Oddychová sci-fi komedie s přeborníkem na sci-fi tématiku, Davidem Duchovnym a mistrem komedií S.W.Scottem. Zajímavý příběh na odreagování, nesmíte film brát moc vážně a určitě se vám bude líbit. 65%(17.1.2008)

Nejzákladnější chyba bláznivé komedie - málo gagů.(24.8.2003)

• genetique

Som zvedavý ktorá značka si zaplatila toľkých hercov. Toto je pre mňa mierne sklamanie! Čo sa Duchovny naučil pri Aktoch X, tak to tu všetko premrhal a podviedol! Fuj! 40%.(18.5.2006)

Nijak zvlášť vydařená komedie. Docela pitomoučký námět o invazi mimozemského života na Zemi je originální jen tou zrychlenou evolucí. Triky jsou sice místy velice působivé, ale místy zase znatelně digitální.(12.8.2002)

"Můžete použít jakoukoli palebnou sílu. Hlavně ty kreatury odstraňte z mého státu!" Mám takový divný dojem, že mimozemšťané již dávno ovládli svými politickými funkcemi naši planetu a že tomu žádný selenový klystýr z nejmenovaného šamponu Head & Shoulders nezabránil. Snad se mýlím, ale to už by bylo letos podruhé, což je velmi nepravděpodobné. Přesto musím konstatovat, že i když jsem se při sci-fi komedii Evoluce smíchy zrovna nepotrhal, tak jsem jisté množství zábavy obdržel a vlastně jsem tak nějak rád za každé vítězství lidské rasy na domácím území, takže za mne průměr, ke kterému není třeba se v tomto životě vracet.(28.4.2015)

• - Protože se natáčelo v prosinci, požádalo studio Dreamworks místní obyvatele, jestli by nepočkali s vánoční výzdobou. Postupem natáčení zaplatilo studio zaměstnancům města přesčasy, aby byla vánoční výzdoba připravena včas. (Cheeker)

• - Na konci filmu, těsně před titulky, je krátká reklama na Head & Shoulders, ve které hrají hlavní hrdinové (Seann William Scott, David Duchovny, Orlando Jones). Reklama končí tím, že všichni tři zvednou ruce a v nich drží lahev H&S. Orlando Jones ji však drží obráceně. (Johnec)

• - Nemotornost své postavy si vymyslela Julianne Moore sama. (Cheeker)