Novinářka z LA (Nina Dobrev), která má v lásce věčně pech, vyrazí na druhý konec Ameriky za chlápkem, co jí padl do oka v seznamovací aplikaci. Čeká ji ale někdo jiný. (Netflix)

Necrotongue

Film Holidate mě dnes docela namlsal, takže jsem poctivou porci romantického ňuňánkování schytal až u tohoto snímku. Tohle byl totiž naprosto typický (nebo snad standardizovaný) americký romantický film, u něhož znalý divák po několika úvodních indiciích buď tuší, nebo už přesně ví, jak celá záležitost dopadne. A protože se děj odehrává o Vánocích, nemohou publikum minout ani ty pravé americké rodinné hodnoty a velké morální poučení. Humor, který by činil děj snesitelnějším, byl v tomto případě téměř nepřítomen, Nina Dobrev mi nebyla dvakrát sympatická, takže druhou hvězdičku přihazuji jen proto, že šlo o vánoční film, u něhož musím s podobnými jevy počítat. ()

ScarPoul

Tradičná šablóna. Ale to vôbec nevadí, pretože je to milé, trápností je tam menej a končí to happyendom. Takže v rámci romantického žánru dostanete presne to, čo dostať máte. Nina Dobrev síce už vyzerá na svoj vek, ale sympaťák Jimmy O. Yang ťahá film od začiatku po koniec, takže vám to až tak nevadí. Prial by som mu lepšiu a zaujímavejšiu úlohu. Inak štandard. Ku ktorému sa počas ďalších sviatkov nebudem mať problém vrátiť. ()

JohnCZ

Po prvních 10 minutách jsem film málem vypnul s tím, že obsahuje přesně to, co na současných romcomech nesnáším. Jakmile ale hlavní hrdinka zavřela Tinder a odložila telefon, vylezl z toho nakonec docela pěkný vánoční film, kde fungují zejména vtipné a později cringe scény ve chvílích, kdy se začne všechno sypat. Posadit vedle sebe dříve krásnou, dnes již viditelně stárnoucí Ninu Dobrev, jež absenci upírské krve pořešila nepovedenou plastikou a Jimmyho O. Yanga, který naopak vypadá jak nevyzrálý sedmnáctiletý hošík, je volba docela odvážná (jakkoli jsem nevěřícně zíral, že je v reálu je vlastně Yang o 2 roky starší, jak Dobrev). A docela to i vychází, pár fajn myšlenek na úkor povrchních dating aplikací je předáno, ale přesto mi trochu chyběla o něco silnější chemie mezi hlavní dvojkou. Na romantický film je těch romantických scén trochu málo a když jsou, tak nefungují úplně tak, jak by měly. ()

zdepapepa

Až díky jednomu internetovému komentáři jsem zjistil, že název dává smysl. Stačí se podívat na názvy dvou nejvíce zmiňovaných filmů - LOVE actually / die HARD. Pro našince by to byla nejspíš Nebeská past. Šla by asi i Láska smrtonosná, ale to by se spíš dalo aplikovat na tu scénu s domovem důchodců (ta mi jinak evokovala jistou jinou scénu ze sitcomu Parks and Recreation). Ale zpět k LH. Je to romcom se slušnou osobností, kde pokud si člověk odmyslí minimální charakterizaci hlavní hrdinky a několik málo děr v příběhu co se týče úvodní zápletky (které by se daly odmávnout hloupostí postav), je na co se dívat celou dobu. Josh a jeho rodina nejsou oběťmi různých karikatur (a je zároveň i dobře, že máme i trochu větší variaci co se týče love interests), předělávka písně Baby, it's cold outside do modernější podoby je poslouchatelná možná i víc než originál, široko daleko žádný velký záporák a žádná velká nedorozumění. ()

dom156

Čekal jsem další slátaninu a ono to tak hrozné není! Místama jsem se i dost zasmál a pro odreagování takový rozumný biják. ()

Chen

Trochu jsem doufal, že konec bude jiný, protože to bylo velké klišé, ale na druhou stranu je to vánoční "pohádka". Ale místy překvapivě s drsným humorem. Vánoční klasika z toho asi nebude, ale příjemný sváteční film to je určitě. ()

M.i.k.e

klasický vánoční feel good movie s předem jasně daným průběhem i výsledkem.Není tu vlastně vůbec nic co by jakkoliv překvapilo,ale ve výsledku to vlastně nijak nevadí.Díky sympatickému obsazení Love Hard uteče jako voda a i když z toho žádná vánoční klasika nebude,na to jedno podívání nijak neurazí...60% ()

Havaj8

Tak Vánoce už oficiálně i u mě. Tohle byl zrovna jeden z těch filmů, kterej víte jak dopadne, už z traileru. A ačkoli mezi nima nebyla absolutně žádná chemie a finálová pusa byla naprostej bizár, tak jim člověk stejně fandil. Nina Dobrev v pořádku. ()

Aljak

Vcelku milé prekvapenie, od ktorého som nečakal dokopy nič extra, no napokon to bol ľahký nadpriemer, aj keď samozrejme, kvôli tej klišovitej schéme sa to vyššie žiaľ nevytiahlo. Vkusná zápletka o falošnej identite, milé posolstvo, reflexie na rôzne filmy, a potešil aj príjemný humor s prirodzeným dôvtipom. Nina a Jimmy to zahrali obstojne, a vianočná atmosféra k tomu pridala príjemný punc. Keby nebola tá schématickosť taká citeľná, malo by to nábeh na 4*, no napokon sú to len tri (ale aj to je na tento žáner viac než dosť). ()

vydumnica

Hmh, ťažko povedať, ktorý vianočný film je lepší, LOVE Actually alebo Die HARD, keďže zatiaľ som ten druhý zmienený nevidela. Z názvov týchto dvoch filmov vlastne vznikol Love Hard, celkom cool, no nie? Zaujímavé je, že keď som dnes asi hodinu vyberala vianočný film na Mikulášsky večer, manžel mi poradil, aby som si pozrela Die Hard😁. Niekedy si ho pozriem, aby som sama posúdila, či to je alebo nie je vianočný film. A teraz už k veci :-). Love Hard  je prosím pekne veľmi príjemný romantický film, tak trochu aj komédia s patričnou dávkou vianočnej atmosféry a Christmas songs. Mne osobne vadilo asi len to, že kým hlavná hrdinka vyzerá na 30, hlavný hrdina vyzerá tak na 18, hoci v skutočnosti je ešte starší ako ona. "How is it that everyone has found the one, and I haven't?" UPDATE: Smrtonostná pasca NIE je ani náhodou vianočný film!!! ()

bourec

Úroveň romantickejch filmečků šla dost dolů, a tohle je zářnej případ. Pamatujete si slavný rom-komedie a jejich protagonisty. Bylo jich hodně, a všechny ty dvojice měli jadno společný. Jiskřilo to mezi nima. Hlavní potřeba každýho podobnýho filmu. Milostná past ovšem tohle nemá. Ty dva se k sobě maj asi jako kočka se psem. Navíc je to prkenný, nevtipný, až blbý. Kdo vybral tohodle šikmoočka s výrazem žáka z šestý třídy základky do role třicátníka. Celý spatný. 30%. ()

Juto

Vo všeobecnosti je to typický romantický vianočný film, ktorý obsahuje množstvo klišé. Film je dobre naladený a zábavný po celú dobu, ale scenár má niekoľko zásadných problémov a zdá sa, že nevie, čo robiť so svojou zaujímavou premisou. Existuje niekoľko banálnych momentov, predvídateľných momentov a nakoniec sa to riadi celkom štandardným vzorcom. Celkovo však jeho šarm a hlavní herci robia film lepším ako súčet jeho častí, a aby to stálo za to aspoň raz pozrieť. 6/10 ()

Pajky3

Překvapivě příjemná romantika, protože nejde o klasický příběh krásné holky, co potká krásného kluka a během Vánoc se dají dohromady a navždy budou spolu. Nina Dobrev sice plní roli krásné holky, ale její protějšek Jimmy O. Yang (Space Force) rozhodně neodškrtává klasické položky. Bavil jsem, párkrát to sice zaběhlo za hranici trapnosti, ale vcelku to fungovalo a Die Hard je zcela bez pochyb Vánoční film. Pro mě silnější tři a nevadilo by mi to někdy vidět znovu. ()

Šimpy

Jednoduchý a hloupý film. Ale bohužel, cílové publiku si najde...ano, ženy, co u filmů radši nepřemýšlí. (Nechci se nikoho dotknout, ale viděl jsem už dvě, co si tuhle naivitu užívaly). Přímočarý, nelogický a nepravděpodobný od začátku do konce. Prostě u filmů rád přemýšlím, ale když to dělám u takových titulů, tak vždy dojdu k tomu, co je na tom filmu špatně. ()

FritoleXx

Překvapivě dost dobrý Vánoční film, který člověka může sice zprvu odradit svým klišoidním pojetím, ale osobně jsem rád, že jsem to hned nevypnul a všem ostatním bych radil to samé, neb se z toho vyklubala vlastně docela vtipná a milá záležitost i přes šablonovitý scénář. Když to srovnám s o rok starším netflixáckým Holidate, tak Love Hard je na mnohem vyšším levelu ve všech ohledech. Především co se ústřední dvojice týče. Ač chemie mezi nimi není zrovna tahounem a o dobrý romantický film se vyloženě nejedná, tak rodinná pohodová komedie je to výborná. ()

viperDavid

Ani nevím co napsat. Je jasný, že netflix prostě chtěl vánoce na dlani a tak natočil další romanticko praštěný film. Nina je krásná holka, ale jako stále jako herečku ji nevidím. Možná byla fajn mezi upírama, ale mezí číňanama? Vtip jak poleno v mezotopech. Love hard je pro debili s debilní představou. ()

JimmyII

Jedna z těch lepších vánočních rom-coms, která sice není nijak závratně originální, ale přináší spoustu dobrých, fungujících dílčích nápadů. A hlavně: není přeslazená a je vtipná, někdy až mile cynicky. Scéna z domova důchodců patří k tomu lepšímu, co se v žánru urodilo. ()

Johnny.ARN

Ale hej, v konečnom výsledku je to aj vtipné, aj dobre zahraté. Neni to extra otravné a na povinné kvóty sme si už nejak tak zvykli, žiaľ. A som rád že som videl Ninu zase v niečom príjemnom. 2 z 5 ()

oveckaoa

Ženská si přes internet hledá chlapy akorát jí to nikdy nevyjde a tak aspoň o tom píše články do novin. Jednou si najde chlápka co si myslí, že je ten pravý a rozhodne se za ním dojet přijede tam a zjistí, že vypadá jinak než na fotce tak chce odejít, ale pak potká chlápka co vypadá jako původně ten na té fotce a chce ho sbalit mezitím se, ale vše zvrtne. Největší problém filmu je v kástingu  hlavní herečka je taková šedá myš jak se říká a ten kluk vypadá tak na 15 let a navíc se zde absolutně nehodí vypadá jak někdo kdo si odskočil ze Stiflerových party v Prci Prci Prcičkách dokonce tam i podobný kluk hrál , ale tenhle to není. Nebýt toho konce více jak 2 hvězdy bych nedal. ()