U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

• NinadeL

Společně s pohádkou Jak se Franta naučil bát tvoří O medvědu Ondřejovi jen stín předchozích barrandovských pohádek. Stopáž je minimální, výprava cele recykluje takové filmy, jakými byl Císařův Pekař - Pekařův císař nebo Byl jednou jeden král... Příliš okaté a příliš zbytečné.(8.3.2011)

• Jezinka.Jezinka

Já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Vlastně Ondřej. To je fuk. Prostě člověk. Cílová skupina -děti do pěti let věku se směje, ostatní u televize vydrží, ale nestihnou znuděne usnout.(11.11.2010)

Jednoduchý příběh, ale docela příjemně podaný, se sympatickými herci, docela vtipnými scénkami hledání (ačkoliv u Nesvadby mi přijde, že hraje pořád jen ty přiblbé prince), takže pohodová oddechovka.(6.4.2015)

Naprosto stupidne jednoducha pohadka, ktera ale diky stopazi nestihne nastvat. Navic je pribeh podanej vcelku komedialne a Marvan a Bohdalova tu jsou fajn.(25.12.2007)