Sonny je poněkud dětinský nedostudovaný právník, který nedávno překročil třicítku. Nemá žádnou představu, co si počít se životem. Zklamal rodiče a přítelkyně Vanessa se s ním rozešla. Pak dojde v Sonnyho životě ke klíčové události. V jeho bytě se shodou náhod objeví pětiletý Julian, údajně nemanželský syn Sonnyho spolubydlícího. Napadne ho, že by si chlapce mohl adoptovat a tak dokázat své přítelkyni, že se dokáže vyrovnat se zodpovědností dospělých. Vanesu tím bohužel neohromí. Sonny si brzy vyhlédne náhradu v podobě pohledné Layly. Jejich vztah se vyvíjí po večerech, takže přes den má dostatek času obšťastňovat Juliana svými svéráznými výchovnými metodami. Jenže pak se objeví zástupce sociálního úřadu, který zjistil, že Sonny není Julianův otec, a dítě mu odebere. Role otce se Sonnymu zalíbí natolik, že chce, aby mu byl chlapec svěřen do péče. (TV Nova)

Indiana

Zatím nejlepší Sandlerovka, která by měla pobavit (nebo aspoň vyvolat úsměv na tváři) i u Sandlerových největších odpůrců. ()

Rosaviva

Konec je příšerný, hrozně přeslazeně americký a srazí kvalitu celého filmu tak o 50%, ale na druhou stranu musím říct, že mě tenhle film fakt dost překvapil. Vtipy tam byly docela dobré a hodně jsem se u toho zasmála. Kvůli tomu konci ale nejdu na víc jak na 3*. A klokaní písnička je nejlepší. ()

kingik

Filmy s fakany mně připadají hrozně otravné. Jenže se točí komedie, které asi mají být vtipné, a to natolik, že se v nich do hlavní role obsadí sám producent Adam Sandler. Vtipe vylez, bych to nazval, protože aby to byla nonstop řachanda, to se tedy napsat nedá. Spíše si film na komedii jenom hraje a současně koketuje i s vážným tématem jako jsou vztahy mezi dětmi a dospělými. Jenže u Sandlerových filmů se mně nechce přemýšlet. Jednak to není herec, kterému bych věřil jeho charakterní herectví, druhak od herce jeho typu čekám netradiční pojetí tuctového příběhu. Byla to taková normálka, když to shrnu. Vzešel z toho obyčejný film, nepříliš vtipný, ale vydržet se to dalo. Sandler ale dělá lepší filmy, to musím podotknout. 40% ()

dr.horrible

3* so šedým zákalom a prižmúrenými očami. Sandlerove morálne ponaučenia vo mne niekedy vážne evokujú pocit, že sledujem Step by step. A hlavne nechápem, ako sa mu vždy podarí ukecať tak dobrého herca akým je Steve Buscemi, aby sa v jeho filmoch pitvoril, strapňoval a ponižoval. A aby tam vôbec hral. ()

Jordan

veľmi príjemná rodinná komédia, na ktorej som sa naozaj mnohokrát schuti zasmial a cítil som sa príjemne a dokonca zopár momentov a hlášok mi veru utkvelo v pamăti - medzi ďalšie klady (okrem dobrej zábavy) patrí aj to, že Rob Schneider konečne nehral trápne a odpudivo, výskyt pekných herečiek :) záver, ktorý bol v pohode aj keď bol happyend, ale viem si predstaviť, že amíci by do toho baru dali aj Stevea Buscemiho v role bezďáka, ale už by bol vyfešáčený, ale ten sladký záver mi nevadil, lebo ten doják bol akože odľahčený a nakoniec toho syna aj tak nedostal, takže ok, a keď sa to tak vezme, je to môj prvý film s Adamom Sandlerom - zo zásady som sa im vyhýbal, lebo som si myslel, že ho neznesiem a prekvapenie - zniesol som ho dokonca mi bol sympatický. Záporov bolo tiež zopár - teraz som na nich myslel a už som aj zabudol - ale dajú sa odpustiť resp. kto chce tých pár chybíčiek krásy prehliadnuť, tak ich prehliadne, a na mňa film zapôsobil, tak som ich prehliadol rád a s láskou. ()

Anderton

Celkom "v pohode" sandlerovka, ktorá ale stále cieli najmä na prvú signálnu. Možno je to nakoniec dobre, pretože aj pri srdcerývnom závere sa okáže film zhodiť, keď zrazu všetci v súdnej sieni začnú telefonovať svojim otcom. To je scéna ako z Bláznivej strely a škoda, že ich nie je viac. Veľký tato je ten typ komédie, pri ktorej ste radi, že ju pozeráte osamote, pretože sa nemusíte hanbiť, že sa na nej dokážete občas aj zabaviť. Ale pozor, nič pre mileniálov, obsahuje aj homofóbne fóriky a ako vieme, Friends sa už stali neželaným tovarom dnešnej mládeže. 50% ()

Arsenal83

Bez druhej polovice a premeny údajnej komédie na akože citlivú záležitosť by film dopadol zle. Sandler na začiatku mimoriadne nesympatický. To aj chcel byť, ale nemusel to robiť do extrému, že divákovi svoju postavu úplne znechutí. Vzťah s chlapcom ok, hoci súdne pojednávanie bolo na úrovni frašky, chápem, že to je ten žáner, ktorý popusťuje uzdu, ale nemusíme robiť zo všetkého kabaret. Schneider takmer nevyužitý. Našťastie. Komédiou tento film určite nie je. Aj tu platí, že našťastie. ()

Chrustyn

Ze začátku zábava ale jak začne přibývat sentiment tak už to není ono. Alespoň to má docela reálný konec a ne typický happy end. ()

Pítrs85

Jedna z mých nejoblíbenějších Sandlerovek. A jak už to v jeho filmech bývá, doprovází jej opět vypečený OST. Nejlepší je samozřejmě scéna, kdy se malej "Frankenstein" chlubí, jak umí natáhnout a zase zatáhnout kemra :-)) ()

SOLOM.

Házet klacky před kolečkové brusle může být zábava proč ne. Na téhle komedii mě zklamal snad jen ten závěr, protože jinak jsem se celkem bavil. Místy byl humor sice hodně slabý, ale jinak je zde k vidění hned několik vydařených situací/hlášek, pro které stojí za to, si film pustit ještě jednou. Sandler opět nezklamal. ()

eraserhead666

Velký táta je jediná sandlerovka (co si vybavím), která se mi každým dalším zhlédnutím líbí více (a taky které zvedám původní hodnocení). Poprvé mě to moc nebralo, snad proto, že jsem ještě neměl syna, teď asi na počtvrté, mě to bavilo hodně (možná proto, že mám syna. Taky jsem zřejěm dozrál k tomu ocenit Joey Lauren Adams a Leslie Mann společně v jednom filmu. Je to takové mile, zábavně, mile dojímavé, až by člověk pustil slzu. A i ten dozvuk devadesátek (hlavně ohledně hudby), dělá své. Kromě toho odhalíte praktičnost novin. ()

Bauer

Tato komedie je pro mně srdeční záležitostí!!! Když jsem si jí jednou nahrál z HBO, tak jsem na ní koukal snad pořád a vůbec mně to neunavovalo. Po pár letech jsem si to pustil znovu a kdyby mi to čas dovolil, tak bych na ní koukal zase pořád dokola. Filmy s Adamem Sandlerem jsou zárukou dobré zábavy a snad tomu tak bude vždy. V této komedii bych řekl, že Sandler podává jeden z nejlepších výkonů a hlavně je to tedy neuvěřitelný sympaťák a na tuto roli se opravdu hodí. K němu se hodí i krásná Joey Lauren Adams Malý Julian v podání Dylan Sprouse je taky docela dobrý a jednou by mohl ukázat pořádně svůj talent. V menších rolích mně tedy dost potěšil Rob Schneider a Steve Buscemi. Docela dobré hlášky. Hodně moc zábavy a ke konci jsem byl tak nějak dojat. Nemůžu jinak než za 5*!! ()

BoPo

Práve kvôli takýmto filmom nedokážem pochopiť ako sa Sandler dostal medzi najlepšie platených komediálnych hercov. ()

Tommassi3

"A co limča ?? Dáme si limču ?? Máma vždycky říkala, že se po ní kazej zuby, ale tobě stejně vypadaj, takže co.." ;) Jedna z mých nejoblíbenějších, byť přinejmenším co do dramatického oblouku nejslabších a nejpředvídatelnějších, Sandlerovek / Duganovek variuje otřepaný motiv, který pravděpodobně nejlépe p(r)odal Charlie Chaplin ve svém Kidovi, jakkoli bych tedy rozhodně jen velmi odpad srovnával Adama Sandlera s velkým Charliem Chaplinem..;) Velkého tátu rozhodně nelze považovat i dík spoustě vulgarit a dospělácky infantilnímu humoru za rodinný film, ani žádnou větší moralitu raději nečekejte, jde však o cynickou komedii plnou famózních dialogů, přeplněnou odkazy na jiné nepochybně větší bijáky, když třeba scéna v McDonald's rozcuká koutky asociací s Volným pádem, a skvostnými vedlejšími postavami, jimž samozřejmě vládne Adamův věrný cameosouputník Steve Buscemi se svým bezďákem.. I ta druhoplánová kritika typické americké výchovy funguje na výbornou.. Nesmírná hlína.. Skoro tak veliká jako vnímat Adama Sandlera povrchně dík jeho komediím jako necharakterního herce bez talentu.. ()