Přízračný svět

Prízračný svet

Svet duchov

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 111 min

Drama! Drama s vtipnými, ironickými až sarkastickými glosami životních situací od holek, které se nechtějí jen tak zařadit. Pravdivý film o tom, že i ti z nás, kteří nemusejí mít to nejnovější zboží a nemají v jednom kuse namontovaný úsměv č. 4 různých vypatlanců z reklam, mají právo na život. Opravdu jsem nečekal, že se tak výborně pobavím, budu obávat i dojmu. Všichni z nás mají právo na porozumění ve slabší chvilce. Což myslím není přáklad tvůrců filmu. DO PODZIMU BUDEŠ V KUNDÍM RÁJI.(14.3.2006)

Pekne divnej film. Jsou dva typy takovejhle filmu, bud film vypada, ze je o nicem a taky takovej je a nebo vypada, ze je o nicem, ale pritom se tam resi spousta veci. A tohle je nastesti ten druhej pripad. Zhruba do poloviny to je ciste komedie s vynikajicima scenkama a hlaskama a pak pride druha polovina, kdy hlavni hrdinku Enid vsichni opousti a zacne to bejt slusny drama. A obe tyto casti se Zwigoffovi povedly. Je to skutecne takova druha Americka krasa. Hodne filmu pomaha slusna chytlava hudba a hlavne perfektni herci v cele s mym oblibenym Stevem Buscemim, kterej tu hraje paradniho trapaka. Ale i vykon obou hlavnich hrdinek je perfektni, hlavne Thora Birch, ktera uz ma nejaky zkusenosti s timhle typem filmu prave z Americky krasy. Scarlett sice tolik prostoru nedostava, ale ani mi to nevadilo. Zwigoff ukazal, ze se da film o pubertacich natocit originalne, vtipne a bez nejakejch nechutnejch scen.(8.5.2006)

Snímek, který pro měl byl velké zklámání vzniklé z ohromného očekávání. Nuda, téměř žádné poselství ani pointa, která by ukončila tuhle 110 minut dlouhou pouť. Asi sem neměl věřit tomu, že se jedná o Americkou krásu 2 a pustit si snímek s čistou hlavou. Škoda.(17.6.2003)

Přesně tak - vztyčený prostředníček na dveře střední školy a všechny ty na potkání se objímající kravky.(30.7.2008)

Bez Buscemovy postavy si to neumím představit... jak asi funguje komiks? Každopádně velmi slušný film, který má v člověku šanci jedině růst. Zatím čtyři hvězdy.(26.11.2011)