Pohádkový průměr, na kterém mě překvapil jen fakt, že jsem to nikdy předtím neviděla. Malý zázrak, když se většina pohádek reprízuje 5x do roka. 51%(1.1.2011)

• NinadeL

Společně s pohádkou Jak se Franta naučil bát tvoří O medvědu Ondřejovi jen stín předchozích barrandovských pohádek. Stopáž je minimální, výprava cele recykluje takové filmy, jakými byl Císařův Pekař - Pekařův císař nebo Byl jednou jeden král... Příliš okaté a příliš zbytečné.(8.3.2011)

• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

• - Pohádka se natáčela na hradě Bouzov. (M.B)

• - Medvěd a Strašidla, dvě středometrážní pohádky byly natáčeny souběžně, ale v distribuci byly nakonec uvedeny zvlášť pod tituly O medvědu Ondřejovi a Jak se Franta naučil bát (1959). (lausik)