• Ej Hlemýžď

Velmi jednoduchá pohádka, jak najít schovanou princeznu s pomocí medvědí kůže a získat ji za manželku. Spíše jen pro skutečně malé děti. Pro značnou naivitu jsem ji moc rád neměl, ale vzhledem humornému ladění příběhu - za dvě.(7.8.2003)

Naprosto stupidne jednoducha pohadka, ktera ale diky stopazi nestihne nastvat. Navic je pribeh podanej vcelku komedialne a Marvan a Bohdalova tu jsou fajn.(25.12.2007)

• Jezinka.Jezinka

Já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Vlastně Ondřej. To je fuk. Prostě člověk. Cílová skupina -děti do pěti let věku se směje, ostatní u televize vydrží, ale nestihnou znuděne usnout.(11.11.2010)

• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

• Soběslav Sejk

• - Medvěd a Strašidla, dvě středometrážní pohádky byly natáčeny souběžně, ale v distribuci byly nakonec uvedeny zvlášť pod tituly O medvědu Ondřejovi a Jak se Franta naučil bát (1959). (lausik)

• - Pohádka se natáčela na hradě Bouzov. (M.B)