poster

Bílé peklo

 • Česko

  Bílé peklo Piz Palü

  (festivalový název)
 • Německo

  Die weiße Hölle vom Piz Palü

 • USA

  White Hell of Pitz Palu

 • Velká Británie

  The White Hell of Pitz Palu

Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 1929, 139 min

Scénář:

Vajda László
 • EdaS
  ****

  Viděno díky Hanebným panchartům a vůbec se za to nestydím, Artrane. :) Dokázal bych si klidně představit o půl hodiny kratší verzi (už jen kvůli velmi prostému příběhu), ale to zpracování! Žádné kulisy trčící z každého druhého záběru, Die Weiße Hölle vom Piz Palü působí dojmem, jako by byl celý film natočen opravdu v horách. Na Pabsta se budu muset zaměřit. Díky, Quentine!(7.9.2009)

 • vitekpe
  *****

  Uz uvodni drama s krasnou Mizzi Götzel napovedelo, ze pujde o paradni podivanou. A taky ze jo. Ano, film je delsi, nez by asi musel byt, ale me to na druhou stranu nejak nesokovalo. Filmovym fajnsmekrum vrele doporuceni!(12.2.2015)

 • anais
  *****

  Severní stěnu zdolala jako první česká kapela Ufajr! A jestli budete mít možnost shlédnout film s jejich doprovodem, čeká vás naprosto neskutečný zážitek. Všude slyšíte - "Vím o filmu díky Tarantinovi!" Blíží se doba, kdy se bude říkat "Bez Ufajr si to neumím představit!"(13.2.2014)

 • Rogue
  ****

  Byt to o pulhodinku kratsi, tak je to za plnou palbu. Fenomenalni kulisy a kamera, pribeh vrcholem jednoduchosti, jak se konec koncu na dvacata leta slusi a patri. Ujfar fajn, ale kvuli mne teda zpivat nemuseji, cisty instumental bych ocenila vic.(14.2.2014)

 • Matty
  *****

  Hory jsou zde záludné jako v každém druhém filmu a majestátní jako v žádném jiném. Riefenstahlová se mohla učit od těch nejlepších (Pabst krom režie nepočetných interiérových scén radil Fanckovi s dramaturgií) – zkuste si namísto skalisek představit nacisty nebo atlety. Bílé peklo stejně jako Hanebný pancharti, kteří mne na jeho stopu společně s biografií Riefenstahlové navedli, nevypráví nijak skvostný příběh, ale (stejně jako Pancharti) je zrežírováno tak zručně, že si to nejspíše uvědomíte až dlouho po skončení. 90%(11.9.2009)

 • - Pro anglofonní trh, který se již přeorientovával na zvukový film, byly určeny komentované verze filmu. Komentář však působil rušivě a tyto verze se neujaly. (Matty)

 • - Původní verze Bílého pekla nebyla k nalezení až do roku 1996. Film byl posléze zrestaurován Federálním filmovým archivem. Originální hudbu Willyho Schmidt-Gentnera se dohledat nepodařilo. (Matty)

 • - Vedlejší roli zkušeného pilota Ernsta Udeta hraje ve filmu sám Ernst Udet, jenž se proslavil jako jedno z největších leteckých první světové války. Na konci války měl na kontě 62 sestřelů, což jej řadilo na 2. místo v Německu a 4. ve světě. Ve filmu poprvé účinkoval právě v Bílém pekle, následovalo několik dalších, např. Stürme über dem Mont Blanc (1930), S. O. S. ledovec (1933) či Wunder des Fliegens: Der Film eines deutschen Fliegers (1935). V roce 1941 spáchal sebevraždu. (Subjektiv)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace