Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Alespoň zpočátku ne až tak tradiční komedie, která má jak fungující humor, tak snesitelnou romantickou linii, tak zároveň i mírné prvky kriminálky. Scénář je podařený a je slušným základem pro scény, ve kterých pak mohou excelovat herci. Za zmínku stojí především Whoopi Goldberg, jenž byla oceněna Oscarem za roli Ody Mae a Swayze, kterého obyvykle moc nemusím. Dokonce i Demi Moore se dala přežít a to už je co říct. Obvzláště podařené jsou scény, ve kterých se Sam učí poznávat své nově nabité schopnosti. Přesto se Duch relativně rychle vypaří z paměti. S čestnou vyjímkou kultovní scény s předáváním šeku.(24.1.2007)

Za kvalitu ruku do ohně. Film ve většině ohledech splňuje vše, příběh, zápletky, napětí, sympatické herce ( kromě Whoopi Goldberg tu dvakrát nemusím ), dobrou hudbu, hlavní herce ( Patrick Swayze a Demi More ), scénář a jiné. Prostě pěkný romantický a dramatický film. ( Hodnocení: 9/10 )(5.5.2012)

Vidět tuhle romanticky smutnou komedii někdy před deseti lety, byla bych asi nadšenější. Při mém současném dospěláckém cynismu už sladkobolný příběh Patricka Swayze a Demi Moore neměl moc velkou šanci ohromit, a přestože nepatřím k odpůrcům Whoopi Goldberg, v tomhle filmu mi její přehnaná gestikulace, pitvoření a hlasité pokřikování lezlo na nervy. Na svou dobu byl "Duch" jistě slušný nadprůměr s dobrými efekty i hereckými výkony, ba ani ten scénář není vyloženě špatný... Chápu vysoká hodnocení, ale já už jsem to jednoduše viděla příliš pozdě, kouzlo je pryč. 66,6%(27.4.2009)

Ach bóže, to je vzdychání, vzlykání a tak. Vidět jednou? Ano. Dvakrát? Možná.Třikrát? Je ze mě taky duch:-))(24.9.2007)

Soundtrack Maurice Jarre: 1. Unchained Melody ,2. Ghost ,3. Sam ,4. Ditto ,5. Carl ,6. Molly ,7. Unchained Melody [Orchestral] ,8. End Credits ,9. Fire Escape [*] ,10. Oda Mae & Carl [*] ,(9.5.2011)

• - Spoiler: Na začiatku filmu, keď je Sam zabitý a naháňa svojho vraha, pri úderoch nôh o mláky voda viditeľne špliecha. Toho ako duch nie je schopný, keďže vtedy ešte nevedel, ako silou vôle hýbať vecami. (martin1m2)

• - Když jde Sam (Patrick Swayze) jako duch po ulici k věštkyni, na zemi je jeho stín, který jako duch mít nemůže. (Mr.Hudson)

• - Whoopi Goldberg, která ve filmu původně neměla vůbec hrát, si do filmu prosadil herec Patrick Swayze. Godlberg později za roli dostala Oscara, kterého však málem ztratila, když ho poslala vyčistit. Filmovou cenu našli až na letišti pohozenou v odpadcích. (Lynette)