Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Vidět tuhle romanticky smutnou komedii někdy před deseti lety, byla bych asi nadšenější. Při mém současném dospěláckém cynismu už sladkobolný příběh Patricka Swayze a Demi Moore neměl moc velkou šanci ohromit, a přestože nepatřím k odpůrcům Whoopi Goldberg, v tomhle filmu mi její přehnaná gestikulace, pitvoření a hlasité pokřikování lezlo na nervy. Na svou dobu byl "Duch" jistě slušný nadprůměr s dobrými efekty i hereckými výkony, ba ani ten scénář není vyloženě špatný... Chápu vysoká hodnocení, ale já už jsem to jednoduše viděla příliš pozdě, kouzlo je pryč. 66,6%(27.4.2009)

Jeden z těch filmů, které jsem docenil až o mnoho let později.. Chytrá romantika? Ano, i ta se točí. Tvůrci holt tehdy moc dobře věděli, jak a kdy zabrnkat na city nejen divaččiny. Moc příjemné herecké výkony Whoopi Goldberg, Patricka Swayzeho i Demi Moore (ta má tedy v češtině hrozný dabing), scénář i hudba..(13.8.2011)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $217,631,306Tržby Celosvetovo $505,702,588/80%/(30.6.2005)

Patrick Swayze - (Sam Wheat) +++ Demi Moore - (Molly Jensen) +++ Whoopy Goldberg - (Oda Mae Brown) +++ Tony Goldwyn - (Carl Bruner) +++ Rick Aviles - (Willie Lopez) +++ Susan Breslau - (Susan) +++ Produkcia: Bruce Joel Rubin, Lisa Weinstein +++(23.9.2006)

Klasika autobusových zájezdů do ciziny. Hodněkrát nám tento film pouštěli. Poměrně dobrý film, který kombinuje všechny možné žánry: komedii, drama, romanci (tu asi nejvíc), akční krimi, sci-fi a chvílemi i mírně horor. Patrick Swayze má charisma, Demi Mooreová je pěkná a Whoopi Goldbergová jako spiritistka, no, neumím si nikoho jiného v té roli představit. Určitě bych tu jednu hvězdičku přidal, ale film se mi dost okoukal. Ale o jeho kvalitách v žádném případě nepochybuji.(21.10.2005)