poster

Bílé peklo

 • německý

  Die weiße Hölle vom Piz Palü

 • anglický

  White Hell of Pitz Palu

 • anglický

  The White Hell of Pitz Palu

Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 1929, 150 min

 • Goldbeater
  ****

  Skvostně natočené scenérie zasněžených vrcholků v celé jejich monstrozitě dnes s přihlédnutím na dobu vzniku Bílého pekla vyráží dech. Ať už kamera snímá pouze poletující sníh či praskající ledové převisy, z každého záběru dýchá zlověstné tušení, že se něco hrozného musí stát. A taky že stane. Velká škoda, že některé scény jsou zbytečně natahované. Drobnějším zkrácením by Bílé peklo vůbec neutrpělo. Přesto jde o obdivuhodný počin.(4.1.2015)

 • Rogue
  ****

  Byt to o pulhodinku kratsi, tak je to za plnou palbu. Fenomenalni kulisy a kamera, pribeh vrcholem jednoduchosti, jak se konec koncu na dvacata leta slusi a patri. Ujfar fajn, ale kvuli mne teda zpivat nemuseji, cisty instumental bych ocenila vic.(14.2.2014)

 • bassator
  *****

  Zapomeňte na filmy typu Přežít a podobně a pusťte si Bílé peklo Pitz Palü. Toto je vrcholné dílo tohoto žánru a že je to pomalu století staré natom nic nemění. Na festivalu ve zvukovém doprovodu kapely Ufajr nezapomenutelný zážitek s neskutečně lidskými filmovými hrdiny na všech místech, s (na tu dobu) nepochopitelnými efekty... (EdouS přesně řečeno: "jako by se to skutečně natáčelo někde v horách") - 95%(29.7.2013)

 • Matty
  *****

  Hory jsou zde záludné jako v každém druhém filmu a majestátní jako v žádném jiném. Riefenstahlová se mohla učit od těch nejlepších (Pabst krom režie nepočetných interiérových scén radil Fanckovy s dramaturgií) – zkuste si namísto skalisek představit nacisty nebo atlety. Bílé peklo stejně jako Hanebný pancharti, kteří mne na jeho stopu společně s biografií Riefenstahlové navedli, nevypráví nijak skvostný příběh, ale (stejně jako Pancharti) je zrežírováno tak zručně, že si to nejspíše uvědomíte až dlouho po skončení. 90%(11.9.2009)

 • anais
  *****

  Severní stěnu zdolala jako první česká kapela Ufajr! A jestli budete mít možnost shlédnout film s jejich doprovodem, čeká vás naprosto neskutečný zážitek. Všude slyšíte - "Vím o filmu díky Tarantinovi!" Blíží se doba, kdy se bude říkat "Bez Ufajr si to neumím představit!"(13.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace