Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

blackkocour

Cronenbergův jeblý synček se moc nepotatil, a ani nezapotil, když se bez známky citů v čurákovi vydal natočit dadaistický psycho úlet do chorvatského Záhřebu, kde si krom buvolích varlatech trošku okusil šťavnatou prdelku Mia Goth, která by si pro změnu mohla zahrát i o trochu míň mrdnutou kikinu, co vidlemi ukrajuje husu nebo francouzského debila. Mozková smaženice kanabinoidem, kterou si užijou prkenní boseři, co si společně s Brandonem ujíždí na tělesné body-cult horory, a ostrovní příznaky. Není kurva divu, že mi to tady hnilo v disku, jak plesnivé podmáslí, v domnění že mi moje podvědomí hlásilo kočičí smysl, ovlivněna pozeráním incestní porna, že tahla kapsička nebude čerstvá! ()

netahlo odpad!

Tenhle reziser je hroznej curak. A nejhorsi je, kolik lidi mu ty jeho curakoviny zere. Tentokrat jsem vydrzel hodinu, fakt jsem to zkusil poctive. Kolosalni nesmysl. ()

sedm.1

Stejně asi jako většina diváků musím na úvod konstatovat, že s Infinity Pool se Cronenberg Jr. skutečně už hodně přiblížil ve většině ohledech tvorbě svého tatíka a pokud v tom bude i nadále pokračovat, tak se máme možná ještě na co těšit. Brandon se tu s tím každopádně v tomto filmu vážně nepáře a servíruje podívanou, nad jejíž kvalitou se mohou možná vést dlouhé diskuze, nicméně faktem zůstává, že v hlavě na nějakou dobu uvízne skutečně každému, a to ať už díky samotné zápletce, která je pořádný úlet, tak i kvůli zpracování, se kterým se též jen tak běžně ve filmech nesetkáváme. Takže nechybí opravdu explicitní násilí, a dokonce ani otevřené sexuální scény, a je jen škoda, že obojeho je tak málo, vlastně v obou případech po dvou scénách, jelikož pak by to byl teprve fičák, i když na druhou stranu chápu, že i s tímto málem museli mít tvůrci zatraceně velké problémy kvůli cenzuře a ratingům, nicméně krom toho tu máme především k dispozici ještě i fakt nápaditý, ovšem rozhodně ne standardní příběh, postavený na klonování lidí a partičce fakt ujetých boháčů, kteří zde sehrají s hlavním hrdinou nepěknou hru, které by se nechtěl asi jen tak někdo zúčastnit. Dalším bonusem Infinity Pool jsou pak i zatraceně výrazné postavy, a to ať už v podobě ústředního hrdiny v podání výborného Skarsgarda, tak i ty ze zmiňované partičky, které vévodí fascinující Mia Goth, kterou jsem upřímně ještě před nějakou dobou vážně nesnášel, ale po posledních pár filmech s ní jsem neskutečně obrátil a osobně jí nyní považuji za herecký magnet, který tedy asi nejspíš nikdy nebude patřit mezi ty nejzářivější a nejúspěšnější herečky na světě, nicméně svým talentem a nezapomenutelnými, maniakálními výkony strčí naprostou většinu z nich do kapsy. Za působivou jinak musím zmínit ještě určitě i velice nevšední atmosféru, dále pak několik opravdu nevšedních tvůrčích nápadů, a to ať se týče třeba nasnímání, či různých jiných technických vychytávek a bavila mě i hudba, která též navazovala tu správnou znepokojivou náladu, která jen tak mimochodem je charakteristická pro celý snímek a která v podstatě celému filmu dominuje. A tak v podstatě jediné, co musím Infinity Pool vytknout, je úplný závěr, který mě ani trochu neoslovil, nebavil, nezaujal a vlastně kvůli jeho nejednoznačnosti i dost nasral. Zkrátka kontroverzi kolem Infinity Pool docela chápu, podívaná je to pak opravdu zajímavá a nevšední, v hlavě mi jinak ještě též bude rezonovat pár dní, nicméně pravdou zůstává, že jde skutečně spíš o dost okrajový snímek, který fakt docení asi jen vážně pár šílenců, které mají tyto bizáry rádi. ()

Devadesát Dva

Řekl bych, že snad od Cosmatosovy 'Mandy' tu nebyla tak psychotropní záležitost. (SPOILER Alert) >> Hrdina, spisovatel („Jameeeessyyy“), co nemůže napsat druhou knihu (stejně jako Douglas ve 'Wonder Boys', zdá se, že tam u té dvojky, jsme všichni), vydržovaný bohatou manželkou, na dovolené v blíže nespecifikované zemi, která moc na lidská práva nedbá, se po nálevu na pláži s další manželskou dvojicí (Mia Goth jako fanynka číslo jedna, která se k vám na pláži přivrávorá zezadu, aby vám dala handjob of lifetime) dostane do situace, kdy mu hrozí trest smrti za sražení a zabití člověka a následný útěk ze scény. No, představitelé zdejší vlády mu skoro až kafkovsky navrhnou, že trestem sice je smrt, ale za prachy mu vytvoří klona, který může zemřít za něho, následkem čehož, se náš hrdina dostává, nejprve do situace, kde sleduje svého klona brutálně zemřít, aby se pak rozhodl, zůstat, zatímco jeho manželka „to nedává“... a tak se Jameeessyy, vrátí k Mie a jejímu manželovi, aby záhy spadl do spirály událostí, do subkultury, do podsvětí, do temných bran zvrácenosti, nihilismu, záleží, jak se na to díváte, znuděné elity, brány vnímání, psychotropní sex, navíc jsem to sledoval (a sleduju) s bující nemocí, což tomu ještě přidává. Nebudu spoilovat, ale ono to tak nějak ani nejde. Dlouho jsem na tohle čekal a Brandon Cronenberg dokazuje, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu; ale hádám, že dětství, ve kterém je váš otec David Cronenberg nemohlo být ničím normálním, i kdyby to dítě vnímalo jen okrajově. Nicméně, i tak, zatraceně veliký skok dál, ve velmi specifickém a lehce spatřitelném vizuálním stylu, kterým Brandon podle mě dokonce svého tatíka aktuální formou převyšuje, protože tohle je definitivně lepší, než 'Crimes of the Future'. Alexander Skarsgård se po loňské násilné náloži ('The Northman') vrací jako hlavní postava dalšího mnou očekávaného projektu. Zvláštní náhoda, líbí se mi, že hrát umí, ale je to tak 50:50, herectví : jeho severská fyzikalita, vikingské geny. Mia Goth je femme fatale nové generace, neuvěřitelně zajímavý kvítek, v reálu působí jako nejnevinější lilie a ve svých rolích jako trn s růžema. Líbí se mi, jaké postavy je schopná hrát, a taky, fyzikalita, nahota, jsem rád, že v době cancel culture pořád vznikají filmy, co pro vás mají jen middle finger v rámci nějaké korektnosti, nebo přizpůsobování. Sugestivní thriller, co vtáhne a nesmírně rychle uteče. Věděl jsem, že Brandon natočí solidní věci, i Possessor se mi líbil, ale už to byly dva roky a skoro jsem na něj zapomněl, když se vynořil trailer na tohle. Černý humor v 'Infinity Pool' je taky top tier ("Whats wrong with you?" "Me?" / "Ive never read your book, could you believe that? Im an actress.") Určitě nutná opětovná projekce (nezapomenout, že Rková). ()

iXtr3m3

Nie som cieľovka, rovnako ako pri Crimes of Future. Oceňujem technickú kvalitu, oceňujem kasting, ale nie som cieľovka, takže za mňa osobne sklamanie. Celkovo to nechápem, pretože Cronenberga som mal celkom rád (otca) a Videodrome bol fakt dobrý film, ale nejako sa naše cesty odvtedy rozišli a jeho syn ide podobným smerom ako otec, takže tiež mimo mňa, škoda, ale šancu týmto dvom autorom dám vždy. ()

666Carnage

Všude jsem četl takové ty řeči, jak je to hrozný a nechutný, že lidi odcházeli z kina. Není tomu tak a nevím proč se to psalo. Škoda, že vlastně není nic vysvětleno a asi jsem tenhle artový přesah minul. Ta hlavní myšlena byla docela zajímavá, jenže to asi nestačí, aby to nějak dopadlo jako celek. Když film skončil, tak zůstalo jen spousty otazníků a žádná odpověď. Teď nevím jestli jsem já ten blb a nepochopil jsem to a nebo to byl záměr režiséra. Cronenbergové to mají nějak v rodině tady ty haluz filmy. Rád jsem to viděl ale jednou asi stačilo. 55% ()

borec999

Ďalšia podivnosť ala Cronenberg. Zaujímavá najmä v umiernenejšej prvej polovici, v ktorej sa zoznamujeme s postavami, prostredím ostrova a jeho právnym systémom (v ktorom sa trestom smrti nešetrí) a v neposlednom rade konceptom tvorby klonov kvôli spomínaným popravám. Druhá polovica so snovými sekvenciami, halucinogénnymi výjavmi a inými divnými scénami (kojenie) ma vôbec nezaujala, i keď otvorilo sa v nej pár tématík, nad ktorými bolo zaujímavé premýšľať. Z hercov dominuje v poslednej dobe už tradične výborná Mia Goth, a to je asi tak všetko. Provokatívne dielo, ktoré malo slušný potenciál zaujať i mainstreamovejších divákov, ak by sa viac držalo pri zemi a neskĺzlo do typickej artovej bizarnosti... 45% ()

JamesSi

Skvělý začátek, ale nakonec to tak vyšumí. Byly určitě lepší místa v příběhu, kde a jak to ukončit. Brandovi fandím, Possessor byl fakt vynikající. Zde sledujeme prachbídného spisovatele Jamese, který má štěstí, že má bohatou ženu. Je na dovolené, aby získal inspiraci, ale místo toho nalezne podivnou skupinku bohatých a mocných lidí, která přišla na to, že jí v zemi třetího světa všechno projde. Když vás odsoudí k smrti, tak prostě popraví vašeho dvojníka. Následky pro vaše akce neexistují. Turisté berou místní obyvatele na úrovni zvířat, ačkoliv se chovají mnohem více "zvířecky" než oni. Postupně perverzují všechny jejich zvyky od masek k rituálům nebo halucinogeního kořenu k náboženským potřebám. Pro turisty jsou zde také připraveny atrakce jako například Čínská-nečínská restaurace a podobné další kulturní karikatury. A období dešťů se blíží. Jen to mělo mít o trochu údernější konec (poražení psa a odlet mi to moc neuzavřel) a možná i o 30 minut kratší stopáž. 7/10 ()

misstake

Bomba. Originální Cronenbergovská zápletka, i když to není Cronenberg otec, ale syn. Něco jako i kritika současného turistického ruchu, kde se jezdí do problematických režimů a hostům je jedno, co se děje za plotem a platí pro ně jiná pravidla než pro chudáky místní. V druhé půlce se film zvrhne zajímavým způsobem. Možná to mohlo vést trochu jinam, ale  vždy oceňuji filmy, kdy člověk neví, co čekat v příští minutě a kam až ho tvůrci dovedou. A Mia Goth, ach, ta byla krásně zvrácená, famózní herecký výkon. Už si jdu vyhledat její další filmy. ()

Corpsegrinder

Těšil jsem se stejně jako na Possessor ale tentokrát konečně Cronenberg junior natočil něco co je srovnatelný s tatíkovo kultovní tvorbou. Suprově úchylná haluz s výborným soundtrackem, líbilo se mi že tentokrát se film neuchýlí k celkem klišovitýmu vývoji děje kterej se nabízel (podobně jako se to stalo v Possessor) ale místo toho se z toho stane slušná ujetost z prvních minut naprosto nečekaná. A dostane už Mia Goth toho zkurvenýho Oscara nebo ne? :)) ()

Adramelech

Začátek filmu byl velmi slibný, ale později se dějová linie rozplizla ve vyumělkovanosti, samoúčelnosti a vlastně nesmyslnosti. Příliš patrná snaha diváka šokovat, příliš křečovité Cronenbergovo předstírání, že je avantgardním umělcem a velkým intelektuálem. Kdyby si tak nehonil triko, mohl být výsledek lepší. Jistý talent má, to mu nelze upřít. ()

mclenin

Artovo ladený horor, kde obsah ustupuje forme a samotnej artovosti až do tej miery, že načrtnuté motívy riadne nedoťahuje a ponecháva ich voľnej interpretácii diváka, ktorá sa však môže ľahko utopiť v symbolike obrazov a naraziť na laxnosť vnímania komerčného diváka, čo bol aj môj prípad. A potom je tu Mia Goth ... ktorá uhranie na prvý handjob a len ťažko sa dostáva z hlavy. ()

Disease

Zatím to nejlepší od Cronenberga jr. Spousta nezodpovězených otázek k přemýšlení. Navzdory pár hluchých míst to parádně odsejpalo. ()

bobstock

Pokud jste schopni sami podepsat svoji smrt a utrpení? Pak už se mužete vidět zemřít mnohokrát..all-inclusive. Skvělá edge of main horror filmařina z rodu Cronenbergů..70% ()

mira007

Na tuhle hororovou psycho násilnou dadaistickou jízdu, kde se realita střídá s nerealitou jsem asi nebyl nějak naladěnej, bylo velmi nepříjemný se na to jen koukat, asi jako poslouchat zubní vrtačku. A ty masky byly odporný. ()

Muel

| Neon | Nový film Cronenberga ml. je skôr zaujímavý, ako vyslovene zábavný. Pekným production designom a démonickým Skarsgårdom podporený mix body hororu a trippy zážitku, ktorý so mnou rezonoval iba čiastočne. Všetky témy, ktoré film načrtne, nerozoberá a ani podrobne nepreskúma. Chápem, že to film robiť nemusí, ale nevidel som v tom skoro nič. Je z toho určite ale jednohubka hodná videnia. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

petikacka odpad!

Myslím si, že kanadský název pro tenhle nechutný paskvil, to vše nádherně vystihuje DEBORDELNÍ DEMENCE...k zblití... ()

Warhorr

Já nevím. Je to divný, je to ujetý, je to trochu zvrácený, surrealismus z toho stříká dobře, trošku gore, nahota, zvláštní kult lidí a v neposlední řadě zajímavý příběh. Zpracování celého díla mi však dělá velký problém. Synátor se očividně inspiruje otcem a starej Cronenberg tu jde cítit všehovšudy dost, a to je vlastně pro mě kamenem úrazu. Starýho Cronenberga jsem nikdy nemusel, jeho poslední počin byl pro mě obyčejnej odpad a vidím to tak, že u mladýho na tom budu názorově stejně. Herecky je to však podané výborně. Mia Goth je naprosto boží, ta borka začíná být královnou hororu a Skarsgardova osoba tu projde od začátku až po konec solidní proměnou osobnosti. Fans děl rodiny Cronenbergů budou jásat asi blahem ale celkově jde toto mimo mě. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD