Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (série)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizoda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

Earl10

Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Abych řekl pravdu, tyhle dvě postavy mě nikdy nebrali, ani když se byl malej. První příběh nedopadl zas tak špatně. Průměrná taškařice, kterou jistě většina dětí ocení. Mně se tenhle způsob animace nikdy moc nelíbil. Kdyby tohle nikdy nevzniklo, tak by se vůbec nic nestalo. Ale na druhou stranu Břetislav Pojar je velmi kvalitní tvůrce, ale tohle jde mimo mě, škoda! [50%] ()

Paity

Stejně jako u mnoha českých večerníčků a krátkých je pro mě tohle naprostá klasika. A i když já jsem si v těhle dvou popletencích nikdy neliboval, uznávám, že jde o klasiku, která láká děti dodnes, což je jedině dobře. ()

boro123

malého medvěda mi bylo vždycky strašně líto, ten starší ho vždycky akorát obalamutil a sebral všechny bonbóny...ale i přes tohle moje dětské trauma oceňuju animaci a celkový nápad ()

dormouse

Seriál jsem už dlouho neviděla, ale patří k tomu málu, co ve mne nechalo z dětství silný dojem a citovou stopu. Na jedné straně jsem ho samotřejmě milovala, na druhé straně jsem strašně trpěla za Malého mevěda, kterého jeho větší kamarád vždycky pořádně trápil. Doufám, že se v nějakém dosud nenatočeném díle stal Malý medvěd asertivním a řekl Velkému medvědovi: Ne, teď bude po mém. ()

ClimbVibe

Tenhle animák jde napříč časem a generacemi. Originální, vtipný, geniálně animovaný, geniálně namluvený Rudolfem Deylem. ()

Dasa321

Copak jsme nějaký takový, ze Lhoty do Lhoty vozit ušáky? A k princeznám se nečuchá pane! Tak pojďte pane, budeme si hrát. A já se ráda přidám. :-) ()

werus

Tak tohle je absolutní vrchol. To zkrátka nemá chybu. Je to vtipný, roztomilý, absolutně nadčasový (jak jinak si vysvětlit, že mě to téměř ve 20ti letech baví ještě víc než jako malýho špunta :) ). Hlášky jsou nezapomenutelný a příběhy jsou zkrátka super, má to nápad, jedna příhoda lepší než druhá (výborná je třeba ta s tučňáky nebo.. všechny :)). Na Potkali se u Kolína jse dá koukat stále do kola, nezaslouží si nic jiného než plný počet hvězdiček. ()

Denver

Ten větší medvěd je neuvěřitelná svině :-) Tohle má asi děti připravit na to, jak to v životě chodí :-) ()

filmator

Nezdolná animovaná klasika Břetislava Pojara. Nijak výtvarně ani animačně složité, ale překypuje nápady, až z toho zůstává rozum stát. Příběhy medvídků od Kolína vůbec nestárnou, zrají jako víno. ()

TomasKotlant

Dobře využitá poloplastická animace. Netradičně využívané pozadí, které ale rozhodně není na škodu. Spousta hravosti. Jenom tomu chybí nějaká hlubší myšlenka, ale na odreagování je to super. *** Ve zkratce: A můj dědeček taky. Přesně tak. Jako můj děda. ()

Páně

Jediné co mě na této genialitě může štvát je, že jí nemám ve své sbírce a v TV se zrovna nepřetrhnou s reprízami. ()