poster

O hloupé havířce (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1990, 52 min

 • WANDRWALL
  **

  Ano, hloupost je věčná. A je jedno jestli jí trpí havířka či lékařka.Havířka si ale myslí, že lékařka je vzdělaná, tak je i méně hloupá. lékařka jí to ráda nebere a nechá ji přitom,neb ví, že jinou šanci stejně nemá.***(8.10.2010)(8.10.2010)

 • otík
  ****

  Určitě jedna z těch podařenějších a lepších televizních pohádek, která zpříjemní poobědovou nedělní siestu. Konvalinková je teda opravdu hodně dutá, ale i ostatní tetky si nemají co vyčítat a vrcholem je koupel ve vajíčkové lázni, která pro herce musela být veselým zážitkem. Hudba: Vadim Petrov(30.10.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Bez práce k bohatství přišel. Modus, který se líbí lidem v pohádkách, kde se pídí za všelikými artefakty, stejně jako lidem v realitě, kde se zapojují do podivných her typu letadlo, stávají se agenty Amwaye, nebo páchají jiné zhůvěřilosti. Ač bych se nebránila šotkovi, co do domácnosti bude přinášet štěstí a peníze, těžko bych podlehla tomu, že mi svého šotka jen tak za pár krejcarů prodá soused. Kouzelné šotky dycinky přináší tajemný snědý cizinec a rozhodně se nespokojí s nějakými drobásky. Za kouzlo to už musí být cenou něco onačejšího. Mám progresivní nápad - za pozitivní výsledek gravi testu by v lékárnách měli vydávat poukázky na košťata, aby budoucí matky měly základní motivační prostředek pro rozvoj intelektu příští generace.(16.6.2014)

 • Tommassi3
  ****

  "Prokristapána, co to tam zas vyvádíš, Barboro ??" - "Sedím na vajíčkách, Honzíčku !! Už pukly tři, tak ještě dvě a budeme mít pět housátek.." ;) Pohádková nestorka Vlasta Janečková natočila spíš takovou Vaječnou pohádku, nicméně skvostně zahranou na čele s jejím tradičním souputníkem a exmanželem Petrem Štěpánkem a výborně po drdovsku bukolickou a zemitě banální.. A medúza Naďa Konvalinková znovu žije v roli, která jí padne jako ulita.. Totiž jako ulitá !! ;)(20.12.2013)

 • Tuax
  ***

  Prima pohádka pro pozvednutí nálady. Ona hloupost je až příliš vyhnána do absurdních rozměrů, ale jednou za deset let se na to dá podívat a pobavit se. Navíc Petr Štěpánek je ve své roli skvělý. A další herecké hvězdy nezůstaly pozadu. Horší je to, že je to pohádka spíše pro dospělé, děti nemá čím oslovit. Fajn jsou různé lidové exteriéry i ty nápady jak napálit jednotlivé ženštiny. Nic pro ty co nemají nadhled. 5/10(4.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace