Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

Sarkastic

No, takže u tohoto snímku budu patřit mezi tu menšinu, která ho hodnotí kladně. Musím říct, že v kůži doktora T. bych se asi zbláznil, anebo utekl (pokuď bych se přes ty zástupy štěbetajících žen dostal). Ale sledovat to pěkně z křesla, člověka pobaví. Má to svůj vtip, nápad a navíc výborné herecké obsazení (samozřejmě dominuje Richard Gere). Díky těmto bodům, film už není jen průměrná komedie, ale něco, co si zaslouží zhlédnout a ohodnotit 4*. ()

Oskar

Když jsem byl v kině na tomhle filmu, byl jsem v sále jediný muž. Ze všech stran štěbetaly ženy nejrůznějších věků, zřejmě v radostném očekávání další romantické komedie s Richardem Gerem. Řekl bych, že ani jedna nikdy neslyšela o Robertu Altmanovi a jeho cynickém smyslu pro humor. Postupem času jim tedy mrznul úsměv na rtech a z natěšeného výskání se stávalo pohoršené pokvokávání nespokojených. Ženy se o sobě nerady dozvídají pravdu. ;-) 70 % ()

fakáč

Film chtěl pravděpodobně pojmout tolik témat, že to nakonec dopadlo úplně obráceně - nerozvine se zde pořádně vůbec nic. Každé společenské téma film pouze naťukne a jde dál. Je to takový milý film s přirozenými okamžiky i dialogy, který ale v člověku nezanechá téměř nic, pokud nemáte zvláštní smysl pro podobně laděné filmy. Snad jediné, co oproti jiným filmům zaujme, je vyobrazení chování žen v přechodu. Film má problém s publikem - pro ženy je nezáživný ("my chceme opravdové romantické filmy a komedie"), pro muže to je kupodivu o trochu lepší. Pro mužské diváky ale malá rada na závěr - bezprostředně po zhlédnutí filmu si domluvte nějakou pánskou jízdu s kamarády... ()

kubilov

Dr. T je vlastně úplně klasická Altmanovka. Spousta slavných herců, pověstný mumraj, ale taky to celé profrčí jako rychlík a skoro nic to za sebou nezanechá. Chápu, že při těchhle filmech mu snad i více šlo o formu než o obsah, ale zvláště ke konci zde nějaká pořádnější pointa tak trochu chybí, protože ten pokus, který tu je vykreslen, opravdu moc nefunguje. I tak fajn sranda se známými tvářemi. ()

MM11

Roberta Altmana jsem nikdy nemusel a tohle byl snad naprostý vrchol, ani trochu nechápu co tím chtěl režisér zdělit. Občas tam sice probleskl nějaký ten komediální prvek a snad i trochu závan svěží filmařiny, ale tahle guma natáhnutá na 120 minut, byla spíše ukázkou toho, jak se dá udělat s původně dobrého nápadu hodně nudný film. Tady nepomůže ani relativně příjemný Richard Gere. ()

• Když se narodil Homer, syn Richarda Gerea, herec využil příležitosti a ve jménu výzkumu byl na porodním sále. (HappySmile)
  • Richard Gere později připustil, že nerozumněl závěrečné scéně, dokud mu ji obecenstvo na předprojekci nevysvětlilo. (HappySmile)
  • Celý dialog v dlouhé a komplikované úvodní scéně byl improvizovaný. Trvalo 5 dní, než byl natočen. (HappySmile)