Nathan Conrad je pozorný manžel krásné Aggie a milující otec osmileté Jessie. Jako psychiatr se specializuje na dospívající mládež a ve svém oboru je uznávanou kapacitou. Jeho život se však otřese v základech, když na žádost kolegy Sachse vyšetří katatonickou osmnáctiletou Elizabeth Burrowsovou, která má za sebou řadu mylných diagnóz a neúspěšných léčebných procedur. Nathanovo vyšetření má definitivně rozhodnout, zda stráví zbytek života v ústavu. Uvědomí si ale, že dívka svůj stav zřejmě jen předstírá. Krátce poté je unesena Jessie. Psychiatrovi zavolá bezohledný únosce a sdělí mu své požadavky. Zabijí jeho dcerku, pokud do dalšího dne nevytáhne z Elizabeth šest čísel, které zná jen ona. Jsou klíčem k tajemství, pro které jsou únosci schopni všeho. Dají mu také jasně najevo, že ví o každém jeho kroku a dozvědí se o všem, co řekne nebo podnikne… (TV Nova)

danny_21

Bohužel tohle moc nevyšlo, i přesto, že zde hrají mí oblíbenci, vůbec mě nedokázal vtáhnout do děje, žádný moment překvapení ani originální myšlenka. Horší než průměr, proto 45 %. ()

10Domik10

Thriler z radov niečo nad priemerom, v ktorom herecky úraduje skvelá Brittany Murphy a zdatne jej sekundujú M. Douglas či S. Bean, aj keď si myslím, že tu chýba oveľa väčšia dávka napätia. ()

Karp

Milující rodina, úspěšný psychiatr a trochu otravná a přemoudřelá malá dcera. Zápletka s bankovní loupeží a pátrání v mysli mladé dívky je dobrým konceptem. Samotná realizace pak neurazí, ale ani vás nepřivede do nečekané extáze. Problematické jsou proto dle mého hlavně některé body scénáře. Těžko uvěřit, že malé dítě se v kriziové situaci nesloží jako domeček z karet, ale naopak spřádá pikle a rozehrává promyšlenou psychologickou hru... Stejně tak neznám mnoho žen, které by se sádrou na noze a napůl nepohyblivé dokázali úspěšně, a ne jednou, odrazit útok dospělého muže. Michael Douglas a Sean Bean odvádí svůj standard. Brittany Murphy je ve své roli přesvědčivá. Porce napětí je slušná a na závěr se dočkáme i lehké nelogičnosti v chování hl. hrdiny, když brání svůj holý život. Přestože snímek vzniknul v r.2001, vrací vás stylem a pojetím někam do osmdesátých let a přináší zpět atmosféru lehce zaprášených kriminálek a šedivých měst. Ke cti mu slouží, že nic zbytečně nepřikrášluje a pokouší se po stránce obrazové o určitou autenticitu. Závěr: Docela slušná zábava na sobotní večer u televize. Víc toho od něj ale nečekejte. ()

mira.l

Popravdě řečeno mě to moc nezaujalo, některé scény až úsměvné, a to nemyslím jen ten nablble akční americkej konec, ono se to vyskytovalo v průběhu celého filmu. Za zmínku stojí snad jen zajímavá, i když ne až tak moc výrazná role Brittany Murphy, jinak žádná sláva. Elizabeth (B. Murphy) coby pološílená a dost nebezpečná dívka, se kterou si roky nikdo neví rady, a geniální psychiatr Douglas z ní dostane záhadné tajemství během pár hodin, kdy už se chová vlastně normálně? Z dobře střežené kobky léčebny ji vyvede ven jakobynic, hmmm... Jo, a docela by mě zajímalo, jak dostala ta parta padouchů všechny ty kamery do bytu pana dochtora, a taky mikrofon do místnosti v psychiatrické léčebně. Jj, prostě zase pan dokonalý Douglas... takové lepší dvě*. ()

Monggol

Dávam jednu za Beana a Douglasa. Napriek slušnej réžii to bolo slabé a miestami až naivne smiešne. Hlavne bojovná Famke s barlou. To ako mysleli vážne? Ľutujem času stráveného nad týmto filmom, teda hlavne druhá polovica. Toto neboli ostrieľaní zločinci, to bol nejaký pubertálny gang z predmestia Trebišova. ()

Abdul

Někdy mám pocit, že chlapci z Hollywoodu neumějí více. Krájecí atmosféra se stále opakuje (už to hraničí se stereotypem), příběh je jiný pouze v "papundeklech" a Michael Douglas je již delší dobu hercem jedné role. Kde jsou časy Alfréda Hitchcocka? Kde jsou časy Technicoloru? Copak musí být vše stejné? Volám po nějaké "nové vlně"! Jakékoliv!!! ()

touchud

Podprůměrný thriller s tuctovým dějem, ubohým koncem včetně závěrečného objímání hlavních postav, typická hollywoodská produkce, ani dobrý Douglas film nezachrání. Téměř dvě hodiny nudy. ()

Alojs

Není to špatné. Začátek je slibný, Douglasova manželka sexy a vizuál hraje krásně vyblitými barvičkami. Co se týče věkových parametrů ústředního hrdiny, opakoval bych se (viz můj komentář ke Strážci). Tady však zamrzí zejména závěr = klišoidní dvacetiminutovka (záporákova vysvětlovačka, vlídné konání vůči zdánlivě bezmocnému hrdinovi atd.). Takže jen za tři. ()

_aandyy_

Velice napínavé. Těžko u tohoto skvělého thrilleru usnout. Thriller zrovna není jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale tento film se mi líbil moc. ()

Shitonit

No jo, no, co k tomu dodat.. Michael Douglas nehraje ve špatných filmech.. A Neříkej ani slovo je dokonalá záležitost. Odnáším si z toho podobný pocit jako z Uprchlíka S H. Fordem. Neotřelý námět, příběh má spád, je to super natočený a mráz mi po zádech taky běhal. Na závěr je hepáč, a všichni špatný skončej špatně. Co víc si přát ? Snad mít čas abych si to mohl pustit znovu.. ()

jafuska

psychologický film, kde hlavní roli hraje Michael Douglas, není to zrovna můj nejoblíbenější herec, ale tady to tentokrát moc nezkazil, ale kdyby hrál tuto roli někdo jiný, byla bych radši, ale je to průměrný film, takřka dost obehraný téma,unesení dcery,léčení nemocné dívky v ústavu, ale napětí v tom bylo, koukat se na to taky dalo, takže je to vlastně fajn. ()

Slunik

Sice okoukané téma, ale zpracované nestandardním způsobem - v roli hrdiny a zachránce unesené dcerky její otec, psychiatr. Co kazí dojem je, že doktor předčí svými bojovými schopnostmi leckteré policisty. Velmi pěkne natočené, děj hezky utíká, známí herci, na které se krásně kouká, ale... tvůrci si prostě nedokázali odpustit okázalé scény, stupidita vrcholí v závěru neuvěřitelně vykonstruovanou smrtí hlavního záporáka. ()

Horxus

Myslím, že tenhle film by si to jedno procento navíc zasloužil, aby se dostal do "červených" filmů. Thriller je to senzační a i když je už filmů na toto téma hodně, ta psychiatrická zápletka tomu dodává grády. Když porovnám třeba s filmem Ransom, ve kterém se celou dobu vpodstatě nic neděje, Don't say a word se u mě řadí na vysokou příčku co se týče thrillerů. ()

Lenii

Myšlenka a příběh fajn. Herci dobrý. Začátek super, ale postupem času celkem nuda. Nijak zvlášť mě film nezaujal. Bohužel. Tudíž za námět a herce 2 hvězdy. Neurazí a ani nenadchne. 50% ()

Daryl.Dixon

Brittany v tomto filmu předvedla skvělý výkon a je jen škoda, že v nových filmech jí už neuvidíme. Jinak to byla celkem slušná kriminálka s dobrým obsazením, a i drsňáci vypadali fakt drsně..., když tedy zrovna potetovaný gauner nemazal marmeládku na toustík pro hladovou holčičku. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 24%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 76.1% | Hned od začátku (až do konce) pecka, která neubírá na plynu ani na vteřinu a celou dobu se úspěšně drží v "napínavých vodách". Michael Douglas je jako klaďas super, zatímco v těchto rolích již zkušený Bean je také dobrým záporákem. Má to pár hluchých míst, ale jinak jsme si film velmi užili a konec je samozřejmě....... "typický". Ale byl snad u Die Hard jiný? :-) ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)