O hloupé havířce (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1990, 52 min

Bukolické, vtipné, roztomilé jako obvykle pohádky Vlasty Janečkové bývají. Tentokrát volná adaptace Drdovy pohádky. Bylo potěšením podívat se na Naďu Konvalinkovou jako prostoduchou kyprou ženušku a jejího chytrého muže Petra Štěpánka....(12.4.2009)

Prima pohádka pro pozvednutí nálady. Ona hloupost je až příliš vyhnána do absurdních rozměrů, ale jednou za deset let se na to dá podívat a pobavit se. Navíc Petr Štěpánek je ve své roli skvělý. A další herecké hvězdy nezůstaly pozadu. Horší je to, že je to pohádka spíše pro dospělé, děti nemá čím oslovit. Fajn jsou různé lidové exteriéry i ty nápady jak napálit jednotlivé ženštiny. Nic pro ty co nemají nadhled. 5/10(4.11.2011)

Bez práce k bohatství přišel. Modus, který se líbí lidem v pohádkách, kde se pídí za všelikými artefakty, stejně jako lidem v realitě, kde se zapojují do podivných her typu letadlo, stávají se agenty Amwaye, nebo páchají jiné zhůvěřilosti. Ač bych se nebránila šotkovi, co do domácnosti bude přinášet štěstí a peníze, těžko bych podlehla tomu, že mi svého šotka jen tak za pár krejcarů prodá soused. Kouzelné šotky dycinky přináší tajemný snědý cizinec a rozhodně se nespokojí s nějakými drobásky. Za kouzlo to už musí být cenou něco onačejšího. Mám progresivní nápad - za pozitivní výsledek gravi testu by v lékárnách měli vydávat poukázky na košťata, aby budoucí matky měly základní motivační prostředek pro rozvoj intelektu příští generace.(16.6.2014)

Určitě jedna z těch podařenějších a lepších televizních pohádek, která zpříjemní poobědovou nedělní siestu. Konvalinková je teda opravdu hodně dutá, ale i ostatní tetky si nemají co vyčítat a vrcholem je koupel ve vajíčkové lázni, která pro herce musela být veselým zážitkem. Hudba: Vadim Petrov(30.10.2011)

Chtělo poněkud svižnější rytmus a střih, asi měli v exteriérech jen jednu kameru a museli točit na první dobrou. Krásné exteriéry i kulisy, vtipné momenty, jen občas to chce až mocm být vtipné, než je (koupel ve vajíčkách - asi muselo dát práci to natočit, ale vtipné to nakonec není). Jen jsem si chvílemi říkal, jestli tohle neviděli taky čeští politici, kteří použili sice stejné triky, ale na chudé, místo bohaté.(15.7.2012)