Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Nádhera! Tenhle film jsem viděl už podruhé a pořád se mi líbí a pořád mi přijde stejně originální. Jakousi shodou náhod jsem si poslední měsíc říkal, že bych se nezlobil, kdyby se tenhle film objevil v televizi. A ono se to splnilo. Tenhle film považuji za velmi kvalitní podívanou a jeden z nejromantičtějších filmů vůbec. Patrick Swayze se zhostil své role naprosto bravurně, stejně jako Demi Moore a Whoopi Goldberg, která za tento snímek získala svého jediného Oscara. A co se mi vlastně na tomto filmu tak líbilo? Vlastně ani nevím. Možná originalita námětu, možná herecké výkony, možná ta skvěle zvolená hudba, a možná všechno dohromady. Protože film jako celek působí neuvěřitelně kompaktně a já jsem si to celé ty dvě hodiny užíval. Takže u mě je volba jasná. Nemohu jinak, než udělit pět hvězdiček, protože tohle je prostě úžasné skloubení komedie, thrilleru, romantiky a duchařiny. A za to má ode mne Jerry Zucker mé uznání a můj obdiv.(8.10.2006)

Krásný romantický příběh v duchařském obleku. Krásná Demi Moore a pro ženy jistě přitažlivý Patrick Swayze. Ujetá Whoopi Goldberg tomu celému přidává lehčí vtipnější rovinu.(16.8.2004)

Vidět tuhle romanticky smutnou komedii někdy před deseti lety, byla bych asi nadšenější. Při mém současném dospěláckém cynismu už sladkobolný příběh Patricka Swayze a Demi Moore neměl moc velkou šanci ohromit, a přestože nepatřím k odpůrcům Whoopi Goldberg, v tomhle filmu mi její přehnaná gestikulace, pitvoření a hlasité pokřikování lezlo na nervy. Na svou dobu byl "Duch" jistě slušný nadprůměr s dobrými efekty i hereckými výkony, ba ani ten scénář není vyloženě špatný... Chápu vysoká hodnocení, ale já už jsem to jednoduše viděla příliš pozdě, kouzlo je pryč. 66,6%(27.4.2009)

Nemám rád Švejžužáka (Swayzeho). Nemám rád Demi Mooreovou. Ale rozhodně mám rád tenhle film. A Whoopi Goldbergová dostala právem Oscara za svou spiritistku. Nikdy nehrála lépe.(20.2.2003)

"Sam říká, že máte na sobě tričko, který polil margaritou, a náušnice, co vám dal k Vánocům." Mám postavenou dokonalou obranu proti dojákům a odmítám ronit kroupy dojetím, ale v tomto případě to byl nelehký boj, neboť se mě Duch pokoušel ždímat poměrně vytrvale. Vydržel jsem a odnesl jsem si důležité poznatky do života - tedy že k romantice patří hrnčířský kruh, že i falešné médium může pravé a že občas proběhnuvší duch z metra může bavit lépe než ti, kteří plátno takřka neopouštějí. Tedy s čestnou výjimkou "dobrovolného" předání peněz jeptiškám, protože to je scéna, pro kterou stojí za to žít, umřít a pak kopat do plechovky jako správný duch.(26.10.2016)