• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

Naprosto stupidne jednoducha pohadka, ktera ale diky stopazi nestihne nastvat. Navic je pribeh podanej vcelku komedialne a Marvan a Bohdalova tu jsou fajn.(25.12.2007)

• Ej Hlemýžď

Velmi jednoduchá pohádka, jak najít schovanou princeznu s pomocí medvědí kůže a získat ji za manželku. Spíše jen pro skutečně malé děti. Pro značnou naivitu jsem ji moc rád neměl, ale vzhledem humornému ladění příběhu - za dvě.(7.8.2003)

• NinadeL

Společně s pohádkou Jak se Franta naučil bát tvoří O medvědu Ondřejovi jen stín předchozích barrandovských pohádek. Stopáž je minimální, výprava cele recykluje takové filmy, jakými byl Císařův Pekař - Pekařův císař nebo Byl jednou jeden král... Příliš okaté a příliš zbytečné.(8.3.2011)

Pohádkový průměr, na kterém mě překvapil jen fakt, že jsem to nikdy předtím neviděla. Malý zázrak, když se většina pohádek reprízuje 5x do roka. 51%(1.1.2011)

• Jezinka.Jezinka

Já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Vlastně Ondřej. To je fuk. Prostě člověk. Cílová skupina -děti do pěti let věku se směje, ostatní u televize vydrží, ale nestihnou znuděne usnout.(11.11.2010)

Výborně a výpravně odvyprávěnému příběhu stačí 50 minut. Tvůrci nepoužívali žádný balast, vsadili na přesvědčivé herce a zápletku dramaticky vypointovali.(2.1.2011)

Příjemná a milá pohádka, která je nenáročná na divákovu pozornost. Asi zřejmě také patřím mezi malé děti, když se mi tato pohádka líbila a také to bude tím, že není tolik reprízovaná jako jiné pohádky.(28.10.2013)

Ve všech ohledech průměrná pohádková záležitost s mladičkou Bohdalovou a vtipně vytikaným Nesvadbou, ve které je spousta nadsázky ohledně rozeznání pravého medvěda od falešného. Padesátiminutová stopáž byla naprosto ideální, takže jsem se ani nezačal nudit.(31.12.2010)

• lekr

Tohle mě nikdy nebralo....přihlouplé exteriéry padesátých let, tupé dialogy a neuvěřitelně dětinští herci...nemám rád takovéhle kýčovité umělosti!!(20.12.2009)

Zcela průměrná, ale pěkná česká pohádka o lidské lásce a moudrosti. Hodně úsměvný je král Jaroslava Marvana, kostými připomínají pohádku Byl jednou jeden král a hudba je zde poměrně komická, až spíš rušivá. Klasická padesátá léta.(22.9.2004)

Obyčejná a přímočará pohádka bez hlubší myšlenky. Díky přítomnosti Jaroslava Marvana, nebo Jiřiny Bohdalové však rozhodně neurazí. Aranžmá a styl kamery hodně připomíná pohádku Byl jednou jeden král.(6.1.2007)

Princezna Blanka má ráda obyčejného myslivce, a tak se nežene do vdavek s některým z princů, kteří se o její ruku (a do budoucna i královský trůn) ucházejí. Tatínek pan král ( Jaroslav Marvan ) ukryje dceru do tajné komnaty ve staré věži a nechá vyhlásit, že jejím ženichem se stane ten, kdo ji ve skrýši najde. Veselá pohádka s hvězdným obsazením, natočená na hradě Bouzově.(3.12.2011)

• klúčik

No tento film ma moc nezaujal. Určite je to jeden z najslabších rozprávok. Veľká škoda. 25%.(25.12.2005)

Neurazí ale ani nepřekvapí, proto tři slabší hvězdy.(13.12.2008)

Příjemná a jednoduchá pohádka. Když se na to díváte dětskýma očima je to pohodové pokoukání, navíc podpořené skvělými herci Marvanem, Nedbalem, Bohdalovou, Vojtou a dalšími ve vedlejších rolích.(24.12.2008)

Pěkná pohádka, která rychle uteče a nenudí. Žádné "složité zápletky", žádné zbytečné natahování, jako je tomu u mnoha jiných pohádek. Lepší průměr.(24.12.2007)

Proč se nepobavit.Klasika...(24.12.2007)

4 hvězdy a hlavně pro moji milovanou Aglaiu Morávkovou (Blanka), která 10.6. oslavila svých krásných 75 let.(9.6.2011)

• route60

Až moc jenoduchá pohádka a rozhodně jedna z nejslabších co v 50 létech vznikla.(27.10.2012)

<< předchozí 1 2