Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

ypres.bass

Přenádherná pohádka s nádhernou Wynonou Ryder a lepčí muziku než tu Elfmanovu si k tomu taky nedokážu představit. Pokud se vám zdá že kopíruju novotena, tak je to možné, ale cítím to stejně. Akorát by mne zajímalo jak to dopadlo. --- 75% ()

xkupka07

Pro tanto film bych chtěl být někdy režisérem. Ten film ve mně zrodil nesmírnou lásku k podivnostem, k pohádkově horrorové atmosféře, k brilatní vizualizaci. Vrcholné dílo Burtona(s Batmanem a Vincentem). Od schlédnuti Edward Scissorhands se nudím u obyčejných filmů. U mně to je láska na celý život. ()

grerar

Poprvé jsem to viděl jako hodně malej kluk, a byl to pro mne naprostej horror. Takovýho napětí. Ano, v dnešní době možná trochu víc naivní, než by moje maličkost u jiných filmů snesla, ale i tak dávám 5*. ()

Indian88

Možná jsem se na tohle díval v takovém rozpoložení, že mě film dostal. Hodně váhám nad hodnocením, ale jak si to tak rekapituluju, ***** bude zasloužených. Příběh, který nezasáhne dál než za hranice maloměsta je natolik skvěle zpracovaný, že si ani jiné hodnocení nezaslouží. Nejsilnější je ten paradox, že to největší zlo a povrchnost se nachází právě v onom vybarveném a spokojeně se tvářícím maloměstě. Edward to jako vyslanec dobré duše jen celé rozpoutá. Dobře Burton! ()

Spidergirl

Tim Burton patří k mým oblíbeným režisérum, jeho styl je naprosto výjmečný.. a Johnny Depp? Střihoruký Edward byl první film, který jsem s ním viděla, samozřejmě už jako malá holka, ale už tenkrát mě naprosto dostal ! Neuvěřitelně dojemný příběh, ač sice fantastický, ale Johnnymu jsem tov šechno "věřila" :) ()

arthur.22

Ano, jsem cynik. Ano, Střihoruký Edward je dojemný kýč. Přesto je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, které mě nikdy neomrzí. Není třeba psát, že trojice Burton + Depp + Elfman umí. Povedlo se, film mě dostal, závidím Edwardovi jeho stvořitele, jeho překrásné sídlo s kouzelnou zahradou, závidím obyvatelkám městečka (předměstí?) jejich neskutečnou hloupost.. a každé Vánoce čekám, kdy se za dveřmi ozve "Avon calling!".. ()

jane1106

Originální a v mnoha ohledech půvabná pohádka, která je bohužel ke konci k postavě Edwarda tak vyhroceně nespravedlivá a celkově neúnosně sentimentální, že jí to absolutní hodnocení prostě musím upřít. Winona Ryder je tu přeslazená až běda. ()

ondrin

Johnny Depp je opravdu dobrým hercem, ale nemůžu se jeho výkonem strhnout k nadprůměrnému hodnocení, jako to dělají mnozí, což pak zásadně zkresluje hodnocení. Opět to bylo plné klišé a děj byl šablonovitě předvídatelný, moc tvůrčí invence v tom nesptařuji. Je to zkrátka průměrné. ()

Bozvav

Díky skvělé režii, fantastickému scénáři, famóznímu Johnymu Deppovi a krásné hudbě je tento snímek klenotem americké filmové produkce. více není co dodat. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Tim Burton si vypůjčil Frankensteinovo monstrum a stylizoval jej do vlastního světa. Z 19. století jej přenesl do dvacátého. Typické Frankensteinovo monstrum je zde znázorněno jako stydlivý mladík s geniálními zahradnickými schopnostmi. Ponuré anglické prostředí je vystřídáno americkým předměstím. Horový příběh se změnil v romantickou fantazii, kterou vypráví stařenka svému vnoučeti, která ho sama prožila a Tim Burton na vrcholu své kariéry. [33385. hodnocení, 699. komentář, 85%, 363. nejlepší film, 78. nejoblíbenější film] ()

Aurus odpad!

Koukal jsem jenom 20 mimut a hnedka jsem to vypnul. Pro mě úpná píčovina a zbytečnost, nechápu to hodnocení 84%,357 nejlepší film a 104 nejoblíbenější film. Co sakra lidi na týhle píčovyně viděj?! Pro mě nekoukatelné a stráta času. 0/10. ()

pipapa

Proč neměl místo rukou třeba ploutve? Aha, to by při pohlazení netekla krev a ta je  v US-amerických filmech vývozním artiklem!...Jinak další ojedinělý US-film, který jsem zkoukla celý, ale také naposled...První ca.hodinu to vypadá na celkem povedenou moderní pohádku s příjemnými domečky v pastelových barvách a s atmosférou retro-80.léta, strašidelný zámek a velmi sympatickou Dianne Wiest v roli Peg. Poslední třetina filmu už jede v zaběhnutém US-americkém stylu = krev, rvačky, policie, střílení, aby to vše potom opět (jako obvykle) vyvrcholilo/skončilo srdceryvným přeslazeným koncem...Ačkoli se autoři snažili o sociálně kritické dílo, vyznělo mi to opět jako laciné US-popcorn-kino. ()

Zemřel herec Alan Arkin

05.04.2013

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)