foto

Jennifer Esposito

  • nar. 11.4.1973 (43 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jennifer Esposito, italsko-americká herečka a tanečnice, se narodila v Brooklynu manželům Phyllis a Robertu Esposito. Matka pracovala jako interiérová dekoratérka a otec jako hudební producent a IT konzultant na Wall Street. Vyrůstala společně se svou starší sestrou na Staten Islandu v New Yorku, kde úspěšně absolvovala Moore Catholic High School. V letech 96 až 97 randila s hercem Benjaminem Brattem a v roce 2006 byla vdaná za Bradleyho Coopera, manželství bohužel nevydrželo ani rok. V současné době je zasnoubená s tenistou Markem Philippoussisem.

V televizi se poprvé objevila v roce 1995 v několika TV seriálech, přičemž její nejslavnější role přišla o rok později se seriálem Spin City, kde ztvárnila starostovu sekretářku Stacey Paternovou. Objevila se také v hororu I STILL KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER (Tajemství loňského léta: Rok poté) v roli Nancy. Většího úspěchu se pak dočkala v thrilleru SUMMER OF SAM (Krvavé léto v New Yorku), kde se s partou vydala po stopách vraha označovaného „Samův syn“. Původně zde měla hrát roli Miry Sorvino, ale kvůli časovým problémům byla přeobrazena do role Ruby. Dále se objevila v hororu WES CRAVEN PRESENTS DRACULA 2000. V roce 2000 si rovněž zahrála v seriálu Law & Order, v roli televizní reportérky Sarah Logan. Mezi její větší herecké úspěchy pak jistě patří cenami ověnčené drama CRASH z roku 2004 a v témže roce uvedená akční komedie TAXI. RESCUE ME a SAMANTHA WHO? jsou dalšími seriály, kde bylo možné tuto herečku v posledních letech spatřit, podobně jako v nepříliš úspěšném akčním thrilleru CONSPIRACY.

Machete

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace