• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

Ve všech ohledech průměrná pohádková záležitost s mladičkou Bohdalovou a vtipně vytikaným Nesvadbou, ve které je spousta nadsázky ohledně rozeznání pravého medvěda od falešného. Padesátiminutová stopáž byla naprosto ideální, takže jsem se ani nezačal nudit.(31.12.2010)

U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

Jednoduchý příběh, ale docela příjemně podaný, se sympatickými herci, docela vtipnými scénkami hledání (ačkoliv u Nesvadby mi přijde, že hraje pořád jen ty přiblbé prince), takže pohodová oddechovka.(6.4.2015)

• Jezinka.Jezinka

Já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Vlastně Ondřej. To je fuk. Prostě člověk. Cílová skupina -děti do pěti let věku se směje, ostatní u televize vydrží, ale nestihnou znuděne usnout.(11.11.2010)