Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

Flopik

Cronenberg sa rozhodne zaradí k režisérom, ktorým sa radšej vyhnem. Skvelý nápad pochovaný v psycho debiline. Keby sa to držalo čisto klonovania, otázky kto je originál alebo napríklad turistov čo si myslia, že za peniaze si môžu robiť všetko bol by som omnoho radšej. Chváliť môžem jedine Alexandra a Miu, ktorí boli perfektní. Inak ma to bavilo asi tak prvú polhodinku a zvyšok som trpel. Finále totálne o ničom. Horor neviem prečo, gore skoro žiadne. A za mňa teda tie psycho, halucinogénne, blikajúce scény sú úplne zbytočné, čo je na tom dobré nepochopím asi nikdy. Asi za 2*. ()

cskomando

Co vlastně má člověk hodnotit? Jaký byl přínos filmu? K hororu to má daleko, sci-fi maximálně dle halucinací a vizuálních efektů, které se místy snažily o bizár nebo lehké gore, ale celkově to rozhodně žádný efekt nepřineslo. Psycho? Úplně jsem nepochopil, co se nám snažil Cronenberg říct, tedy tím mixem všeho možného a ničeho. PS. Mia je pořád koukatelná ať je v jakémkoliv hororu ()

KubykF

Nepříjemnej, psychedelickej a surreální film se zvláštním vyprávěním (dýchl na mě i Lynch, je také poznat, že máme co do činění s Cronenbergem), po kterém mi ještě nějakou dobu nebylo dobře po těle. Zdejší hodnocení celkem chápu, tohle nesedne každému. Sám si nejsem jistý, zda se mi to líbilo nebo ne. Mia Goth je strašidelná a některý výjevy z hlavy budu dostávat nějakou dobu. ()

warrenur

Z troch Cronenbergovych filmov je tento rozhodne najslabsi. Nulova hororova atmosfera. Premisa spociva v tom, coho som bol svedkom uz parkrat za posledny rok. Totiz, tvorca sa vykasle na akekolvek budovanie atmosfery a akykolvek rozumny, ci logicky zaklad. Naopak, skusa to metodou bizaru, soku, na ktory mu obec obcas naozaj naleti a poklada to za "odvazny art". A tak pride s uplne scestnou, uletenou predstavou, ktoru zacne vo filme predkladat ako samozrejmost. Mna to ako divaka a fanusika hororu uplne odradza, ci dokonca uraza.  Zrejme aspon tretinu divakov pritiahla osoba Skarsgarda, ak chcu vidiet ako cmula zensku bradavku a bude im to stacit, smelo do toho. Ostatnym neodporucam. Jednoznacny a hlavny dovod je, opakujem, nulova hororova atmosfera. ()

ink flo

Brandon Cronenberg se začíná vyrovnávat otci. Zvrácenej halucinační holiday bad trip v nějaké fiktivní totalitářské zemi, kdy se hlavní hrdina (Alexander Skarsgård) dostane do spárů bandy zmrdů jak vystřižených z Funny Games USA (v čele s opět psychopatickou Miou Goth) a stává se čím dál víc nechápající loutkou v kafkovským příběhu. Vliv otce je tam cítit v těch body horror částech, pokřivených maskách a psychedelických sekvencích. Jeden z těch filmů, kdy vůbec nevíte, jakým směrem se to celý ještě může vyhrotit. Zahuštěno osudovýma dronama od Tim Heckera. ()

Meteorista

Cronenberg sází jednu neočekávanou situaci za druhou a celej film si nemůzete tak bejt jistý, co vás v další scéně čeká. Na druhou stranu film sází na znepokojivost obsahu a sdělení, než na tradiční hororový prvky. Ale to je u režiséra už klasikou. Konec mě zklamal. Čekal sem větší psycho, než co film předved. Přesto však originální pojetím a netradiční. Buďme rádi, že takovýdle jiný filmy existujou. ()

molcan2 odpad!

A je to tu znova; artový film sa snaží vyslať nejaké posolstvo? Doslova NIC, len divná hudba divné osvetlenie divné uhly kamery divné dialógy. Absolútne nič významné a nič, čo by stálo za stratu 2 HODÍN !!! A záverečná scéna akoby som nemal slov. Som už strašne unavený z týchto filmov, ktoré sa snažia byť hlboké a umelecké a znepokojujúce, pričom sú len naozaj zlé a jediní ľudia, ktorým sa páčia, sú študenti filmových škôl a magori. Ak máte aspoň jednu mozgovú bunku v hlave, budete sa hnevať, že ste pri tomto tiež strácali čas. Je to smutné lebo Alexander skarsgaard je skvelý herec a zaslúžil si viac ako toto. Nestrácajte čas. ()

Rockerman

Geny nevychčiješ, jak správně říká můj švagr. "Mladý" Cronenberg je možná ještě zvrhlejší, než fotr. Spoiler!  Spisovatel se svou ženou letí pro inspiraci do nějaké "řiti" světa kde platí pravidlo oko za oko a život za život. Pro bohaté však existuje možnost vytvoření dvojníka, kterého pak použijí k jednomu velmi nepopulárnímu obřadu. Dekadence a zvrhlost ve velké míře mě však z nějakého důvodu bavila. Tedy až na Gabi, která mi lezla na nervy, no i když ...... ()

JB2203

Hodnocení oscilující na celé škále možností. S časovým odstupem mi vychází průměr ač jistá fascinace, kterou ve mně film při sledování vyvolal, stále přetrvává. Určitě však nebylo ztrátou času se na tuto imaginativní cestu mezi uměním a žánrovým balastem vydat. ()

Hapretor

Jaký tatík, takový synek ... film vlastně o hovně ... jen díky dobrým hercům se to dá dokoukat a náplní je jen dementní ultrarychlé střídání snových, nechutných a erotických scén - akorát tak pro epileptický záchvat ... to si nemůže najít vlastní styl ... nic pro mě toto ... ()

kkarx

Mladej Cronenberg natočil tři filmy, všechny tři jsou velmi kvalitní, řemeslně fantasticky odvedený a mají zajímavý námět a všem třem chybí něco málo, aby z nich byly kultovní klasiky. Ale musím říct, že tenhle film tomu byl blíže než ony dva předchozí. Tak snad příště. ()

panvasik

Bože proč?! Kámo to mohl být tak skvělý atmosférický a psychologický film, ale klasicky jsou tu v dnešní době lidí, kteří nedokážou udělat film bez fekálních a zvrácených scén i když každý debil, který tomu alespoň trochu rozumí, tak ví, že tyhle scény dej, příběh a postavy nikde neposouvá a jsou tam jen protože je tam tvůrci dát chtějí, ale vždycky, když to tam lidi jsou schopni dát, tak to u mě film neskutečně sráží k zemi a vytváří to jenom nechuť hledat ty pozitivní věci. Mia Goth, která loni u mě neskutečně zabodovala loni v Pearl, kdy já ten film naprosto miluji, tak tady u mě dost klesla a fakt mě její role otravné svině nebavila. A já se tak těšil! Cleopatra Coleman tady je takové jasné světlo a jenom mě mrzí, že neměla víc prostoru k tomu, aby se víc projevila a víc do děje zasahovala to je škoda, ale co čekat od takové maškarády. Divné, nechutné a kurva proč? Můžu se ještě pokusit "pochválit" atmosféru, která nebyla k zahození, ale honění ptáků a různá další taková scenérie je fakt, jenom proto aby tam byla! 15% ()

jakub.uck

White Lotus v cronenbergovském pojetí. / CRONENBERGOVSKÉ PARADIGMA: Ze jména CRONENBERG se stává instituce. Zatímco v loňském roce představil David Cronenberg svůj pomyslný epitaf CRIMES OF THE FUTURE, syntetizujicí vše podstatné z jeho dosavadní tvorby, letos jeho syn Brandon pustil do světa svuj třetí film INFINITY POOL - jakousi cronenbergovskou variaci na White Lotus -, ve kterém jen potvrzuje, co již dokázal v o tři roky starším snímku POSSESSOR. Cronenbergovské paradigma je pro naši epochu stanoveno jasně: Přichází budoucnost, ve které se tělesnost jeví jako nevyčerpatelný zdroj možností a zločinům se meze nekladou. Perspektiva body horroru je na další generaci zajištěna. ()

NorseSword24

Začiatok zaujal ale potom sa tam miešali rôzne deje a skákalo sa z jedného na ďalší... Možno to nie je najlepší opis ale tak to cítim. Prišlo mi to potom prázdne a nezaujímavé. Avšak dobrí herci a niektoré scény skvele zrežírované. Ale podľa traileru som čakal viac. ()

AngelG

Brandon Cronenberg mě doposud extra nenadchl. Sice měl vždy super styl a zajímavé myšlenky, ale jejich zpracování bylo na mě moc suché. Ovšem Infinity pool mě vcucl hned v začátcích a bavil až do závěrečných titulků, kdy téměř 2 hoďky utekly jak nic. Zápletka ve svém jádru není nic nového aka boháči si užívají privilegií ve svém perverzním a amorálním světě, kdy si myslí, že jsou lepší než ostatní a ubližují pro zábavu. Ovšem ten způsob jak k tomu dochází a jak to celé probíhá, je velice poutavý. Je to krásně natočené, překrásný psycho vizuál nevhodný pro epileptiky, fantastický Alexander Skarsgard a ještě fantastičtejší Mia Goth, která se pomalu ale jistě vkrádá do mých nových oblíbenců. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD