Milionář Drew Latham je úspěšným manažerem velké reklamní společnosti v Chicagu, má krásnou přítelkyni, luxusní byt a zajištěnou budoucnost. Jeho osobní život je však povrchní a prázdný. Obzvláště těžce to na něj dopadne poté, co jeho krásná přítelkyně Missy odmítne nápad strávit s ním vánoční svátky na Fidži a odjede domů. Když Drew projde svůj adresář, ale nikde nepochodí, navštíví v záchvatu deprese psychoterapeuta, který mu poradí, aby se jel podívat někam, kde mu to připomene šťastné vánoční vzpomínky. A tak se Drew vypraví tam, kde prožil dětství. Dům je stále stejný, dokonce na schodišti stále vrže stejný schod, ale jinak se všechno změnilo. Jeho rodina už tu nebydlí a rodina Toma Valcoa není nečekanou návštěvou, která se jim potlouká kolem domu, příliš nadšena. Drew je však posedlý myšlenkou prožít šťastné Vánoce v kruhu rodiny, a tak majitelům domu nabídne dvě stě padesát tisíc dolarů za možnost zůstat přes Vánoce s nimi jako jejich syn. Tom okamžitě obrátí a přivítá muže jako svého syna, jeho žena Christine a jejich syn Brian po krátkém váhání na hru také přistoupí. Drew chce svátky se všemi tradičními zvyky. Situace se vyhrotí, když se domů vrátí dospělá dcera Alicia, bez servítků všem řekne, co si o nich myslí, a odmítne s ostatními hru na bratra hrát. (TV Nova)

Standey

Přežít vánoce rozhodně patří k těm lepším vánočním komediím na které se dá podívat víckrát. Za mě 65% ()

Gagin

KLasický slaďák, co mě se ale líbilo byl nápad s tímto filmem. Jinak je to jednodušše klasický americký romanťák. ()

DaNQa

Páčilo sa mi obsadenie, príbeh. Ale zas ja asi nedokážem byť veľmi kritický. Ako tak pozerám tak ten film u každého prepadáva, ale u mňa to je iné. Prečo? Tak sa nato pozriem. Film som pozeral cez Vianoce. Myslím si, že sa vtedy vás film zaujme dvakrát toľko akoby vás zaujal v lete. Takže prosím v lete sa mu vyhýbajte :-) Boli tam zaujímavé, vtipne scény, hoci pravda je taká, že nemusíte byť skvelý herec, aby ste mohli hrať v tom filme. Znova opakujem-skvelé obsadenie. Hoci Ben Affleck to niekedy fakt preháňa, takého nechápavého, čudáckeho trošku dementného milionára zahral dobre a musím povedať, že ma pri filme držalo aj to, čo ho zase v tej jeho sprostej hlave napadne. Catherine O Hara si po Kevinovej matke zahrala v ďalšej vianočnej komédii. Trošku ma mrzí, že Jamesa Gandolfiniho si necenia. Filmy takéhoto rangu neodrážajú jeho herecké umenie. Možno preto pôsobi znechutene a nechcene celý film. No a štvorku uzatvára Christina Applegate. Odkedy som videl film Anchorman, tak mám túto herečku veľmi rád. Ale rovnako ako pri Jamesovi, ani v tomto prípade sa mi na túto rolu nehodila. ()

Dragunof

Jelikož nejsem křesťan a nemám rád vánoce jakož i jiné "jejich" svátky - u této komedie jsem se solidně pobavil! Chvílemi mi dokonce tekly slzy hlavně nad tím jak jsme všichni prodejní a lehce koupitelní. ;-) Toho frajera bych u sebe nechal bydlet i za míň... ()

RAMSTER007

Parádní vánoční pohodovka, Bena aflecka nák extra nemusím ale v tomhle filmu mi sednul všemi deseti.. .) pobavil jsem se a vánoční atmosféru mi to naladilo parádně.. ()

Rathe

Tahle komedie s Benem Affleckem byla trošku přitáhla za vlasy. Ale jako vánoční komedie se postarala o slušnou dávku zábavy. A to mi úplně stačilo. ()

andydufrsn

Dost švihlá komedie, která je tak blbá, že už skoro ani není vtipná, ale zas má v sobě jednu velikánskou pravdu, že bejt malej a zažívat Vánoce tak jak jsme se zažívali jako děti je to po čem asi nejeden z náš touží! ()

Jirkacek

Natočit úspěšný vánoční film je velmi těžké a všichni jeho tvůrci se pouštějí na velmi tenký led. Důkazem je i toto dílo Přežít vánoce z roku 2004, který zde na ČSFD dosáhl na rozporuplné hodnocení a získal mnoho negativních komentářů, mezi nimiž sem tam prosvitne pár pozitivních slov. Souhlasím každopádně s tím, že americká produkce málokdy přijde s milým vánočním filmem, na který jsme zvyklí tady u nás v České republice. Nicméně ač se zdá, že Přežít vánoce patří mezi ně, rozhodně si to nemyslím, jelikož když jej srovnám s jinými US počiny, je to diametrální rozdíl. Nechybí zde sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří - dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh bohatého Drew Lathama, kterého si střihl Ben Affleck. Ten mne sice herecky moc nepřesvědčil, ale co už. Zmíněný milionář Drew neměl žádné příbuzné a vlastně ani kamarády, s nimiž by strávil vánoce a tak přišel na nápad vrátit se na místo, kde prožil své dětství. Před rodným domem se chtěl zbavit svých psychických potíží, neboť byl znuděný a vánoce kvůli svým starým zážitkům nesnášel. Když však dostal lopatou po hlavě od nového majitele domu, přišel na spásný nápad a předložil mu nabídku, která se neodmítá. Za 250.000 dolarů si celou rodinu pronajal na vánoční svátky a změnil tak dosavadní život rodině Valcosových, kde si James Gandolfini zahrál otce Toma, Christina Applegateová dceru Alicii, Catherine O'Harová matku Christinu a Josh Zuckerman dospívajícího syna. Došlo tak na řadu komediálních situací, které mne velmi pobavily a rozesmály. Slova jako vrzající schod nebo scénka při focení matky Christine a další byly opravdu zábavné. Zároveň však film nabídl i pár situací k zamyšlení, třeba při scénce v parku, kdy Drew zařídil lidský betlém Alicii a tím ji přivedl na svět její dětský sen. Za peníze se dá koupit opravdu hodně, ale toto ? A také samotná podstata filmu, kdy nějaký člověk zůstane sám na vánoce, byla smutná. Myslím, že takových lidí je spousta a proto nemají vánoce rádi a možná to je důvod, proč nemají tento film rádi. Třeba v něm vidí sami sebe. Přátelé, Santa Claus není a Ježíšek taky nejezdí, takže vánoce byly a vždy budou takové, jaké si je sami uděláme. Suma sumárum, snímek Přežít vánoce ode mne získal pět hvězdiček, co přežily na vánočním stromku až do jara *****. ()