poster

Duch

 • USA

  Ghost

 • Československo

  Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Režie:

Jerry Zucker

Scénář:

Bruce Joel Rubin

Kamera:

Adam Greenberg

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

Lisa Weinstein

Střih:

Walter Murch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  *****

  Nádhera! Tenhle film jsem viděl už podruhé a pořád se mi líbí a pořád mi přijde stejně originální. Jakousi shodou náhod jsem si poslední měsíc říkal, že bych se nezlobil, kdyby se tenhle film objevil v televizi. A ono se to splnilo. Tenhle film považuji za velmi kvalitní podívanou a jeden z nejromantičtějších filmů vůbec. Patrick Swayze se zhostil své role naprosto bravurně, stejně jako Demi Moore a Whoopi Goldberg, která za tento snímek získala svého jediného Oscara. A co se mi vlastně na tomto filmu tak líbilo? Vlastně ani nevím. Možná originalita námětu, možná herecké výkony, možná ta skvěle zvolená hudba, a možná všechno dohromady. Protože film jako celek působí neuvěřitelně kompaktně a já jsem si to celé ty dvě hodiny užíval. Takže u mě je volba jasná. Nemohu jinak, než udělit pět hvězdiček, protože tohle je prostě úžasné skloubení komedie, thrilleru, romantiky a duchařiny. A za to má ode mne Jerry Zucker mé uznání a můj obdiv.(8.10.2006)

 • Djkoma
  *****

  Krásný romantický příběh v duchařském obleku. Krásná Demi Moore a pro ženy jistě přitažlivý Patrick Swayze. Ujetá Whoopi Goldberg tomu celému přidává lehčí vtipnější rovinu.(16.8.2004)

 • Phobia
  ***

  Vidět tuhle romanticky smutnou komedii někdy před deseti lety, byla bych asi nadšenější. Při mém současném dospěláckém cynismu už sladkobolný příběh Patricka Swayze a Demi Moore neměl moc velkou šanci ohromit, a přestože nepatřím k odpůrcům Whoopi Goldberg, v tomhle filmu mi její přehnaná gestikulace, pitvoření a hlasité pokřikování lezlo na nervy. Na svou dobu byl "Duch" jistě slušný nadprůměr s dobrými efekty i hereckými výkony, ba ani ten scénář není vyloženě špatný... Chápu vysoká hodnocení, ale já už jsem to jednoduše viděla příliš pozdě, kouzlo je pryč. 66,6%(27.4.2009)

 • Oskar
  ****

  Nemám rád Švejžužáka (Swayzeho). Nemám rád Demi Mooreovou. Ale rozhodně mám rád tenhle film. A Whoopi Goldbergová dostala právem Oscara za svou spiritistku. Nikdy nehrála lépe.(20.2.2003)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Sam říká, že máte na sobě tričko, který polil margaritou, a náušnice, co vám dal k Vánocům." Mám postavenou dokonalou obranu proti dojákům a odmítám ronit kroupy dojetím, ale v tomto případě to byl nelehký boj, neboť se mě Duch pokoušel ždímat poměrně vytrvale. Vydržel jsem a odnesl jsem si důležité poznatky do života - tedy že k romantice patří hrnčířský kruh, že i falešné médium může pravé a že občas proběhnuvší duch z metra může bavit lépe než ti, kteří plátno takřka neopouštějí. Tedy s čestnou výjimkou "dobrovolného" předání peněz jeptiškám, protože to je scéna, pro kterou stojí za to žít, umřít a pak kopat do plechovky jako správný duch.(26.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace