Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

Radko

Svet zámožných pízd okolo zazobaného gynekológa v komédii ukazujúcej plytké problémy a povrchný život úspešných žien a sociálnu patológiu, vyplývajúcu z preferovania ženstva v Amerike. Robertovi Altmanovi sa satirický záber podaril len čiastočne. Niektoré scény ozaj stoja za to (napr. úvodné nakupovanie v obchodnom dome vrátane tanca vo fontáne, čakanie v ordinácii gynekológa spojené s neustálymi slovnými prekáračkami prítomných dám ), časť filmu však pripomína lacný televízny film s morálnym ponaučením o tom, že bez ohľadu aké ženy ťa obklopujú, máš svoju prácu a tá ťa napĺňa. Takto nejako by podľa mňa točil nafetovaný Fellini. ()

lesumir

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10 ()

tempus

46%? Až tak málo? Čekal jsem mezi 57% a 67% Já dávám 4*. Největší podíl má atmosféra pozdních devadesátek, jež jsem delší dobu v žádném filmu neviděl. Pak je tam jistý chaos, který ale má svůj řád (ordinace T) a v neposlední řadě vidím, že je dr. T ze stejného těsta, jako dr. W. Larch (z Pravidel moštárny, jež jsem nedávno dočetl), možná o něco méně moudrý protože se smíří s vlastním údělem v poslední minutě filmu a který si místo éterového opojení jde zastřílet s kamarády (tj jediné vedlejší mužské postavy). Zajímavý snímek dělá i to, že hrají hlavní i vedlejší postavy ženy (více žen na minutu je pouze ve filmech Ženy) např Helen Hunt jež jsem viděl nedávno v Konečně spolu a znám jí se seriálu Jsem do tebe blázen. Průběžně je film komediální tragikomedie s tím, že po svatbě je to silné drama (bohužel se překvapivým wtf momentem) ()

kubilov

Dr. T je vlastně úplně klasická Altmanovka. Spousta slavných herců, pověstný mumraj, ale taky to celé profrčí jako rychlík a skoro nic to za sebou nezanechá. Chápu, že při těchhle filmech mu snad i více šlo o formu než o obsah, ale zvláště ke konci zde nějaká pořádnější pointa tak trochu chybí, protože ten pokus, který tu je vykreslen, opravdu moc nefunguje. I tak fajn sranda se známými tvářemi. ()

Aquarius

Satyrické mravenisko, ktoré sa fanúšičkám Richarda G. asi moc páčiť nebude. Jemná pavučina, pulzujúce pradivo príbehov a príbehíkov, vzťahov a vzťahovčekov, zabalené do umelohmotného vŕzgajúceho obalu romantickej komédie, z ktorého kde-tu trčia ostré hrany drámy jedného smutného muža, aby postupne úplne prebrali žezlo magnóliovo-depresívne-krásnej melanchólie. Tvrdá rafinovanosť železnej päste odetej v čipkovaných rukavičkách, ktorá vás svojimi nečakanými údermi postupne pribíja stále hlbšie a hlbšie do sedadla(alebo váz za nespokojného mrmlania odfackuje z kina (od slova facka, nie fuck)).Tento film sa asi mnohým ľuďom páčiť nebude...Nezávislé dielko so skvelým obsadením. Len ten záver si ujo Altman mohol odpustiť. ()

• Když se narodil Homer, syn Richarda Gerea, herec využil příležitosti a ve jménu výzkumu byl na porodním sále. (HappySmile)
  • Richard Gere později připustil, že nerozumněl závěrečné scéně, dokud mu ji obecenstvo na předprojekci nevysvětlilo. (HappySmile)
  • Celý dialog v dlouhé a komplikované úvodní scéně byl improvizovaný. Trvalo 5 dní, než byl natočen. (HappySmile)