Ačkoliv rozhodně ne ikona žánru, přesto velmi zdařilá komedie plná zdařilých vizuálních efektů (možná až na monstrózní závěr filmu) s výborným, svoji nejvýraznější roli s gustem parodujícím Davidem Duchovnym, naprosto k sežrání roztomilou Julianne Moore a ani ne moc trapně směšnými postavičkami Orlanda (nikoliv Blůmy, ale) Jonese a S. W. Scotta. Prvky parodie na klasické sci-fi horrorové snímky dodávají jistou přidanou hodnotu pro diváka s oněmi díly obeznámeného, ale i ten, kdo nikdy Věc nebo Vetřelce neviděl (ubožátko...) se pobaví podstatně víc než u dojče romantiše komedý am Sonntag Nachmittag. I kdyby vám to nesedlo tak jako mně, alespoň si nebudete chtít jít vykloktat všechno včetně očí a uší;) Evoluce si u mě svou zábavností bez jakéhokoliv hlubšího smyslu vysloužila 80%.(25.4.2008)

Nejzákladnější chyba bláznivé komedie - málo gagů.(24.8.2003)

Po dlouhé době jsem se skvěle bavila. "Nevšiml jste si. Vlasy se lesknou a nemáme lupy." Vlastně; taky tuhle značku používám. Co kdyby ! Ko-kó, Ko-kó .. Tuky-tuky .. Ko-kó :-) Ok, už jsem zticha. :((26.6.2015)

už jen kvůli té zrychlené evoluci. na to muselo padnout nápadů, že je průměrný tvůrce hollywoodských bijáků ani nestihl zahlídnout. není to sice kdovíco, ale už jen ta evoluce je nádhera. a kde jinde by šampon proti lupům zachránil svět? a i když Julianne Moore vůbec nikde nemusím, lépe řečeno je mi tou roztomile myší tvářičkou absolutně protivná, tak tady jí to celkem jde. duchovny je dobrej jako vždycky, vojáci jsou klišovití jako všude.(23.1.2006)

Solidní ujetá komedie s parodickými prvky. Vcelku originální nápad s rychlou evolucí, příjemně odsýpající děj a sem tam dobrý fórek. Je to sice víceméně kravina, ale nenudí, tak proč ne?(21.8.2006)

• - Když si režisér Ivan Reitman přečetl scénář Dona Jakobyho, rozhodl se projekt realizovat. Nejdřív ale najal další dva scénáristy, Davida Diamonda a Davida Weissmana, aby Jakobyho sci-fi thriller přepsali na komedii. Donu Jakobymu se změny natolik zalíbily, že se rozhodl s Diamondem a Weissmanem na nové verzi spolupracovat. (109)

• - Nemotornost své postavy si vymyslela Julianne Moore sama. (Cheeker)

• - Na konci filmu, těsně před titulky, je krátká reklama na Head & Shoulders, ve které hrají hlavní hrdinové (Seann William Scott, David Duchovny, Orlando Jones). Reklama končí tím, že všichni tři zvednou ruce a v nich drží lahev H&S. Orlando Jones ji však drží obráceně. (Johnec)