Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Scénář: Bruce Joel Rubin .. Perfektně vymyšlené, napsané, žánrově pomíchané a výborně zahrané. Jeden z nejlepších romanticko-komediálních dramatů - z devadesátých let rozhodně.(8.10.2006)

Nemám rád Švejžužáka (Swayzeho). Nemám rád Demi Mooreovou. Ale rozhodně mám rád tenhle film. A Whoopi Goldbergová dostala právem Oscara za svou spiritistku. Nikdy nehrála lépe.(20.2.2003)

Ano, tenhle film hraje na emoce diváka, ale u mě to zapůsobilo. On the other hand, mě nějak extra Goldbergová nezaujala, beru její roli opravdu jen jako určité odlehčení. Ano, milostná scéna u tvoření keramického čehosi byla opravdu jedna z těch lepších ve filmografii. No a 1 z hlavních důvodů, proč jsem ohodnotil film 4* a ne průměrem, je samozřejmě hudba-The Righteous Brothers-Unchained Melody.(16.12.2007)

V dnešní době už hlavní zápletka nepůsobí sice tak originálně, ale přesto se jedná o docela vtipnou záležitost se skvělou Whoopi a okořeněnou dávkou laskavého kýče.(8.10.2006)

::::::::::::::::::::: Ach ! Nádherný film ! Jak já na konci vždycky brečím ! Demi Moore je nádherná a Patrick Swazye to zahrál na výbornou ! I po letech má tento film veliké kouzlo a v mém srdci bude mít místečko už navždy ! ::::::::::::::::::::(7.8.2008)

• - Ve scéně, kdy Sam (Patrick Swayze) je již duch, ale ještě neumí pohybovat předměty, u věštkyně (Whoopi Goldberg) si sám přidrží dveře. (Mr.Hudson)

• - V scéne, keď Carl naháňa Molly a Oda Mae, kričí: ,,Molly, ona je zlodejka!"  Povie aj ďalšie dve vety, avšak jeho pery sa vôbec nepohybujú. (martin1m2)

• - Whoopi Goldberg, která ve filmu původně neměla vůbec hrát, si do filmu prosadil herec Patrick Swayze. Godlberg později za roli dostala Oscara, kterého však málem ztratila, když ho poslala vyčistit. Filmovou cenu našli až na letišti pohozenou v odpadcích. (Lynette)