• Pohádka

Max Payne (2008)

Škoda, že se nepovedlo vkusnou vizualizaci protkat zajímavějším příběhem. Kouká se na to fakt pěkně, ale to je asi tak všechno.

Půlnoční vlak (2008)

Žánrově těžko zařaditelné Béčko, ale ze tu pointu, atmošku a porcovačky dávám tři s přimhouřením obou očí...

500 dní se Summer (2009)

Celkem pohoda romantická komedie s velmi povedeným scénářem, nápaditou režií a sympatickým výkonem Gordon-Levitta, kterého jsem doposud znal pouze z jedné nepříliš dobré teenagerovské komedie. Zooey se mi mnohem více líbila ve filmu Stopařův průvodce po galaxii. Ve finále je jinak film vlastně pouze o tom, že na světě běhá spousta bab, tak proč se honit pořád za jednou... Soundtrack se rovněž celkem povedl.

Odvlečen (2007)

Jsem trošku na vážkách jestli 3 nebo 4. Jedná se poměrně o dobře uchopené dílo, se strhujícím koncem a silnými momenty, nicméně sledováním filmu v jeho prvních dvou třetinách na mě šli spíš deprese v kombinaci s nudou, až ke konci to začalo být napínavé a nabíralo to na obrátkách. Je mi jasný, že to byl záměr, zkrátka ale politický thriller není úplně typ filmu, který bych vyhledával, chtěl jsem se na to mrknout hlavně kvůli Gyllenhaalovi, který mě opět nezklamal.

Fantastický pan Lišák (2009)

Tak mi zase jednou spadla čelist. Že je zdánlivě nemožné natočit animák jakožto mix westernu, komedie, akčního filmu, podtrhnout to skvělou hudbou, mraky skrytých (avšak geniálních) vtipů a originálním výtvarným zpracováním? Nečekaně se to povedlo rozporuplnému Wesu Andersonovi. Fantastický pan Lišák je pro mě zatím letošním (viděno v roce 2010) největším překvapením.

2Bobule (2009)

Ooops! Buď Bařina čul průšvih nebo to Lanné zmršil. Pravda je asi někde uprostřed. Tak uměle šroubovaný humor jsem už dlouho neviděl. Nebýt pár dobrých míst, úcty k prvnímu dílu, solidní hudbě, tak jdu s hodnocením níž. Veškerá poetika z jedničky vyprchala. Chudáci herci neměli ani co hrát, tak slabý scénář by nezachránil ani Jack Nicholson s Al Pacinem dohromady. Prosím, trojku už ne... Hodně slabé dvě hvědy.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Tak jsem chtěl napsat, že Němům se povedl jenom jeden kreslený seriál, ale k mému překvapení Mája je z Japonska. Každopádně je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, poučný, vtipný, velmi dobře nadabovaný s výtečnou hudbou Karla Svobody (tím nemyslím titulní píseň Včelka Muáááju od Káji Gotta aka zombie showbussinesu).

Zábavný park (2009)

Příjemné překvapení... Nenásilná inteligentní komedie s kapkou nostalgie a výbornou muzikou 80-tých let (včetně neustále omýlaného Amadea) o brigádičce v zábavném parku. Apatowův objev Bill Hader opět řádil i zde, zatím mě nadchl v každém filmu a začínám jej podezřívat, že si svoje ujeté výstupy píše sám...

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Bigbíťák ten těžkou řeholi má a měl ji i v minulosti, o tom žádná... Nicméně Nikolaevo zpracování se mi hrubě nelíbilo, herci děsný, paruky katastrofální... Jedinej kdo neměl paruku byl Márdi z Vypsaný fiXy.

Bouřlivák (2008) odpad!

Cítím se lehce v šoku, že v době, kdy se množí útoky čoklů na děti, ČT ráno pro pro ně uvede film z dílny severských Maďarů, že takovej nezvladatelnej skoro medvěd, je vlastně strašně roztomilej, hodnej a že všichni, co v něm vidí oprávněnou hrozbu svého zdraví a majetku, jsou vlastně kreténi. To všechno pod puncem vyblitého scénáře, trapných herců + klauna typu Tokio Hotel.