Oddychová sci-fi komedie s přeborníkem na sci-fi tématiku, Davidem Duchovnym a mistrem komedií S.W.Scottem. Zajímavý příběh na odreagování, nesmíte film brát moc vážně a určitě se vám bude líbit. 65%(17.1.2008)

Onoho času som na tom bol v kine. Pár momentov zábavných, ale vidieť to viackrát nemá cenu.(7.12.2008)

• genetique

Som zvedavý ktorá značka si zaplatila toľkých hercov. Toto je pre mňa mierne sklamanie! Čo sa Duchovny naučil pri Aktoch X, tak to tu všetko premrhal a podviedol! Fuj! 40%.(18.5.2006)

Pan Duchovny navázal zábavně na svůj světově známý profil "koumáka v záhadách".. :-)(23.10.2011)

Velice povedena komedie, taky co cekat od rezisera Krotitelu duchu. Prislo mi, ze to je spis sci-fi nez komedie, samozrejme forku tu je spousta, ale precejen ne zas nejak moc. Herecky je to obsazeny slusne, David Duchovny i Julianne Moore jsou v poho, hodi se k sobe a prislo mi, ze Duchovny tak trochu paroduje Muldera. Seann William Scott je tam spis navic, ale par forku taky zvladne. A pak tu je desne vostrej Ethan Suplee, skoda, ze nema vic scen. Pribeh je sice celkem stupidni, ale napad se zrychlenou evoluci neni spatnej. Triky jsou na hodne dobry urovni, ale jak ktery, nektery potvory precejen vypadaj moc gumove a digitalne. Posledni pulhodina je uz sice jen jedna velka reklama na sampon, ale presto jsem se vyborne bavil, protoze je film sviznej a furt se neco deje.(9.6.2005)

• - Když si režisér Ivan Reitman přečetl scénář Dona Jakobyho, rozhodl se projekt realizovat. Nejdřív ale najal další dva scénáristy, Davida Diamonda a Davida Weissmana, aby Jakobyho sci-fi thriller přepsali na komedii. Donu Jakobymu se změny natolik zalíbily, že se rozhodl s Diamondem a Weissmanem na nové verzi spolupracovat. (109)

• - Protože se natáčelo v prosinci, požádalo studio Dreamworks místní obyvatele, jestli by nepočkali s vánoční výzdobou. Postupem natáčení zaplatilo studio zaměstnancům města přesčasy, aby byla vánoční výzdoba připravena včas. (Cheeker)

• - Ve scéně, kdy se guvernér a generál domlouvají na likvidací organismů, se v záběrech na guvernéra objevují velké digitální hodiny, na kterých se náhle mění čas o desítky minut. (DivX)