Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (série)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizoda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

kurcatovium

Legendární hláška: "Pane, budeme si hrát?!" nemá chybu, přesto ale nedávám pět hvězd... Ani nevím proč, ale nějak jsem z plyšáků nikdy neměl ten naprosto ideální dojem... Každopádně je to ale klasika klasik, která za zhlédnutí stojí... ()

Monoxid

Byla jsem fascinovaná, když jsem to viděla poprvé a věřím tomu, že budu fascinovaná, kdykoliv to uvidím znovu. ()

Compadre

"Poslouchejte pane, nejste vy náhodou taky medvěd?" "Právě teď jsem pane hever!" :-) Tihle medvědi se musí líbit prostě všem. ()

Prekarkar

Všimli jste si, jak chytlavé "hlášky" medvědi mají? Kolik jich zdejší uživatelé popsali? Jasných pět hvězd!!! Psychologie zde zapůsobila stoprocentně! A není to složité, že? :-) ()

Právnička

Myslím, že tato dvojice nasadila ostatním pohádkovým párečkům vysokou laťku a těžko najdu nějakou, která by se těmhle roztomilým medvídkům vyrovnala :) (kam se hrabe Pat a Mat nebo Tom a Jerry) ... tak tedy "pane, pojďte si hrááát" :) ()

Krosmen

Znovu to sledují teď v roce 2010 po zhruba 18 letech a nestačím žasnout, jak to je skvěle udělaný seriál a především večerníček ()

Koryntos

Moje oblíbené pohádka, když jsem byla malá. Teď jsem je viděla znovu, je to klasika, která pro mě nikdy nezestárne. S odstupem času, ale zjišťuji, že vůbec nemám ráda toho většího medvěda, on toho maličkého pořád stírá a je hrozně protivnej a škodolibej. ()

Molir

Animovana klasika detstvi u ktere si clovek nemuze jednoduse pomoct a musi obdivovat fantazii a hravost jejich tvurcu - jako dite jsem na medvedech ujizdel vic nez na cemkoliv jinem animovanem :-)) ()

dinsdale

Tahle záležitost nemá chybu. Pro mě především skvělý humor, který si malé děti ani nemohou užít. Akorát vždycky trpím, když ten velkej toho malýho napálí. "Jo jo, to známe, a já zase budu něco a vy budete lidi." ()

Autenticita

Nikdy jsem nepochopila, a asi ani po přečtení ostatních nadšených komentářů nepochopím, jak tohle mohl někdo točit pro děti. Jako dítě jsem trpěla třikrát, jednak pro barevnost filmu - permanentní převládající hnědá, pro hlas dabéra - a hlavně za toho malýho využívanýho méďu. Když jsem se na to musela dívat v kině, tak mě to fakt mučilo. Teď dávám jednu hvězdu za řemeslnou stránku věci, a protože si to netroufám nazvat odpadem. Ale stejně se mi to vůbec nelíbí! ()

h0n24 odpad!

Nikdy mě řada "pojďte si hrát" nechytla. Přišla mi podobně hloupá jako "dnešní" teletubbies. Prostá. Do výšin vyhoněná kvalitní reklamou. Vsadím se, kdyby se záměrně necpala do tehdejších kin jako "předfilmy", pravděpodobně by dnes o tuto sérii málokdo zavadil. ()

BluT

Jeden z nejlepších českých animovaných seriálů a skoro i pořadů vůbec. A taky jeden z mála, kterej mě i po ňáký tý dekádě furt baví. ()

wosho

Asi náš absolutní vrchol v tomto žánru. Bezchybné a hlas Deyla a Filipovského nikdy nebyl lépe obsažen. Klasika světového animovaného filmu ()