Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

P1tr

Slabší odvar Retimanovy vrcholné éry. Přesto koukatelná komedie, která pár momenty dokáže vykouzlit úsměv na vaší tváři. ()

prasacimor

Nápaditosť a vyzuálne spracovanie fakt výborné, no komika trochu zlyháva. Alebo žeby to opäť bolo tým skvelým dabingom? ()

Ironfood

Reitmanův majstrštyk Ghostbusters to sice v řadě ohledů připomíná, bohužel k jeho dokonalosti to má hodně daleko. Krom takového lacinějšího televizního pojetí je problémem hlavně herecké obsazení. David Duchovny byl sice v Aktech X fajn, ale žádný prvotřídní komik to rozhodně není a při řadě scén jsem si říkal, že by mohly být hodně vtipné, kdyby tam byl místo něj Bill Murray. Orlando Jones mi příliš nesedl a a Seanna Williama Scotta, jehož jedinou komediální schopností je tvářit se jako dement, nemá cenu ani komentovat. Dan Aykroyd v menší roli sice potěší, ale upřímně řečeno, nic extra nepředvede. ()

Mr.Jackass

4* za nápad a poměrně dobrý spád celého filmu. Teď tuším dělají nějaký hvězdný urychlovač částí ve Švýcarsku a chtějí napodobit velký třesk, tak kdyby se jim to náhodou zvrtlo tak již víme že Head and Showers nás spolehlivě ochrání :) ()

BMAJTZ

Bohuzel tahle komedie me teda moc nebrala. Proste mi to prislo vsechno tak nejak moc trapne ale kdo vi no holt jsem asi na neco jineho. Podle me by se zanr scifi a komedie nemel mixovat v neco jako parodii. ()

Obivan

Vcelku originální nápad s rychlou evolucí, příjemně odsýpající děj a sem tam dobrý fórek. Podoba mimozemských tvorů se povedla. Jen mi trochu vadila reklama na Head And Shoulders ke konci filmu. Opravdu jde o oddychový film. ()

Kanibal

Neveselá komedie s prvky prostoduché sci-fi. David Duchovny není zrovna oslnivý herec a ten závěr je příšerný! ()

misstake

I trapnost zřejmě má svoji evoluci, když vezmeme filmografii Ivana Reitmana, je to tak trochu zřejmé. Čekal jsem, že to bude zábavné, ale míra trapnosti je velmi často překračována stejně jako míra nepravděpodobnosti. Herecké výkony stejně jako vymyšlené charaktery postav strašné. Nezachrání to ani obstojný výkon Muldera nebo Juliane Moore. Vím, že takové věci jsou u komedií podružné. Nějaká počítačem generovaná moucha dobrý film neudělá a občasný stupidní gag dobrou komedii taky ne. Byl jsem na vážkách mezi jednou a dvěmi hvězdičkami... ()

Raevan

Mám rád sci-fi a hodně jsem si od tohohle sliboval. Ale. Ale slabý nadprůměr. Pár výborných gagů, ale pak už prakticky nic, i přesto v dnešní éře komedií docela úspěch... ()

Rudinsky

Absolútny úlet, ktorý si zrejme vychutnávajú všetci - režisérom počínajúc, chlapíkmi narvatými do kostýmov modrých mimozemských opíc končiac. ()

Cracker

Áno, áno skvelý film "slovenského" režiséra Ivana Reitmana ktorý spravil 2 dobré veci: 1.Obsadil Davida Duchovneho 2.Nechal si napísať skvelý scenár od Dona Jakobyho --- Réžia už potom nemohla byť žiadna ťažká práca ale len skvelá zábava pri ktorej mohli ale trochu popracovať ;) ()

Herráček

A to jenom za výborně naanimovaný emzáky - třeba ta chůdovitá stonožka byla fakt dokonalá... Ivan Reitman sází pořád na jednu kartu... A v Krotitelích duchů to mělo ještě nějakou grácii (uznávám, možná to bude spíš tím, že ty jsem viděl asi v osmi letech a opravdu jsem si je v té době zamiloval...) Ale teď už to je prostě jen laciná televizní mainstreamová zábava... Přesně něco, co se hodí k bezduchému sledování televize při pobytu v nemocnici... ()

bruceman7

Vtipné, rychlé. Mezitím, co se na podobná témata dělají samé katastrofáky s povětšinou odpadovým hodnocením, je tahle komedie moc vítaným odlehčením.7,5/10 ()

charlie_ando

Ulítlá celovečerní reklama na šampón proti lupům Head & Shoulders, ale sympatická a povedená. Nikdo z hlavních postav tu není více či méně normální a to je moc dobře, protože hustota zalidnění svéráznými postavičkami je opravdu vysoká. Vše podtrhuje dobrý výběr protagonistů ústředních hrdinů. Nadšeného amatérského hasiče Wayna, který je však v reálu znuděným správcem bazénu, si zahrál Seann William Scott. Zkrachovalého armádního vědce, jenž se musel dát na akademickou dráhu v oboru biologie na zapadlé oblastní univerzitě někde v Arizoně ztvárnil David Duchovny. Jeho přítele učitele geologie a trenéra ženského volejbalu Harryho, který má slabost pro mladé studentky, si střihl Orlando Jones. Roztržité epidemioložce Allison, frigidní tresce bez špetky humoru co potřebuje dobrýho jezdce, propůjčila svou milou tvář a herecký talent Julianne Moore. Za jednoduchou zápletkou a vším tím popraskem stojí dopad velmi zvláštního meteoritu skrývajícího velké tajemství. Ten kus vesmírného smetí přinesl na zemský povrchu mimozemský život jenž se velmi rychle vyvíjí a tvoří složité organismy. Ira a Harry spřádají divoké plány jejich nové slavné vědecké kariéry, ale nad jejich fantastickým objevem převezme moc armáda a snaží se dost nešetrně vykydat mimozemský hnůj. Velkým pozitivem filmu je, jak se výtvarníci popasovali se všemi fascinujícími a rozličnými mimozemskými potvorami. Děj je plný vtipných momentů a svižně odsýpá a nenudí. Příjemná a zábavná nostalgická vzpomínka na dobu, kdy David Duchovny byl hlavně Fox Mulder. ()