• berg.12

101 minutová reklama na šampon? Tak to tu ještě nebylo a sráží to veškeré, místy i nápadité a zábavné snažení všech zúčastněných.(16.3.2005)

Evoluce je jednou z nejlepších komedií z počátku tisíciletí. Nejvíc všechny samozřejmě zaujme David Duchovny a Julianne Moore, ale výborní jsou všichni, včetně mého oblíbence Seanna Williama Scotta (právě Evoluce a Hele vole, kde mám káru jsou nejlepší filmy, co kdy natočil). Film je blbost, to připouštím, ale je to děsná prdel. Už jsem to viděl hodněkrát a pořád mě to moc baví...90%(18.1.2013)

Čekal jsem pouze a jenom zábavu včetně pořádné nadsázky až skoro parodie. A dočkal jsem se (třebaže to tak mnohdy Reitman asi nemyslel)... Já se bavil (díky HBO) i napodruhé a napotřetí a po zralé úvaze musím hvězdičku přidat :-)(27.2.2003)

Krotitelé duchů pro 21. století, aneb akce s příměsí mírně vulgárnější komedie, hororu a sci-fi. Nic, co by vybočovalo z „povinné" rodinné průměrnosti. 60% Zajímavé komentáře: zputnik, Marigold, Vitason, 666teen(9.11.2005)

Komedie s pár vtipnými momenty a výbornou hlavní čtveřicí postav(celá postava Julianne Moore, která 50% komediálních výstupů vzala na sebe a o zbytek se stará Orlando "vyjukaný hologram" Jones, agent Fox Mulder a v neposlední řadě Stifler). Vše se točí okolo jednoho malého asteoridu, který brutálním způsobem zkracuje evoluci o miliony let. Kdo nevěří ať tam běží a pokud nemáte pořádný šampón Headenshoders a hasičský vůz utíkejte na opačnou stranu :)(28.8.2006)

• - David Duchovny odmítl kvůli tomuto filmu roli ve snímku Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002). (Lajty)

• - Nemotornost své postavy si vymyslela Julianne Moore sama. (Cheeker)

• - Když si režisér Ivan Reitman přečetl scénář Dona Jakobyho, rozhodl se projekt realizovat. Nejdřív ale najal další dva scénáristy, Davida Diamonda a Davida Weissmana, aby Jakobyho sci-fi thriller přepsali na komedii. Donu Jakobymu se změny natolik zalíbily, že se rozhodl s Diamondem a Weissmanem na nové verzi spolupracovat. (109)