All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Série(2) / Epizody(24)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

Kwaichi

Ďalší Netflix seriál, ktorý sa snaží poukázať na aktuálne problémy kórejskej spoločnosti. Tentokrát sa tvorcovia pasujú so šikanou na školách, prehnanými nárokmi na očakávania a úspechy od detí či sklony k egoizmu pri honbe za vlastnými cieľmi. Celé to chceli pekne zabaliť do zombie akcie vsadenej do apokalyptického stredoškolského prostredia. Dobrý nápad, ale tvorcovia si odhryzli príliš veľké sústo. Uznávam, seriál je dobre natočený, má dobré tempo a diváka drží v napätí. Sám som ho pozrel skoro na jedno posedenie. Tvorcovia sa snažia navodiť serióznu atmosféru, ktorú narúšajú zbytočné scény z pokusmi o vtip a miestami úplne nelogické rozhodnutia hlavných postáv. Áno, postavy zomierajú, na môj vkus až príliš často a  úplne nezmyselne. Autori tvoria vedľajšie postavy, ktoré divák sleduje počas celého seriálu, len aby sa na moment mohli objaviť na hlavnej scéne a v tom momente ich režisér naservíruje na zlatom podnose zombiom na večeru. Ako masová produkcia pre teenagerov- OK. ale potom to mohli cieliť na vekovú kategóriu 12+. Pre staršieho diváka - zbytočné mrhanie času. Knižnica Netflixu ponúka ďaleko kvalitnejšie kúsky s podobnou tematikou.  Napríklad teraz sľubne rozbiehajúci sa Bulgasal. ()

Martrix

I když jsem se po třech epizodách podivoval, co chtějí tvůrci vyprávět v dalších devíti hodinách, tak nakonec uznávám, že se z vody nevařilo a nebýt poslední epizody, tak druhá polovina seriálu byla opravdu solidní.  Každopádně je jasné, že si Jigeum Uri Hakgyoneun víc "užijí" ti, kdo mají nakoukáno víc, než jen Parazita a Hru na Oliheň. Sváteční "korejáři" nebudou připraveni na mísení žánrů, občasný afekt a patos...a to přesto, že se tady tvůrci hodně drželi zpět...tedy oproti standardní seriálové produkci. Přesto je ta stopáž docela smrtící, takže i když dobrých nápadů a silných momentů nebylo málo, tak se to v tom zbytku trochu ztrácí. Z podobně laděných seriálů, považuju Jigeum Uri Hakgyoneun za lepší průměr, pokud bude řeč o korejské tvorbě. Pokud bych měl srovnávat s tou západní...tak zaokrouhluju nahoru a dávám poctivé 4*. Konkurence Korejců, totiž na poli zombie, kulhá na obě nohy. ()

majo0007

Ufff... no mali to tam tí šikmookí haranti narvané. Láska, šikana a nezabudnúť zombi. Vzhľadom na to, že sem (čuduj sa svete) Netflix neobsadil negra, nebodaj belocha, bukvicu a lesbu, prvé 2 epizódy som tápal "who's who", bo boli jako by ich jedna mater mala. Ale furt sa mi lúbi, keď 15ročným faganom, odchovaných na klikoch v mobile, vkladajú do huby nietzeovské filozovstvá o zmysle sveta. ()

cocrHeLL

Zajímavé to začalo být až zhruba od poloviny, kdy se do průměrného prznění zombie subžánru přidaly nějaké inovace. Nic super převratného, ale jo, stojí za to vydržet. ()

UhLee

První série - (7,5/10). V poslední době se začíná protrhávat pytel s počiny z Jižní Korey. V mém případě je to velice vítané. Má to svoje kouzlo a All of Us Are Dead není výjimkou. Tísnivá atmosféra střední školy v Hjosanu je ubíjející a dějová linka právě z tohoto místa je hlavním tahounem celého seriálu. Zombie apokalypsa je rozhodně zajímavé a v mých očích neokoukané téma, takže jsem dal tomuto projektu šanci. Jsem spokojený, ale ne vyloženě nadšený. Největší pozitivum vidím v emocích a hereckých výkonech. Nevím, jestli všichni Korejci umí na požádání bulet, ale tady jsem žasnul nad jejich herectvím. Hrozně dobře se mi na to koukalo. Výhradu bych ovšem měl k tempu a délce seriálu. O takového typu (zombie hunting) bych čekla poněkud svižnější tempo a menší počet epizod. 12 hodin bylo i na mě občas ubíjející nálož. Ovšem to je asi tak jediné velké negativum. Pak můžu už jenom zmínit skvělé nápady, které nám korejská podívaná nabídla. Ať už se bavíme o záporákovi, který je fakt na zabití a hraje to fakt parádně. Potom, že žádná postava není v bezpečí a umírá se tady ve velkém i mezi hrdiny. Jako poslední bych zmínil poněkud kontroverzní humor, o který se tady občas snaží, který byl rozhodně odvážný, ale v určitých chvílích to tam krásně sedlo. Další série už potřeba není, ale pokud vznikne, tak se na ni s největší pravděpodobností podívám. Nejlepší epizoda: Episode 11 (E11) ()

FritoleXx

Nejlepší zombie seriál vůbec a celkově jeden z nejlepších zombie počinů na poli kinematografie, byť ne dokonalý. Na první pohled únavně dlouhá stopáž je překvapivě napěchovaná akcí a brutalitou, které za celých 12 dílů ne a ne dojít dech, což je opravdu úctyhodné. Vše navíc vyzdvihují i sympatické postavy, kterých je požehnaně a dění mezi nimi plynule přeskakuje, ač samozřejmě parta studentů je před kamerou nejvíce. Spolu s tím je nutno pochválit i fakt, že postavy umírají jak na běžícím páse a je tak poměrně těžko předvídat, kdo přežije a kdo nikoliv až do samotného závěru. Nicméně otravné jsou někdy stupidní dialogy nepřiměřené situaci, naprosto zbytečné a lacině působící flashbacky, které z diváka dělají pitomce, a v neposlední řadě i občas zbytečné natahování stopáže neustálou akcí, která vlastně děj nikam neposunuje. Ve výsledku jsem ale spokojen a doufám, že zdejší obsazení uvidím v dalších výrazných rolích. Minimálně Ji-hoo Park a Yi-hyeon Jo bylo radost sledovat. ()

DaUr

1. série - 80 %. Ne tak originální a výpravné jako nedávné Kingdom, ale zato plné mnohem lidštějších a sympatičtějších postav, u kterých jsem si - v rámci korejské nejen seriálové tvorby vůbec poprvé - relativně brzy zapamatoval jejich jména. Doufám v zatím nepotvrzenou druhou sérii, prostor na ní tenhle svět rozhodně nabízí. ()

Wade

Já se opravdu snažil seriál dokoukat, ale zjistil jsem, že se nutím do každého dalšího dílu a taky, že se vlastně u sledování nebavím.  Jak už tu je psáno 12 dílu kdy má každý hodinu je opravdu moc a vlastně se díky tomu seriál jen zbytečně natahuje. Nakonec tedy drop po 6 dílech. Škoda seriál totiž vypadá dobře a prostředí školy se zombie je super jen je přestřelen počet a délka epizod a já nemůžu dát ani 3 hvězdy, protože  nedokážu seriál dokoukat. O dost lepší volba na toto téma a prostředí je  High School of the Dead .  40% --- 4/10 IMDb ()

Kienast

... a kdyby to mělo 8 dílů po 45 minutách, mohla to být parádní zombie jízda za plný počet, jenže Korejci řekli née a tak tu máme parádní rozjezd, který v polovině ztratí dech a přešlapuje na místě. Závěr sice uspokojí, ale našlápnuto to mělo do jiných výšin. Ale určitě větší spokojenost než s nedávným Hellbound (Peklo). 7/10 ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy. Postavy zo začiatku nesympatické postupom času dlhej stopáže prirastajú k srdcu a keď sa v nečakanom slede s nimi lúčime a nevieme, kto kedy skončí, tak to dvíha úroveň seriálu hore. Rovnako je survival doslova neúprosný a situácia hlavných hrdinov totálne v prdeli. Čo seriál ťahalo nižšie, tak to, že som osobne čakal niečo viac na spôsob World War Z alebo Train to Busan. Toto bolo z toho všetkého to najrealistickejšie, ale zároveň tým pádom aj viditeľne normálnejšie a niekedy dokonca aj nudnejšie a to aj napriek každú chvíľu objavujúcej sa akcii. Deus Ex Machina v podobe jedného zo záporákov, tak to bolo fajn a snáď to ešte úplne neukončili s ním. Dostali sme opäť tak trochu iných zombie, ktorých zabiť je pre stredoškolákov nadľudský výkon, takže sa to v určitých momentoch podobalo na americký predobraz Black Summer, ktorý tiež neukazoval ľudí ako nesmrteľných superhrdinov s katanami a guľometmi, ale normálnych ľudí, ktorým dá zabrať aj jeden posratý zombie a nieto ešte poriadna horda. Nemôžem povedať, že budem s napätím očakávať druhú sériu, ale na druhú stranu, ak raz vyjde, nechám sa ešte aspoň raz zlákať a uvidíme, keď záver nejakú tú otázku do budúcnosti dal. Malo to náznaky World War Z, malo to náznaky Train to Busan, napriek tomu sa to rozhodlo vydať svojou cestou a prinieslo pár zaujímavých noviniek a ozvláštnení do zombie žánru, podobne ako japonský I am Hero z 2015, tak som zvedavý, čo sa z toho vykľuje. ()

borec999

Z hľadiska akcie a gore je to v poriadku a viacero davových scén vypuknutia zombie nákazy zo školy je veľmi kvalitne natočených. Avšak dialógy medzi postavami sú veľmi slabé a k postavám si nedokažete vybudovať žiaden vzťah či nebodaj niekomu z prítomných fandiť. Dopozerané prvé dva diely a ďalšie asi vynechám- mám taký dojem že za 12 hodín života mi All of us are dead nestojí a že daný námet by bolo vhodnejšie spracovať ako hodinu a pol dlhý film než ako 12 dielny seriál. 55-60% ()

E´Tonno

Ide rozhodne o zaujímavý počin na motív High School of the Dead, ktorý sa mi páčil o trošku viac. Hlavne preto, že netrebalo spod televízora po každom diely vylievať za dve vedrá nazbieraných slzičiek od každej z postáv. Tu sa kvôli týmto nevyhnutným melodramatickým scénam pekne natiahla aj stopáž každého dielu. Okrem tohto mi dosť prekážala aj občasná prítomnosť nasilu vložených rádoby-vtipných, zavádzajúcich, či v zopár prípadoch dokonca až vyslovene hlúpych scénok. Inak som to ale dopozeral bez ujmy (pár-krát si pokrútiť hlavou nezaškodí) a ako celok teda hodnotím 3/5. ()

Ingtar2

Mierne Spoilery: To, že po tomto kúsku od Netlixu skočím ako Gwi-Nam po Na-Yeon bolo jasné už niekoľko týždňov pred tým, ako to vyšlo. Otázkou zostávalo, či ma to bude baviť rovnako, ako hrať hru na Slepú Babu s tunajšími fešákmi. A musím priznať, že to snáď bola ešte trochu väčšia zábava ako som čakal. Kórejci opäť ukázali, že sa neboja experimentovať zo zabehnutými žánrovými klišé (nôž na konci 4. epizódy bol príjemné prekvapenie) a tak nám po prostredí vlaku naservírovali akademickú pôdu. Ďalším nádherným prekvapením, ešte z traileru, bola veta "It's Train to Busan", ktorá nabádala ku prvému počinu vedomému si o existencii zombie. Emocionálne chvíľky (milujem sekvenciu v 7. epizóde medzi Hyeok-Suom a Nam-Rou) strieda úžasne natočená akcia (pre boha tá jedáleň na jeden záber v druhej epizóde bola excelentná) a celé je to podmaznuté výbornou hudbou. Tých superlatívov je tu naozaj na rozdávanie a dúfam, že All Of Us Are Dead dostane druhú sériu, kvalitatívne vyrovnanú Cheong-Sanovmu kuraťu. Celkovo za mňa teda ide o jeden z najlepších zombie projektov (to hovorí človek ktorý miluje The Walking Dead) a celkom určite toto ide do mojej top 10. Zaslúžených 97%, 5*. Btw: Názov is a fucking lie. Zomreli len tí, ktorých som mal rád. ()

mosnak

Je to tak strašně jiné, že to nejde ani popsat. Připadá mi to jako z jiné planety. Korejský pokus o zombie apokalypsu - 20% ()

Harpy

Začalo to dobre, ale po pár dieloch už som sa musela premáhať aby som to dopozerala, vyslovene ma to niekedy až sralo, ako nelogicky sa chovajú postavy. Ani sympatické mi neboli, jediné čo som ozaj ocenila, boli akčné scény v škole a ten gore, za to tie dve * ()

Flopik

Takto si predstavujem Zombie seriál. Hneď prvý diel je skvelá režba na škole, kde Zombíci trhajú každého a kde je akcia za akciou. Postavy sú úplne top, dlho sa mi nestalo, žeby som si ich takto zamiloval už na začiatku. Najlepšie na tom je, že každú jednu časť sa o nich reálne bojíte, máte nervy kto ďalší umrie a že teda umierajú. Niekedy aj dosť prekvapivé hlavné postavy. Emotívne akurát, vôbec mi nevadili ani pomalšie časti, ktoré nám ešte viacej priblížili postavy. Posledný diel som však čakal troška lepší, na druhú sériu ale teda obrovská zvedavosť. 5* istých. ()