Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (série)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizoda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

GilEstel

Potkali se u Kolína zaslouží absolutorium nejen za existenci postaviček medvědů důvěřivého hloupého a velkého vyčůraného, které skvěle dětsky zobrazují základní lidské vlastnosti, ale zejména za vynikající dabing Rudolfa Deyla ()

Omnibus

I já jsem pruhovaná příšera... /moje reakce na komentář "u sousedů"/ Moje milá Latimerie podivná: až budeš zamykat "tyhle dvě o zem mlátící se pruhované příšery měly být zamčené v trezoru a už nikdy nevylézt na světlo boží" tam, co říkáš, byl bych ten nejšťastnější opelichaný medvěd brtník, kdybys mě tam mohla zamknout s nimi. Věř mi, že tam s nimi budu s nadšením skotačit a mlátil sebou o zem a rozhodně už nikdy nepocítím potřebu "vylézat na světlo boží" :-) Tvůj nedočkavý a moc natěšený Auctus. ()

Legas

Všichni, kteří zde komentují Pojďte pane, budeme si hrát, darovali plný počet bodů. Já nejsem vyjímka. Docela by mě zajímalo, co by o tomto skvostu napsali ti lidé, kteří dali hodnocení nižší. Nejvíce toužím po komentáři od Numase (odpad!). Upřímně, s tímto člověkem bych si asi nerozumněl. ()

boshke

Asi jsem tak nějak čekal více (já vím, rozebírám tady čtrnáctiminutový večerniček). Je to hravé, je to starosvětské, první polovina mne moc nebavila, v druhé jsem měl problém s tím depresivním vyzněním. Velký medvěd Malého využívá a ten si nechá na hlavu srát jen proto, že žádné jiné kamarády nemá. To je příběh pro děti? 70% ()

Sašenka165 odpad!

Chtít na mě, abych si zamilovala TOHLE, to by bylo jako chtít, abych přestala mít ráda Tarantina nebo začala milovat Gladiátora (prostě nemožné)! Vzhledem k tomu, že mě s tím mučili v dětství, zřejmě se můj postoj nezmění, ani kdyby mě přejel parní válec. ()

Bachy

U medvědů z Kolína jsem strávil spoustu času. Pamatuáji si, jak mě mrzelo, že v televizi neběželi moc často. Animace, kdy z medvěda bylo najednou auto, najednou semfor atd. jsou nezapaomenutelné, jenom nechápu, proč pořád jedli ty bonbóny ()

mat.ilda

Já bych medvědy navrhla do programu prevence negativních jevů pro mateřské školy i jako manuál pro mladší sourozence - téma šikana ;-). Velmi cenné pro dětství bez traumat. ()

Oktavianus

Poté, co Velkej medvěd sežral Malýmu medvědovi princeznu, odmítl jsem se na to jako dítě dál dívat, i když jsem jako všichni viděl, že to byla chcíplá ryba. A nehodlám na tom nic měnit ani teď. ()

Dr.film

Stejně je na tom nejzajímavější ten střet různorodých charakterů - vychcanost a faleš versus naivita a dobrosrdečnost. ()

rikitiki

Geniální - výtvarně i hravými nápady. Ale stejně mě vždycky štve, jak ten hubený vysoký šikanuje toho malého obtloustlého. A přitom ho má očividně rád. ()

duklak2

A to už jsem si myslel, že tenhle výborný večerníček zde není, protože jsem ho pořád hledal pod názvem Pojďte pane, budeme si hrát. Kdo by neznal tuto legendární větu. Zařadil bych ji do hlášek století. Tito loutkoví medvědi byli kouzelní a nechápu, proč se v dnešní době už nevysílají. Dokázali se proměnit ve vše, na co si jen vzpomněli. Pamatuju si na velmi dobrý dabing. Na každý díl jsem se jako malý klučina velmi těšil a dnes mě ukápne nejedna slzička při vzpomínce, že dětství je nenávratně pryč. ()

verbst

Já z tohodle večerníčku nemůžu. To je tak kráááásně namluvený a Pojďte pane, budeme si hrát. Tohle sem měl nejradši. Potom sem věděl, že budou následovat jenom mašinky, tanky, autíčka, kovbojové . . . ()