• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

Naprosto stupidne jednoducha pohadka, ktera ale diky stopazi nestihne nastvat. Navic je pribeh podanej vcelku komedialne a Marvan a Bohdalova tu jsou fajn.(25.12.2007)

• Ej Hlemýžď

Velmi jednoduchá pohádka, jak najít schovanou princeznu s pomocí medvědí kůže a získat ji za manželku. Spíše jen pro skutečně malé děti. Pro značnou naivitu jsem ji moc rád neměl, ale vzhledem humornému ladění příběhu - za dvě.(7.8.2003)

• NinadeL

Společně s pohádkou Jak se Franta naučil bát tvoří O medvědu Ondřejovi jen stín předchozích barrandovských pohádek. Stopáž je minimální, výprava cele recykluje takové filmy, jakými byl Císařův Pekař - Pekařův císař nebo Byl jednou jeden král... Příliš okaté a příliš zbytečné.(8.3.2011)

Pohádkový průměr, na kterém mě překvapil jen fakt, že jsem to nikdy předtím neviděla. Malý zázrak, když se většina pohádek reprízuje 5x do roka. 51%(1.1.2011)

• Jezinka.Jezinka

Já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Vlastně Ondřej. To je fuk. Prostě člověk. Cílová skupina -děti do pěti let věku se směje, ostatní u televize vydrží, ale nestihnou znuděne usnout.(11.11.2010)

Výborně a výpravně odvyprávěnému příběhu stačí 50 minut. Tvůrci nepoužívali žádný balast, vsadili na přesvědčivé herce a zápletku dramaticky vypointovali.(2.1.2011)

Ve všech ohledech průměrná pohádková záležitost s mladičkou Bohdalovou a vtipně vytikaným Nesvadbou, ve které je spousta nadsázky ohledně rozeznání pravého medvěda od falešného. Padesátiminutová stopáž byla naprosto ideální, takže jsem se ani nezačal nudit.(31.12.2010)

Jednoduchý příběh, ale docela příjemně podaný, se sympatickými herci, docela vtipnými scénkami hledání (ačkoliv u Nesvadby mi přijde, že hraje pořád jen ty přiblbé prince), takže pohodová oddechovka.(6.4.2015)

U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

Příjemná a milá pohádka, která je nenáročná na divákovu pozornost. Asi zřejmě také patřím mezi malé děti, když se mi tato pohádka líbila a také to bude tím, že není tolik reprízovaná jako jiné pohádky.(28.10.2013)

• lekr

Tohle mě nikdy nebralo....přihlouplé exteriéry padesátých let, tupé dialogy a neuvěřitelně dětinští herci...nemám rád takovéhle kýčovité umělosti!!(20.12.2009)

Zcela průměrná, ale pěkná česká pohádka o lidské lásce a moudrosti. Hodně úsměvný je král Jaroslava Marvana, kostými připomínají pohádku Byl jednou jeden král a hudba je zde poměrně komická, až spíš rušivá. Klasická padesátá léta.(22.9.2004)

Princezna Blanka má ráda obyčejného myslivce, a tak se nežene do vdavek s některým z princů, kteří se o její ruku (a do budoucna i královský trůn) ucházejí. Tatínek pan král ( Jaroslav Marvan ) ukryje dceru do tajné komnaty ve staré věži a nechá vyhlásit, že jejím ženichem se stane ten, kdo ji ve skrýši najde. Veselá pohádka s hvězdným obsazením, natočená na hradě Bouzově.(3.12.2011)

Obyčejná a přímočará pohádka bez hlubší myšlenky. Díky přítomnosti Jaroslava Marvana, nebo Jiřiny Bohdalové však rozhodně neurazí. Aranžmá a styl kamery hodně připomíná pohádku Byl jednou jeden král.(6.1.2007)

Neurazí ale ani nepřekvapí, proto tři slabší hvězdy.(13.12.2008)

• klúčik

No tento film ma moc nezaujal. Určite je to jeden z najslabších rozprávok. Veľká škoda. 25%.(25.12.2005)

Příjemná a jednoduchá pohádka. Když se na to díváte dětskýma očima je to pohodové pokoukání, navíc podpořené skvělými herci Marvanem, Nedbalem, Bohdalovou, Vojtou a dalšími ve vedlejších rolích.(24.12.2008)

Pěkná pohádka, která rychle uteče a nenudí. Žádné "složité zápletky", žádné zbytečné natahování, jako je tomu u mnoha jiných pohádek. Lepší průměr.(24.12.2007)

Proč se nepobavit.Klasika...(24.12.2007)

<< předchozí 1 2