Asterix a Kleopatra (1968)

On řek hurá na nás. Rozhodně jedna z těch nejlepších asterixovek. Má to šmrc, má to říz, má to vtip. Není nad čím uvažovat.

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Ano souhlasím s většinou, toto je nejhorší díl s Asterixem. Hlavně, co mi vadilo byla uměla hudba, nevtipné situace a nevím z jakého důvodu maji všichni hrdinové jiná jména krom ústřední dvojice. Animace se mi taky kdoví jak nelíbila. Doufám, že se za tohle zprznění Němci Francouzům veřejně omluvili.

A-Team: Poslední mise (2010)

Akce, akce a pořád jen akce. Humor, humor a pořád jen humor. I takhle se dá popsat tahle pecka, která Losery válcuje ve všech směrech. Největší sympaťák je Murdock, který má očividně všechno na párku, baví ho srát B.A., je to prostě blázen. Pro mě nejlepší scéna je s 3D brýlemi. That was freaking hilarious. A doufám ve dvojku. P.S. Extended version má neuvěřitelně zabavných 30 minut. Proto doporučuju, sáhnout po ni.

Avatar (2009)

Nevím, co si mám myslet. Na film jsem šel už s vědomím, že půjde o jedno velké klišé. No bohužel jsem nevěděl, že to bude až zas takové brutální klišé. Opravdu to nechápu. To tenhle scénář Cameron napsal před 11 lety? Možná v té době by to bylo cool, ale ne dnes kdy už je vše natočeno. Dialogy mi přišli jak z filmu Michaela Baye. Zas na druhou stranu Pandora má své kouzlo. Byl by z toho asi pěkný dokument. 3D brýle mě taky zklamaly. Dokázal bych si to představit i ve 2D. Je to škoda no.

Avengers (2012)

Jediným slovem se dá popsat vše ve filmu. Epické. Whedon splnil nelehký úkol. Ukočírovat bandu superhrdinu tak, aby to bylo koukatelné. U mě byl hype hooodně vysoký a výsledek prostě předčil očekávání. Hlavně humorem se tady nešetří. A je to jen a jen dobře. Není nic lepšího, než promakané akční scény proložené drsnýma hláškama. Destrukce New Yorku je opravdu famózní, kde jaký katastrofický film by se mohl poučit. Nakonec všechna čest Hulkovi. Přesně se hodí do týmovky, přirozený přicmrndávač. Další vlastní film by mu jen zhoršil reputaci, protože by byl zase Vážný. Což prostě Hulk není a nehodí se to k němu. Takže už zbývá jen popřát, ať to Avengers dotáhnou na miliardu dolarů. P.S. Opravdu z toho všudypřitomného humoru jsem doslova brečel smíchy.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Inu, zážitek z kina je skvělý, film jako takový nebyl špatný, ale nemůžu říct, že bych skákal metr dvacet. Protože to, jak se MARVEL opakuje a opakuje už je prostě občas na škodu. Moc vtípků, některé vyloženě na sílu, postavy po páté, po čtvrté a pořád hrají to samé. Světlá výjimka je Cap. Ta postava mě snad nikdy neomrzí a proto se ze všech nadcházejících marvelovek těším nejvíc právě na tu jeho. Postava Ultrona měla potenciál skvělého záporáka, ale zůstalo jen u průměrně smýšlejícího robota. Další škoda. Pořád jde ale jakžtakž o dobrý film. 72%.

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Skvělý a bravurní pilot. Takhle bych si i představoval začátek filmových Avengers, prostě tím, jak se dali do kupy. Potom chválím geniální nápad vypustit všechny padouchy z Marvelovského světa. Skvěle zvolená délka pak eliminuje nudnější části, které by vznikly delší stopáží. A ta úvodní cool rocková znělka je tež boží. Zatím 4 a hodlám dál sledovat. P.S. Bohužel v Americe se rozhodli, že děj prolínající více než jednu epizodu, je pro hloupé děti strašně složité. A tak nám zrušili jeden z nejlepších animovaných seriálu. Ach jo.

Babovřesky 2 (2014)

Vyloženě jsem to jen proklikal, abych se dopátral, proč nebyl Pavelec pozvaný na letošní MS. Už je mi to jasné, zaprodal se téhle sračce a vlastně dobře mu tak. Nehodnotím.

Barbar (2009)

Začátek krásně naturalistický, pak nádherné záběry přírody. Bohužel vyplněné zbytečnou vatou a dlouhými záběry. Filmu by prospěla kratší stopáž. Nadruhou stranu hudba tvoří tu pravou temnou atmosféru. Takže tak 6,5/10.

Barbar Conan (2011)

Tak nevím, co si většina představuje pod pojmem fantasy film. Já osobně fantasy film. Většina si evidentně představuje něco naprosto jiného. Nechápu reptání na nízký rozpočet, na kvalitu nebo na to, že to není jako originál se Švarcíkem. Všechno bylo skvělé, akce pořád, efekty super, Momoa po GoT si užívá další roli barbara. Jinak ten look byl pro mě tipicky fantasy. Parádní byl double sword, dívčin kop s výkřikem die, nebo Conanovo mládí. Prostě se mi to strašně líbilo a tečka.