Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

LucyD

Johnny Depp v hlavní roli byla jasná výhra. Na film starý 20let se dá stále dokola dívat, neboť báječný děj a smutný výraz Johnnyho Deppa je nenahraditelný. Nehybná skvěle namaskovaná tvář si dokázala získat miliony diváku, o čemž určitě není pochyb. ()

Withree

Klasika, kterou se proslavil Depp ve světě filmu. Když jsem byl malý, tak jsem se u tohoto filmu fakt strašně bál, ale spíš než z nožů, tak z Deppova účesu. ()

Primavera

Johnnymu Deppovi netreba zapojiť veľa mimických svalov do toho, aby vyčaril na tvári taký originálny zasnený smutný výraz, pri ktorom prebudí všetku tragiku vypovedaných aj nevypovedaných slov. Toto bola jeho rola a nik iný by to nezahral s takou ľahkosťou a prirodzenosťou. Vždy, keď vidím Deppa hrať v iných filmoch, mám v očiach nožnice. :-) ()

Valkyria

Další příklad, že když se Tim Burton spojí s Johny Deppem, nemůže vzniknout nic jiného, než parádní BOMBA! Jinou extravagantní tvář a lepší herecké podání, nežli od Johny Deppa si nedokážu v této roli představit.. Film mého dětství... srdcová záležitost :) Pouštěla jsem si ho stále dokola! :) Od té doby mám závislost na filmech ve spojení Depp - Burton! ()

krizi

Burtonovy filmy jsem nikdy nemusel, protože jsem je nikdy pořádně nechápal a ani tento film jsem jako menší právě z tohoto důvodu neměl moc rád. Teď mohu říct, že jsem ho pochopil a líbil se mi. ()

Sign

možná je to tím jak ho všeci nadvyšují, možná tím že je usazován do každe zvláštní a šílené role, tím že je o něm pořád někde zmíňka a nebo že se líbí snad každé holce, ale jaksi kvůli těmhle věcem mu nemůžu přijí na chuť i když vidím jeho talent a vím že mnoho jeho rolí by nebyly tak velké jak jsou právě bez Deppa, mezi jedny patří právě Edvard protože v tomhle opusu sem si Deppa doslova zamiloval, nevím jestli by zde zářil někdo jinej a ani si to nechci představit, nádherný snímek plný skutečně úžasnych emocí, také jedna z nejkrásnějších scén kinematografie, moment kdy Edward dělá sochu té jenž miluje a ona se doslova vznáší, ano napsal sem to, vznáší mezi kousky ledu které vlastně byli vločky, u této scény jsem cítil tlukot svého srdce, Tim točit umí, a tohle byla jízda, klobouk dolů i s parukou pane Burtone ()

Rudyamon

Cink, cink, je tady Avon! Tenhle film možná je a možná není reklamou na Avon, právě tak, jak možná je nebo není parodií na veškeré obchodní zástupkyně od Avonu až po ... atd:-) Střihoruký Edward je hlavně filmem o zvláštním umění Johnna Deppa, který i z naprosto praštěného příběhu dokáže vymáčknout slzu a pořádnou dávku dojetí. Film mi připadl jako skloubení naprostého kýče a geniálního výtvoru, na který se nedá nikdy zapomenout. Vyumělkovaná čtvrť, která mohla vzniknout jen v hlavě naprostého architektonického maniaka a kouzelný hrad jako z pohádky (ovšem s originálními znaky barabizny), obyvatelé čtvrti, pro které je totální afektovanost druhou (možná spíš jedinou) přirozeností a postavička dojemného výtvoru poněkud excentrického vynálezce, Edward s nůžkami místo rukou - to nejsou jediné, ale přesto nejvíc do očí bijící protiklady. Zvláštní film, nebo spíš pohádka, u které je i dojem nakonec součtem protikladů zklamání a okouzlení. U Tima Burtona je to asi docela obvyklé. Okouzlení ale přece jenom trošku převažuje. 4 hvězdičky - 80% ... ()

Gendarme

Film o melancholickém gothovi (pokud se to tedy v čestině dá takto označit), který se neprovinil ničím jiným než tím, že byl jiný - nesobecký, čistý a abych nezapoměl měl místo rukou nůžky :-) a stejně byl pak lidmi zavržen. Škoda, že dnes se takové lyrické filmy více netočí ... zde člověk nějakou myšlenku mohl hledat, pokud chtěl ... nebyla mu naservírována i se zeleninovou oblohou a PC pozlátkem přímo pod nos. Výborné je i herecké obsazení ... Johny Depp než se stal pirátem, a Winona Ryder je prostě k zulíbání. 80% ()

Martin79

Fantastická pohádka pro dospělé. Jeden z vrcholů plodné spolupráce Tima Burtona a především zde skvělého Johnnyho Deppa. Film jsem viděl až v roce 2012, ale nadchl mně hlavně svou nadčasovostí, brilatními maskami i jasně definovaným příběhem. Navíc perfektní hudební doprovod Dannyho Elfmana. A na závěr - herecký výkon hlavního představitele Edwarda se mi vryje do paměti na hodně dlouho. A to je fajn. ()

Kingjiri

Ani si netroufám odhadnout, jak by Edward dopad bez Johnnyho Deppa v hlavní roli. Už dlouho jsem nikomu nevěřil zahranou roli jako tady Deppovi. Svoje ale i udělal i slušnej příběh, kterej přes svojí jednoduchost funguje překvapivě dobře a v jeho průběhu se mísí snad všechny základní lidský emoce. Nehollywoodskej konec dělá z Edwarda ještě působivější snímek. Burtonovi se povedlo vytvořit i slušnou mysteriózní atmosféru, kterou pěkně dokresluje hudba od Dannyho Elfmana. Dokázal bych si představit ještě o fous propracovanější příběh, jinak nemám výhrad, pět slabších hvězd. ()

Armin82

Herecký koncert Johnnyho Deppa,kterej mu pěkně rozjel kariéru. Na jeho výkonu budem těžko hledat nějakou negaci a pro mě osobně je to nejoblíbenější film s nim. Co mě ale nejvíc oslovilo,tak atmosféra. Tim Burton je šikovnej režisér a tady to všem ukázal...parádní scénář a moc pěkně natočeno--->100% ()

10Domik10

Edward je jasným dôkazom toho, čo robí skutočne skvelého herca skvelým a režiséra tak výnimočným. Rukopis týchto postáv je evidentný a len málokto by dnes, v dobe predigitalizovaných filmov vedel natočiť tak kľudný, elegantný, na nič sa nehrajúci jednoduchý príbeh plný pozitívnej energie a veľkého citu. Film má moje veľké sympatie. ()

Ceberus

Burtonovsky prapodivný příběh v čele s nejuniverzálnějším hercem na světě, což dokázal i v tomto případě. Romantika zcela upřímná a příběh smutně citlivý. Možná už je to příliš dlouho, co jsem film naposledy viděl, každopádně co si pamatuju, tak mě film až tak zcela neoslnil. ()

Blondpipi

Tenhle film nemá přehluboký příběh, divokou zápletku ani napínavý děj...ale má Deppa... a jeho filmová chameleonství mám moc ráda, co film, to jiný Depp. Konkrétně tady svým umem povýšil Edwardovu čistotu, lidství a dojímavou prostotu natolik, že pocity jež divák k němu pocítí, jsou vysoko nad sounáležitostí se svým druhem. Jinými slovy,.. říkáš si, kurva, my lidi jsme fakt parta kreténů, co si fakt neváží ničeho dobrého, neumí žít ani společně a nemaj pochopení pro sebe navzájem, natož pro jiné druhy....a to by chtěli hledat jiné civilizace a srát se do vesmíru? Film vnímám tak trochu jako sondu do našeho " lidství", a bohužel s výsledkem celkem přesného měření.. ()

ExpertAsie

Bude to x let, co jsem ten film viděl několikrát v dětství. Určitě v příběhu jsme viděli smutný děj jedné postavy, která naštěstí během svého života potká pěknou holku, která ho ovlivní. ()

Nocturno culto

Dojemné, příjemné podívání se na začátek zářivé kariéry Johnnyho Deppa..Dnes již klasická Burtonovka, která pobaví i dnes, stejně jako kdysi .. ()

Zemřel herec Alan Arkin

05.04.2013

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)