Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

SeBig odpad!

Šestcetdvacekrát vomletý téma zkombinovane s jiným šestcetdvacetčtyřikrát vohraným tématem. Vyschlej příběh, vyschlá bába, vyschlej film. ()

Chrustyn

Téma poutavé, režijně překvapivě slušné, ale bylo toho málo. Trochu přitlačit, zvýšit gradaci příběhu a nespoléhat se na překvapivé twisty a mohla to být pecka. ()

Marze

Jednoduchy pribeh s nasilim, podeziranim a popcornovym vzrusenim.  Dobre zahrany zanrovy standart. Vse smeruje k vyvrcholeni, ale neni jasne k jakemu. ()

TheEvilTwin

Vcelku příjemně strávených 90 minut, u kterých jsem se i přes obyčejný nápad rozhodně nenudil - postavy jsou fajn, napětí je dostatek, stopáž je krátká a dojde i na nepříjemnější scény. Slušný průměr, který svět neprorazí, ale současně je poutavější, než by jeden dle hodnocení řekl. ()

JASON_X

Zajímavě vystavěný thriller, jehož příběh je sice nepříliš pravděpodobný až překombinovaný, s tradičně nelogickým až debilním chováním postav, ale zároveň je i záživný (bestsellerová knižní předloha se nezapře) a taky dobře zrejžovaný. Jeho největším pozitivem je opravdu moc moc hezká žlutobílá modrooká holka v hlavní roli, která aspoň trochu vyvažuje jeho největší negativum, kterým je moc moc ošklivá babice ve vedlejší roli (Sandi). Tempo je zpočátku pomalé (léčebna), rozjezd pozvolný, ale o to víc na vás zapůsobí závěrečný krvavý finiš, ve kterém je několik nadprůměrně vytříbených morbidních gagů. Ovšem obešel bych se bez happyendového epilogu, kvůli kterému taky vůbec nemůžu uvažovat o čtvrté hvězdě. ()

Morholt

Tak horor to není a mysteriózní už vůbec ne, ale thrillerové parametry film splňuje bez problémů. Ze začátku se zdá, že půjde o hádanku "Kdo je únosce?", kterou bude hrát divák společně s hlavní hrdinkou, ale nakonec se karty celkem rychle vyloží a začne klasická hra o přežití se všemi plusy i mínusy.  Potěšilo pár zvratů, zasněžená atmosféra je fajn a s herci také nemám problém. Je ta taková ta obyčejná jednohubka, která na určený čas zabaví, ale za půl hodiny už o ní nebudete vědět. 60% ()

maddy

Milé malé skôr thrillerové, než hororové prekvapenie roku 2022. Päť postáv, jedna zasnežená lokácia a jednoduchý, ale do bodky presne vystavaný príbeh s niekoľkými nečakanými zvratmi. Miestami mi to vystavaním deja pripomínalo až tarantinovky, kde sa to pomalé, postupne budované dusno medzi postavami v prvej polovici prevalí do nekompromisnej krvavej odplaty v polovici druhej. Je síce pravda, že logika si tu po mnoho krát berie dovolenku, celé je to v podstate taká hra na efekt a v poslednej pätnásťminútovke je už tých náhod až neznesiteľne veľa, ale pre tentokrát k tomu nemám dôvod byť prehnane prísny, pretože to o čo sa ten film snaží robí výborne. Postavy sú v deje rozvrhnuté tak, aby divák každú a jednú z nich poznal, navyše stvárnené nanajvýš sympatickými hercami, zo začiatku nechýba dusná atmosféra, s pribudajúcimi minútami funguje napätie, má to slušne odsýpajúce tempo a niekoľko momentov prekvapenia, kde som zo začiatku čakal, že sa bude jednať skôr o ukecaný thriller, no nakoniec sa to celé zvrtne do fajn krvavého revenge filmu. Malý film, ktorý má svoje presné miesto na streame. CELKOVO: 7/10 ()

agentmiky

Film, u kterého jsem před zhlédnutím absolutně nevěděl, co mám čekat. Až na jedno jméno neznámá herecká sestava, dále pro mě neznámý tvůrčí tým. Ale trailer mě dokázal něčím navnadit, takže šanci jsem mu dal. A udělal jsem fakt dobře! Takový menší bratříček děl bratří Coenů, některé momenty totiž jako by z pera těchto dvou mistrů vypadly, toho černého humoru zde bylo až až. V momentě, kdy hlavní hrdinka skončila ve sněhové bouřce v té zapadlé chatce s neznámými lidmi a následně zjistila, že na parkovišti stojí auto s unesenou dívkou, film nabral slušné obrátky. Jako divák jsem se dočkal pár dokonalých zvratů (nebudu lhát, jeden mě málem shodil ze židle). I na trochu té krve dojde. K vyššímu hodnocení mi chybí větší důraz na tah na branku, na pár sekvencích bylo vidět, že zas tak zkušení autoři nejsou. Na druhou stranu, já jsem spokojen. Fajn thriller. 7/10 ()

LV.Helter

Thriller, ktorý dopláca až na moc veľa twistov, kde pri poslednom to začalo byť až moc iritujúce. Úvod rýchlo definuje hlavnú postavu, film nestráca čas zbytočnými zábermi a zápletka je načrtnutá celkom skoro. V porovnaní s podobnými žánrovými filmami som po dlhej dobe nemal problém s chovaním hlavnej postavy. Priemerný thriller, s dobrou atmosférou a nádychom hororu. ()

TomX2

Ja som vcelku spokojný. Má to prostú zápletku, rýchly spád, zábavný vývin udalostí a adekvátnu stopáž (90 minút), takže to nestihne ani chvíľku nudiť. Niekoľko vecí by som tomu vedel vytknúť (ako napríklad nie veľmi vydarenú charakteristiku hlavného záporaka a jeho protivného hereckého predstaviteľa), ale taktiež by som vedel aj mnoho vecí pochváliť - menovite napríklad dobrý herecký výkon hlavnej hrdinky, ktorá je naviac sympatická a celý film tiahne dopredu. Dokonca aj ten scenár bol vcelku vynaliezavý, hoc (hlavne ku koncu) nebola núdza o patetické dialógy. Proste taká fajn jednohubka, na ktorú síce za dva-tri dni určite zabudnem, ale na druhej strane som sa bavil a nemôžem povedať, že by išlo o stratu času. ()

Vyrida

Jednoduchá zápletka, která je ovšem prošpikovaná několika zvraty, které si říkají o možné znovu zhlédnutí. Bohužel to ve výsledku zase až tak dobrý film nebyl, takže si toto nutkání mile rád v nejbližší době odpustím. Herecké obsazení mi příliš nesedlo, zvlášť hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická a nebylo to jen nastíněnou její temnou minulostí. Zimní prostředí je vždycky fajn, hlavně teď v poslední době kdy se pravá zima naší republice už několik let zdárně vyhýbá. Závěrečný zvrat byl asi zbytečný, ale záměr scenáristy to ještě trochu pocukrovat chápu. Na mě to však už bylo příliš mnoho náhod najednou a spíše bych si to příště odpustil. Nastřelovačka byla ovšem fajnová a určitě obzvláštnila závěr tohoto filmu. ()

Philcze

Slušivá thrillerová jednohubka, která by před deseti lety ještě plnila sály kin, zatímco dnes už je odsouzená k sežvýkání streaming cyklem "koukni – napiš na socky – zapomeň". Kniha je o dost lepší, naléhavější, nekompromisnější, dává víc prostoru na sžití s postavami (zejména Ashleyho filmová verze je o dost schematičtější a nudnější), ale v rámci možností to všechny kolonky plní správně. Film o důležitosti správně načasované lajny. 60 % ()

JohnMiller

Ako pri väčšine podobných konkurenčných mysterióznych thrillerov, je prvá polovica (niekedy len tretina) zaujímavá, plná atmosféry, nečakaných zvratov a realistického zachytávania psychických pochodov. No Exit tomu nie je výnimkou. Ani nepísané pravidlá a klišé mi až tak nevadili. Bolo to nenútené a celkom to zaujalo a to sa vďaka môjmu prejedaniu kinematografiou často nedeje. Nuž ako to už býva a sám som to aj čakal, keď sa napínavá dráma začne meniť do akcie a násilia, snímka stráca dych, scenár logiku a moja mrzutosť vypláva na povrch. Ale musím uznať, že z tých mnohých sklamaných thrillerov je tento taký lepší priemer. Pekná kamera, minimalizmus jednej miestnosti s hŕstkou hercov potešil (aj keď dialógy nič moc) a uveriteľná zápletka neboli veru na zahodenie. ()

Trevor

Naozaj je tento triler, ktorý o horor ani len nezavadil, veľmi príjemným prekvapením. V jeho priebehu asi každý príde na to že je spracovaním knižnej predlohy nakoľko v dnešnej dobe už máloktorý scénarista dokáže pripraviť príbeh ktorý by niečim prekvapil. Dobre natočené a podľa komentára Arsenala83 usudzujemže pozrieť ho o pol druhej v noci bolo výhodou, pretože aj zábery pri pobehovaní v lese bolo vidieť. ()

M.i.k.e

solidní malý thriller o pár hercích,který má slušnou atmosféru a nabídne i nějaký ten zvrat.V rámci žánru lehčí nadprůměr...60% ()

bourec

Power asi žádnou hvězdou nebude. Spíš podprůměrná legrácka z jednoho lesa, se spoustou sněhu, a nakonec i krve. Ten konec byl nějakej podivnej, a myslím, že autoři můžou bejt rádi, že v tom baráku bylo jen pár lidí. Jinak ten film měl pět hodin, a končilo to jak filmy Tarantina. 40%. ()

Juto

Režisér Power organizuje dejovú mechaniku thrilleru s rozumnou zručnosťou a krátka 95-minútová dĺžka filmu zaisťuje, že tempo filmu nikdy neklesne. Len škoda, že správaniu postáv chýba logika, týmto film v mojich očiach klesá na hodnote. 5,5/10 ()

PROCESOR

Já byl nadmíru spokojený, protože jsem si od toho nic nesliboval a přece jenom jsem dostal hodně napínavý s několika velkými zvraty snímek,  které vás nenechá vydechnout. Jako horor to určitě není i když místo dělá své. Tohle mám rád, zasněžená krajina, cizinci co uvízli daleko od civilizace, žádný signál a minimálně jeden z nich je zločinec. A hra může začít. Je to spíše psychologický thriller. ()

Immortal17

Warning! SPOILER ALARM! Oni byli dva?! What a surprise! Nejsem si úplně jistá, jak bych se zachovala v takové situaci já, ale rozhodně ne tak hloupě jako hlavní hrdinka, která měla silnou potřebu se svěřit prvnímu cizímu idiotovi, kterého "znala" ani ne půl hodiny, to ji ale ani v nejmenším nezabránilo v tom si hned vylít v jeho přítomnosti své srdíčko, celý svůj život a vyklopit mu naprosto všechno co se stalo venku na parkovišti ani ne do pěti minut. Ejhle? Chybička se vloudila. Netuším jakého pitomce by napadlo "unést" holku, schovat ji v autě a ještě s ním zaparkovat úplně v klidu u motorestu, zatímco by s ostatními uvnitř hrál vesele karetní hru bullshit. Mám dojem, že celý tenhle příběh je malinko přitažený za vlasy. Děj sám o sobě by nebyl špatný, kdyby únosci nebyli primitivní exempláře a místo toho, aby z nich šla hrůza, byli spíš divákovi k smíchu. ()