Jednoduchý příběh, ale docela příjemně podaný, se sympatickými herci, docela vtipnými scénkami hledání (ačkoliv u Nesvadby mi přijde, že hraje pořád jen ty přiblbé prince), takže pohodová oddechovka.(6.4.2015)

Ve všech ohledech průměrná pohádková záležitost s mladičkou Bohdalovou a vtipně vytikaným Nesvadbou, ve které je spousta nadsázky ohledně rozeznání pravého medvěda od falešného. Padesátiminutová stopáž byla naprosto ideální, takže jsem se ani nezačal nudit.(31.12.2010)

Výborně a výpravně odvyprávěnému příběhu stačí 50 minut. Tvůrci nepoužívali žádný balast, vsadili na přesvědčivé herce a zápletku dramaticky vypointovali.(2.1.2011)

• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

Pohádkový průměr, na kterém mě překvapil jen fakt, že jsem to nikdy předtím neviděla. Malý zázrak, když se většina pohádek reprízuje 5x do roka. 51%(1.1.2011)

• - Medvěd a Strašidla, dvě středometrážní pohádky byly natáčeny souběžně, ale v distribuci byly nakonec uvedeny zvlášť pod tituly O medvědu Ondřejovi a Jak se Franta naučil bát (1959). (lausik)

• - Pohádka se natáčela na hradě Bouzov. (M.B)