Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

"Sam říká, že máte na sobě tričko, který polil margaritou, a náušnice, co vám dal k Vánocům." Mám postavenou dokonalou obranu proti dojákům a odmítám ronit kroupy dojetím, ale v tomto případě to byl nelehký boj, neboť se mě Duch pokoušel ždímat poměrně vytrvale. Vydržel jsem a odnesl jsem si důležité poznatky do života - tedy že k romantice patří hrnčířský kruh, že i falešné médium může pravé a že občas proběhnuvší duch z metra může bavit lépe než ti, kteří plátno takřka neopouštějí. Tedy s čestnou výjimkou "dobrovolného" předání peněz jeptiškám, protože to je scéna, pro kterou stojí za to žít, umřít a pak kopat do plechovky jako správný duch.(26.10.2016)

Nemám rád Švejžužáka (Swayzeho). Nemám rád Demi Mooreovou. Ale rozhodně mám rád tenhle film. A Whoopi Goldbergová dostala právem Oscara za svou spiritistku. Nikdy nehrála lépe.(20.2.2003)

Soundtrack Maurice Jarre: 1. Unchained Melody ,2. Ghost ,3. Sam ,4. Ditto ,5. Carl ,6. Molly ,7. Unchained Melody [Orchestral] ,8. End Credits ,9. Fire Escape [*] ,10. Oda Mae & Carl [*] ,(9.5.2011)

Krásný romantický příběh v duchařském obleku. Krásná Demi Moore a pro ženy jistě přitažlivý Patrick Swayze. Ujetá Whoopi Goldberg tomu celému přidává lehčí vtipnější rovinu.(16.8.2004)

|| Scenár: Bruce Joel Rubin | Hudba: Maurice Jarre (score), Alex North (Unchained Melody) | Produkcia: Steven-Charles Jaffe, Bruce Joel Rubin, Howard W. Koch, Lisa Weinstein, Lauren Ray | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 21 miliónov $ | Tržby: 505,702,588 $ ||(6.7.2011)

• - V jednej scéne Oda Mae predstiera kontakt s mŕtvym manželom pani Santiagovej. Peniaze, o ktoré sa naťahujú, menia rub a líc. Mení sa taktiež miesto, kde ich asistentka drží (raz na kraji, potom v strede a zas na kraji). (martin1m2)

• - Patrick Swayze kopne do sochy, aby ju rozkýval, lebo ju chcú dostať dovnútra. V pozadí dvaja muži prenášajú zrkadlo. V odraze zrkadla si môžete všimnúť režiséra a kameramanov. (martin1m2)

• - Keď v banke Oda Mae uzatvára bankový účet a vypýta si nový papierik, keďže na prvý sa zle podpísala, tento druhý papierik je žltej farby. Keď ho však vracia naspäť, papierik je biely. (martin1m2)