Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

cheta

Nádherný romantický snímek bez záchvěvu patosu, no není to rarita? A jsou tu přitom klasická témata dospívání: nenávist k rodičům, láska ke staršímu muži, umělecké tendence, punk a pochopitelně absolutní nadhled. Ovšem podáno tak, že kdejaký "dospělák" musí tyto, ač pubertální, pohnutky chápat nebo dokonce schválit. Protože tohle je svět, kde je potřeba vytvářet si přízraky. ()

jiricek86

Zajímavé dílko, ale přece jenom tomu něco chybí, švih. Vybudované situace, postavy a sdělení nemají moc šanci vyniknout v tak pomalém vyprávěcím tempu bez napětí. Střihač se měl víc snažit, aby vyakcentoval patřičná místa, která místo toho vlekle přetékají z jednoho do druhého. Dále měl několik scén z filmu vystřihnout a zkrátit délku. Příběh je budovaný vcelku chytře, i když se moc neodchyluje od tradičních amerických scénáristických mustrů. Dvojka puberťaček v hlavních rolích po chvíli celkem omrzí svojí kyselostí a nezájmem, chybí mi alespoň trocha akce na protiváhu. Steve Buscemi však tento nedostatek vyvažuje postavou podivína a svým tradičně výborným hereckým projevem. Jinak největší plus filmu = vnímání světa z hlediska postav a jejich postřehy. ()

arcy666

Jak vyprávět o dvou mrchách co nenávidí všechny lidi okolo a jejichž jediným životním cílem je dokazovat si jak jsou nad věcí? Nějak to asi půjde protože ty dvě mršky jsou sympatické už od prvního pohledu a držíte jim tak trochu palce i když samy dostávají po právu pořádné kapky. Vzniká krásná filmová rovnice a když do ní s přesností dílu puzzle zapadne i Steve Buscemi k dokonalosti to nemá daleko. I když drobné úseky trapnosti tam najdete a konec mohl víc trpký a alespoň něco řešit. Takhle to nebude maximum. ()

laurence

Těšil jsem se na Scarlett, pak jsem se málem zamiloval do Enid, ale nakonec její boty byly asi to jediné, co mě v tomhle filmu zaujalo. ()

Scaevola

Co si počít se životem, když nemůžete dokázat, že jste člověkem? Teenagerovská mrazivost, byť se stopami nudy. ()

osslik

Zasáhlo mě to hlouběji , než bych čekal. Dívku Edit jsem vnímal jako někoho mě velmi blízkého a známého. Film je o nepatetickém, odvážném hledání pravdy a svobody , o krásném člověku a jeho bloudění ve světě i ve vlastním nitru, o postupné ztrátě nalezených iluzorních jistot, končící v osamocenosti a v pravdivém bolestném poznání , že oporu v lidech tohoto fast - foodového tragikomického cirkusu nelze najít. A ještě o něčem bolavé a krásném , kam slova nedosáhnou. .Tajemný stařík, kterého všichni mají za blázna, protože čeká na autobus(nalehko, bez zavazedel!!), který zde již dávno nejezdí, zůstává nakonec jedinou Editinou jistotou . Dočasně... Stařík totiž"pomateně" tvrdí , že on ví, na co čeká. A autobusem odjede. Edit nečeká dlouho a (se svým malým kufříkem!!) mizí v tajemné dáli. Nevidí a neví o jiné možnosti(?) Smutné? Nadějné? Dobře? Špatně ?Kdoví... ()

Bruce_cz

Fantastický film, de facto pětkový, ani nevím proč je nedat, možná příště. Hrozně mi připomněl Snídaňový klub, jeden z mých nej filmů. Thora Birch podává neskutečný výkon, škoda, že zapadla. ()

tomino28

Bohužel snaha tvůrců zachytit svět dospívajících teenagerek je pro běžného diváka až příliš velkou alternativou a bavit se moc nebude. Ve filmu se vlastně nic neděje a marně jsem se celou dobu snažil přijít na jeho smysl. Možná mi něco uniklo, ale bojím se, že druhou šanci už ode mě Ghost World nedostane. ()

ElFifo

U tohoto filmu platí, jestli Vás nudí a myslíte si, že se tam něco zásadního stane, tak nestane! Musím uznat, že bylo fajn vidět mladou Scarlett a Thoru jak jim to hraje, ale z mého pohledu šlo vcelku o ztrátu času. Slabé 3*. ()

kolly13

Americký festivalový, zcela nekomediální, počin mi přišel tak divný, že jsem to dokoukal do konce. Nemainstreamový a docela vyhraněný na téma Týpek z přehlížené sociální vrstvy. Závěr je zajímavý, ale to ať si každý zodpoví sám, zda je otevřený či jen nevyřešený. Nenadchnul, ani nepotěšil. ()

AcHeRoN

3 a pol *. Malo to v sebe nadych realnosti, "uveritelnosti" pre divaka, ktoremu velmi pomohli dobre herecke vykony a mozno to niekomu pride aj ako dobre zrkadlo zivota (mojho teda urcite nie :) ) Ale s odstupom mi to nedava nejake velke posolstvo alebo jednoducho iba pocit, ktory by vo mne toto dielko zachovalo. ()

Gabri-ela

Dějově je tenhle film dosti statický - ale proč? Abyste nemuseli sledovat jakýsi bláznivý sled scén, ale naopak mohli si v klidu sednout a zamyslet se nad tím, co vám film předestírá. Nad pokrytectvím lidí, nad tím, co je umění, kdo za co stojí a proč... co dělá člověka dobrým a je dobrý to samé co zajímavý? Nad samými esenciálními hodnotami se zamyslíte u Příznačného světa, a já dávám 5 hvězd, ačkoli Scarlett mě tu vážně neuchvátila.... ()

apolite

Ghost world, alebo istá Scarlet Johanson s perami a prsami k nakousnutí a Thora Birch v roli the baddest bitch. Ale nemohol by mi niekto vysvetlit ten koniec?? ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína