi sériami Top Gearu a povinnosť pre všetkých, ktorým sa Top Gear páči.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Výborný seriál. 1. séria je skvelá od začiatku do konca, 2. má podľa mňa trochu slabší rozbeh, ale už od 4.-5. dielu to má opäť grády. Som úprimne prekvapený hereckými výkonmi všetkých postáv. Celá koncepcia mi vzdialene pripomína House M.D., ale to určite nie je na škodu, pretože Housa som tiež "žral". Nemám čo vytknúť, je to výborne zahrané, skvele doplnené hudbou, atď. Počas prvých 2ch sérií som neobjavil žiadne hluché miesta a som rád, že mám náhradu za House M.D., zároveň dúfam, že Suits si kvalitu udržia čo najdlhšie. 3. séria je opäť výborná, aktuálny formát (viac vzťahov ako právničiny) mi v tomto podaní plne vyhovuje. 4. séria pokračuje v nastolenom trende, priniesla zaujímavé zvraty a celkovo ma dosť bavila.

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Výborný seriál. Všetky nehody sú podrobne popísané, veľmi dobre zrekonštruované a doplnené vhodným komentárom. Je pozoruhodné, že neobsahuje žiadne výrazné preháňanie a zbytočné dramatizovanie, pretože to je v novších dokumentoch veľmi rozšírené a mňa osobne to irituje. Veľkým prínosom je aj použitie skutočných záberov. Všetky série si držia kvalitu a naozaj na tomto dokumentárnom seriáli nevidím žiadnu chybu, ktorá by mala mať vplyv na hodnotenie.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Hodnotenie po 8mej sérii: stále to bolo v podstate o tom istom, ale stále som sa veľmi dobre bavil a obľúbil som si každú z hlavných postáv. Nemám nejakú obľúbenú epizódu, niektoré boli lepšie, niektoré horšie, ale žiadna nebola zlá a to si cením najviac. A tiež to, že aj po 8mich sériách si seriál udržal úroveň, čo sa nedá povedať napríklad o How I met Your mother, ktorý stratil dych už po 4tej sérii. Dlho som si myslel, že HIMYM má proste smolu v tom, že musí byť stále o tom istom vplyvom scenáru, ale u TaHM sa ukázalo, že to nevadí a chyba bude niekde inde :)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Musím smutne konštatovať, že je veľká škoda, že som tento film nevidel v kine. Určite by to zvýšilo zábavnosť, ale aj tak som sa bavil dostatočne. Takže to je tak na tých 90% s prihliadnutím na to, že som film pozeral sám. Nostalgia je vítaná a dosť som ju chápal, pretože aj z našej stredoškolskej triedy sa ľudia začínajú ženiť a vydávať :) Tiež sa prikláňam k tomu, že je to najlepší diel série, ak sa vám páčili prvé 3 diely, tak tento nebude výnimkou.

Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Výborný koncert, ktorý je navyše výborne nastrihaný. LP predvádzájú výkon plný energie, za zmienku stojí A place for my head, tam je to vidieť asi najviac :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Remeselne dokonalé (kamera, hudba, herci, scény), ale v celkovom dojme mi niečo chýba. Každopádne je to film, ktorý stojí za pozretie kvôli jedinečnej atmosfére, pre mňa to bola príjemná inteligentná oddychovka. Hugo výborne obstojí aj ako pocta tvorivej filmárčine - napríklad rozsypanie papierov bolo stvárnené kúzelne. Nie je to ako Harry Potter, ale stále je to taký slabší úlet. 90 %