Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

• USA I Wanna Dance with Somebody (více)

Snímek je oslavou jedinečné a nezapomenutelné Whitney Houston. Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob – taková je inspirativní, dojemná a emocionální cesta životem a kariérou Whitney Houston, kterou si diváci mohou na filmovém plátně vychutnat zároveň s velkolepými vystoupeními a soundtrackem nejoblíbenějších hitů této hudební ikony. (Falcon)

Agatha

Tvůrcům se nádherně podařilo převést na plátno ten božský dar, který Whitney měla, i její cestu životem. Beru to jako krásnou poctu této jedinečné zpěvačce. Kdo neměl styl Whitney rád, těžko může očekávat že bude filmem nadšen. Hudba zde hraje prim a zvuk v kině nic nenahradí, takže za mě skvělý zážitek. ()

Aljak

Na Whitney som sa celkom tešil, a musím uznať, že film sa v globálne naozaj vydaril. Aj keď nie som žiadny veľký fanúšik tejto speváčky, ale rozhodne zanechala v hudobnom priemysle obrovský prínos a jej hlas bol unikátny! Jej život bol bohatý na mnoho vzostupov, ale aj viacero pádov a kontroverzných okamihov, ktoré však chtiac-nechtiac do showbiznisu patria. Film to všetko vcelku dobre zohľadňuje, a podľa mňa to tvorcovia zvládli výborne. Výber Naomi Ackie do role Whitney bol výborný (až som prekvapený, že ju obišli nominácie na prestížne ceny). Čo sa týka spracovania, trochu mi vadilo, že niektoré veci tu boli spomenuté len tak "by the way", a až príliš veľa času bolo venované niektorým piesňam, ktoré tu odzneli celé (ešte aj s finálnym predlžovaním). No a ten koniec, to mohli aspoň načrtnúť nejako symbolicky, že sa Whitney išla kúpať v pofidérnom stave, a mohla obrazovka postupne stmavnúť a prejsť do toho písomného zhrnutia o jej kariére. Vzhľadom k týmto nedostatkom dávam "len" 4*. ()

Juto

Tento životopisný film o Whitney Houston sa riadi podľa vzorca bez jediného zaujímavého dodatku, pokrývajúci ikonickú kariéru v jej celistvosti bez toho, aby trávil čas kopaním pod povrch alebo zamerať sa na jeden uhol jej života. Réžia Kasi Lemmons je technicky zdatná, pričom najvýraznejšou štylistickou voľbou je dokumentárny štýl, ale ktorý moc v skutočnosti nefunguje. Film tiež vyzerá a pôsobí ako televízny, čo není dobré. 5/10 ()

vydumnica

Čo na tom, že výprava nie je veľkolepá a oproti Elvisovi tu vizuál vyznie tak trochu obyčajne, lenže I Wanna Dance with Somebody má čo divákom ponúknuť. Milujem životopisné filmy a film o Whitney má všetko, čo je pre mňa dôležité a to predovšetkým herecké výkony a emócie!!! Veľkým plusom je hudba a teda skutočný hlas Whitney, pretože tak ako ona by to nikto nezaspieval. Naomi Ackie zvládla rolu Whitney skvelo, wow! Jej herecký výkon ma veľmi milo prekvapil, taktiež jej pôvab. Veľmi dobrý bol aj Stanley Tucci ako Clive Davis. Oplatilo sa ísť na I Wanna Dance with Somebody do kina? Áno. Dokonca mi ani dabing tak nevadil, akýmsi nedopatrením som si kúpila lístok na dabingovú verziu, ale prežila som to :-). 4 a pol* 😉 [Cinemax Mannheim]. Ešte dodatok: Film by som skôr nazvala I Will Always Love You. Najvtipnejšia scénka: ponuka na rolu vo filme s Kevinom Costnerom. Najmilšia scénka: pyžamová party s Cliveom. Najlepšie zahrané: Whitney v Oprah show - originál som si pozrela na YouTube, wow! Vrelo odporúčam aj tento dokument o Whitney: Whitney: Can I Be Me (2017) ()

Pavlínka9

Za mě je Houston příkladem toho, jak sláva - nadměrná zátěž a drogy udělají své - i když to může být nehoda, tak kdyby tam ty drogy nebyli...podle mě by se to nestalo. Bylo super poslouchat celý film hudbu Houston. Za mě obrovské sousto, které bylo tedy spíš vytvořené formáten na TV film, což je podle mě škoda - nicméně - lépe že, než vůbec. Je to obrovská škoda, zároveň v návaznosti i její dcera - zajímalo by mě co se honilo hlavou panu Brownovi, který se o to zapříčinili. Tucci byl vynikající a vím, že mnoho diváků ho v tom dlouho nepoznalo :D ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna