Game Page (1998) (pořad)

Dříve, když jsem si občas nějakou hru zahrál, jsem koukal a celkem mě to bavilo. Kde jsou ty časy ..

Až na krev (2007)

Film mapující vzestup a pád cynického a zároveň nezkonale charismatického naftaře Daniela Plainviewa, jehož postavu ztvárnil oskarovým výkonem D. Day-Lewis. Zaslouženě. Až na krev působí celou dobu chladně a odtažitě, přesto si divák zamiluje příběh o černém zlatu a problémy související s tímto těžkým průmyslem. Zpočátku jsem měl pocit, že se dívám na němý film, dlouhou dobu nikdo nevyřkne jediné slovo. Ostatně celý film není nikterak upovídaný, podstatnou úlohu hraje mimika a krásné obrazy. Ano, tak jak to podává PTA, si dovolím říci, že hořící věž, ropovod a samotná ropa je krásná. Ovšem to se nedá říci o církvi Třetí zjevení, jejíž fanatický kněz je zároveň zboubou a vzkříšením samotného naftaře. Epické dílo, podmanivé a velmi povedené. Nejlepší scény: hořící věž, vstup do církve, začátek. 4,5*

Doodlebug (1997)

Všeobecně jsou začátky čehokoliv těžké, ale Nolan se se svou prvotinou vypořádal více než dobře. Za velmi krátkou dobu jsem byl vtažen do děje a nemohl jsem se dočkat pointy. A tak to má být, hra s divákovým očekáváním a překvapivý závěr, který klade otázky. 80%

V pasti (2005)

Hard Candy bych nazval komorním psychothrillerem s morálním ponaučením jak facka: "seznamování přes internet nemá budoucnost" Čekejte herecký nadstandart dvou ústředních charakterů a dvě okrajové roličky. Všem musí být jasné, že tou myší je Patrick Wilson, který téměř od začátku je bombardován sofistikovanými řečmi mladé Ellen Page, na 14ti letou dívku až moc přechytralou. Téměř bez hudby a s pachutí v ústech především pro mužské diváky. Ano mluvím zde o té nejjednodušší operaci, z které by vyšinul i ten největší tvrďák. První celovečerní film Davida Sladea si zaslouží 70%.

Pýcha národa (2009)

Trailer k filmu z Hanebných panchartů by si zasloužil lepší hodnocení, ale jde pouze o průměrný počin.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Hororové béčko. Krvavé, černohumorné ("It´s blood", "Son of a bitch") a mírně nechutné (mrtvola alá krocan).

Tenkrát na Západě (1968)

Ač bych rád, nepostavím se po bok všech těch pětihvězdičkových hodnocení. Tenkrát na západě je bezesporu kvalitní film. Ale co ho dělá skvostným, je HUDBA. Tato složka převyšuje vše a i běžné záběry dělá velmi působivé a filmově nadpozemské. Vzpomeňte např. na příjezd Jill a její cestu na McBainův statek. Lahoda pohledět a především poslouchat. Odhlédnu - li od hudby, musím zmínit kvalitně vytvořenou westernovou atmosféru. Tak si představuju divoký západ. Tvrdí chlapi, prach, vyprahlé pustiny, sucho, krásná žena a ústřední motiv budování železnice a boj o ni spojený se smrtí mnohých - bez lítosti. Dokonale vytvořený svět. Ovšem co mi nesedlo, byla přehnaná stopáž, respektive scénář, byť kvalitní, nevystačil na celých 165 minut. Tudíž některé scény byly z mého pohledu příliš natahované (tím nemyslím detailní záběry obličejů, ty byly naopak působivé) a to ovlivňovalo tempo, které se pak zdálo být pomalé. Uznávám také, že to mohl být režisérův záměr. Poctivá filmařina, 4*

Mladí muži za pultem (1994)

Bohužel, nebyl jsem naladěn na tu správnou vlnu humoru, s kterou ti chlapíci za pultem přišli. Smál jsem se spíše sporadicky. Pokud na tom budete stejně jako já, Clerks vám nic jiného nenabídnou. Dialogy týkající se sexu jsou spíše úsměvné, vše je zde úsměvné. Žádná řáchanda. Ani ta převrácená rakev.

Vřískot (1996)

"What´s your favourite scary movie?" Odpovím rovnou, Vřískot to nebude. Ovšem to neznamená, že je špatný a že jsem se nebál. Strach mi nahnala především úvodní scéna s mladičkou Drew. Ach ta dopadla špatně. Ostatní "vyvražďovací" scény byly čím dál méně intenzivní, vyvolávaly čím dál méně strachu. I přes průměrné hodnocení ale doporučuju. Vřískot by měl vidět každý, i nehororový fanda. Nakonec musím podotknout, že ten vraždící šílenec byl pěkný jelito :-)

Na samotě u lesa (1976)

Neuvěřitelně příjemný film s uvěřitelnými postavami a hlavně už zlidovělými scénami. V rámci opakování tohoto českého klenotu jsem se výborně pobavil, ale nejvyšší hodnocení nemohu dát. Vadilo mi neustálé opakování repliky "je tady krásně", to mi humorné nepřišlo, spíše otravné. Jinak moc dobré a lidské.