Přízračný svět

Prízračný svet

Svet duchov

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 111 min

Oscar 1 nominace: Scénář - A(19.3.2004)

Dvě skvělé mladé herečky + mírně bizarní příběh = moje nejoblíbenější komiksová adaptace (a to i přes fakt, že jsem o takovém komiksu nikdy předtím neslyšel:). 85% Zajímavé komentáře: Legas, jondzavid, Radek99, JayKey, drinker(20.5.2005)

Podivnej film o ničem a přesto se na to dívá výborně, hlavní zásluhu na tom mají samozřejmě herci. Z nich je jednoznačně nejlepší Steve Buscemi, vypadá jako správnej looser a herecky předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. hned za Buscemim je hlavní postava filmu Thora Birch, ta po americké kráse si vybrala další skvělej film a i tadyje naprosto skvělá, za zmínku tady ještě stojí mladá Scarlett Johansson, která už ve svých 15 letech dokazuje, že zní bude dobrá herečka. Ani se mi nechce věřit, že stejný režisér natočil Santa je úchyl, to je přece jenom film trošku o něčem jiném a rozhodně v sobě nenese spoustu skrytých otázek k zamyšlení jako přízračný svět, no i když....(18.3.2006)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(21.11.2009)

Steve Buscemi po dlouhé době opět v jedně z hlavních rolí !!! Juhůůů:)(18.2.2006)

• - Plakát „Coon Chicken Inn“ namaloval Robert Rumb (americký ilustrátor). (HellFire)

• - Keď Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) navštívia susedský bazár, Rebecca sa smeje Seymourovmu (Steve Buscemi) menu. V tomto zábere má ruku na ústach, aby nebolo vidno smiech, no vzápätí už má ruky založené. (Illioplius)

• - Film získal jako první historii nominaci na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář, který vychází z komiksu. (Kulmon)