Schodiště

USA, 2022, 8 h 16 min (Minutáž: 57–69 min)

Epizody(8)

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi sleduje osudy rodiny Michaela Petersona ze Severní Karolíny a podezřelé okolnosti kolem úmrtí jeho manželky Kathleen Petersonové. (HBO Max)

kocik1

Od doby, kdy Richard Müller pobíhal pohodově po schodoch a poznával poschodia, už uplynul nějaký ten pátek a hádám, že Kathleen už by na schody znovu nevlezla. Seriál zajímavý, z více úhlů pohledu i z více časových rovin, v druhé půlce ale trochu ztrácí dech. Colin Firth jako egoistický magor hodně dobrý. Asi bychom nebyli kamarádi. :-) ()

Petaxis

Kdybych neviděla původní dokumentární seriál, asi by se mi to líbilo víc. Většina seriálu je bohužel jen téměř dokonalou kopií původního dokumentu, postavy zde však často působí jen jako blbá parodie na skutečné osoby. Tomu, kdo viděl původní francouzský dokument bude tenhle seriál asi připadat tak trochu zbytečný. ()

Anderton

Jeden z najlepšie obsadených seriálov posledných rokov, konkurovať mu snáď môže iba Big Little Lies. Firth, Collette, Binoche, Turner a v podstate úplne všetci hrajú doslova ako o život, ako by išlo o ten pravý moment, na ktorý celú kariéru čakali. Staircase počas priebehu plní divácke očakávania, to jest vŕšenie záhad, slepé uličky, prekvapenia a podobne, ale aj tak všetci už vopred vieme, že sa pravdy nedopátrame a to hlavné očakávanie splnené nebude. Ale nedá sa povedať, že ide o nefér hru, predsa len na základe informácií si každý môže urobiť svoj vlastný subjektívny názor a vôbec nevadí, že sa bude od diváka k divákovi líšiť. Ja si napríklad myslím, že vraždil/a... ()

Arsenal83

Za vyše 8 hodín materiálu sme sa dozvedeli všetko o sexuálnych eskapádách pána Petersona a jeho detí, pomaly každá piata postava je už "kvír", teda psychicky nemocná, ale na konci zistíme, že mi stačil na to všetko článok z wikipedie, aby som sa nedozvedel ani hovno. Niekoľko navrhovaných alternatív vo filme bolo trocha mätúcich, ale ešte chaotickejšie bolo to skákanie v čase, kedy vizuálne niektoré postavy proste vizáž nemenia. Zo vzniknutého materiálu by pokojne mohol vzniknúť jeden dlhší film, veľká časť príbehu je hluchota bez významu k hlavnej linke. Pre potenciálnych divákov tak ostáva len malé varovanie a možno jedna mala návnada: Odpovedí sa síce nedočkáte, ale za to uvidíte Firtha ľúbezne natriasať chlapom vtákmi a dokonca aj lízať rekty! ()

zahadum

Výborný seriál ktorý ale musíte chápať v dvoch rovinách. Prvá rovina je prvá polovica ( prvé štyri epizódy ) Potom príde druhá ktorá je vlastne len zhutnená a silná rodinná dráma ktorá ale nemá veľký súvis s prvou časťou. Prvá časť je dokonalá, dramatické krimi a súdne pojednávanie ktoré ukazuje rôzne uhly toho čo sa stalo. Potom sa to zlomí a príde kopec rodinných problémov, flashbackov a silné depresívne výjavy z minulosti. Celý čas vnímate, že niečo visí vo vzduchu a prehodí výhybku tam kam chceme. Chceme vedieť čo sa vlastne stalo a prečo. Žiaľ do konca je to len prestupovanie na mieste a plač jeho detí bude jediné čo ostáva. Samozrejme v rámci dekadentnej depopulačnej vlny je aj tu LGBTI story a samozrejme je úplne zbytočná a násilne nalepená. Takže pád zo schodov začne naprosto famózne a prebieha pravý kriminálny seriál v ktorom cítite, že ide o všetko. Paradoxne v štvrtom diely prebehne súd a už sa to potom len tacká a vlečie, Malo to mať šesť epizód, vyhodiť nepodstatné dejové linky detí Michaela či už vlastné alebo nevlastné. Táto hluchá vata ničí výborný seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami. 70 - 80 % ()

• Natáčení probíhalo v Atlantě a jejím okolí od 7.6 do 11.2021, rozlehlém a lidnatém hlavním městě Georgie. Ačkoli se příběh téměř výhradně odehrává v Severní Karolíně, štáb se rozhodl natočit seriál v Atlantě z možných logistických důvodů. Díky své příznivé poloze u řeky Chattahoochee, teplému klimatu a také díky pozoruhodnému soutoku různých kultur. (Trajektt)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD