O hloupé havířce (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1990, 52 min

Bez práce k bohatství přišel. Modus, který se líbí lidem v pohádkách, kde se pídí za všelikými artefakty, stejně jako lidem v realitě, kde se zapojují do podivných her typu letadlo, stávají se agenty Amwaye, nebo páchají jiné zhůvěřilosti. Ač bych se nebránila šotkovi, co do domácnosti bude přinášet štěstí a peníze, těžko bych podlehla tomu, že mi svého šotka jen tak za pár krejcarů prodá soused. Kouzelné šotky dycinky přináší tajemný snědý cizinec a rozhodně se nespokojí s nějakými drobásky. Za kouzlo to už musí být cenou něco onačejšího. Mám progresivní nápad - za pozitivní výsledek gravi testu by v lékárnách měli vydávat poukázky na košťata, aby budoucí matky měly základní motivační prostředek pro rozvoj intelektu příští generace.(16.6.2014)

Nadosmrti nezapomenu na Hrzánovou, jak se máchá ve vajíčkách :)(14.4.2009)

Prima pohádka pro pozvednutí nálady. Ona hloupost je až příliš vyhnána do absurdních rozměrů, ale jednou za deset let se na to dá podívat a pobavit se. Navíc Petr Štěpánek je ve své roli skvělý. A další herecké hvězdy nezůstaly pozadu. Horší je to, že je to pohádka spíše pro dospělé, děti nemá čím oslovit. Fajn jsou různé lidové exteriéry i ty nápady jak napálit jednotlivé ženštiny. Nic pro ty co nemají nadhled. 5/10(4.11.2011)

Bukolické, vtipné, roztomilé jako obvykle pohádky Vlasty Janečkové bývají. Tentokrát volná adaptace Drdovy pohádky. Bylo potěšením podívat se na Naďu Konvalinkovou jako prostoduchou kyprou ženušku a jejího chytrého muže Petra Štěpánka....(12.4.2009)

• WANDRWALL

Ano, hloupost je věčná. A je jedno jestli jí trpí havířka či lékařka.Havířka si ale myslí, že lékařka je vzdělaná, tak je i méně hloupá. lékařka jí to ráda nebere a nechá ji přitom,neb ví, že jinou šanci stejně nemá.***(8.10.2010)(8.10.2010)