foto

Naďa Konvalinková

  • nar. 18.4.1951 (66 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se 18. dubna 1951 v Praze. Na dětství má nehezké vzpomínky, v deseti letech se její rodiče rozvedli za tak bouřlivých okolností, že Naďu i sestru Ljubu úřady umístily do dětského domova. Tam zažila těžké strádání včetně kruté šikany. Trvalo celý rok, než si je babička vybojovala do vlastní péče (viz "13. komnata Nadi Konvalinkové").

Absolvovala pražské DAMU, nejprve strávila tři roky v plzeňském Divadle J.K. Tyla, poté se stala na mnoho let členkou Městských divadel pražských.

Od sedmdesátých let je také obsazována do filmových a televizních rolí (prosté vesnické děvče z pohádky HONZA MÁLEM KRÁLEM, Květuška z komedie ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA). Od roku 1975 se blíže přátelila se svým budoucím manželem (1980-2005) Oldřichem Kaiserem.

Postupně přešla od rolí mladých, půvabných a možná i trochu naivních hrdinek k rolím maminek a zkušených, zralých ženských. Hojně je obsazována také v pohádkách – např. NESMRTELNÁ TETA (1993), KOUZELNÝ MĚŠEC (1996), LOTRANDO A ZUBEJDA (1997) či ŠMANKOTE, BABIČKO, ČARUJ! (1998).

Coby patronka nadačního fondu se rozhodla spojit svou tvář a osobnost s propagováním pomoci pro opuštěné děti. Vyzařuje nezdolný optimismus a neustálou snahu vidět věci z té lepší stránky.

Tomáš "hippyman" Tesař

Herecká filmografie

Filmy

2014 Rakvičky a věnečky (studentský film)
2013 Sebemilenec (TV film)
Sheldon a jeho matka paní Levinová (divadelní záznam)
2011 Saxána a Lexikon kouzel
2010 Nodame Cantabile: saišú gakušó zenpen
Nodame Kantâbire saishû gakushô - Gôpen
Rodinka
2009 Herbert v ringu (TV film)
Láska rohatá (TV film)
Líbáš jako Bůh
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
Zasaženi bleskem (TV film)
2008 BrainStorm (TV film)
2007 Malé radosti (studentský film)
Muž a stín (TV film)
O perníkové chaloupce (TV film)
2006 Jak se krotí krokodýli
Obsluhoval jsem anglického krále
Panic je nanic
Všechno nejlepší!
2005 Až kohout snese vejce (TV film)
Miluj bližního svého (TV film)
Psí kus (TV film)
Voděnka (TV film)
2004 Nadměrné maličkosti: Léčba neklidem (TV film)
Non Plus Ultras
2002 Jak chutná láska (TV film)
Waterloo po česku
2001 Andělská tvář
Elixír a Halíbela (TV film)
Karlínská balada (TV film)
Otec neznámý aneb Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka (TV film)
2000 Dopisy v krajkách (TV film)
Hurá na medvěda
1999 Nebát se a nakrást
1998 Legenda Emöke (TV film)
Tanec kolem zlatého vejce (TV film)
Vše pro firmu (TV film)
Šmankote, babičko, čaruj!
1997 Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)
Doktor Munory a jiní lidé (TV film)
O spanilé Jašince (TV film)
Vojtík a duchové (TV film)
1996 Cesta do pekla a zpátky (TV film)
Koncert
Kouzelný měšec
Lotrando a Zubejda
O mrňavém obrovi (TV film)
O princezně, která nesměla na slunce (TV film)
Přijeď si pro mě, tady straší (TV film)
Velký dračí propadák
1995 Bubáci pro všední den (TV film)
Poslední slovo (TV film)
1994 Andělské oči
Pozor na Kozoroha (TV film)
Příliš hlučná samota
1993 Hora jménem Andělská (TV film)
Království květin (TV film)
Nesmrtelná teta
Swing Kids
Ze života hmyzu (TV film)
1992 Noc pastýřů (TV film)
1991 Co teď a co potom: Dno (TV film)
Krásná čarodějka (TV film)
Nepoužitelný Max (TV film)
Ztracená dcera z Frýdlantu hradu (TV film)
1990 O hloupé havířce (TV film)
Zmatky kolem Katky (TV film)
Zvonokosy (TV film)
Záhada perníkové chaloupky (TV film)
1989 Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (TV film)
Kam zmizela 55. ZŠ (TV film)
Na dvoře je kůň, šéfe (TV film)
O hloupém peciválovi
Přátelská výpomoc (TV film)
Skřivánčí ticho
Strašidlo cantervillské (TV film)
V tomhle zámku straší, šéfe! (TV film)
1988 Co medvědi nevědí (TV film)
My se vlka nebojíme (TV film)
O čem sní mladé dívky (TV film)
Svědek času (TV film)
Třetí táta (TV film)
1987 Bitva na kopci (TV film)
Jeskyně (TV film)
Lovec senzací
Strašidla (TV film)
Začátečnice hledá učitele italštiny (TV film)
1986 Můj obchod se psy (TV film)
O rybáři a rybce (TV film)
Peníze a krev (TV film)
Rytíř (TV film)
Velká filmová loupež
1985 Nikotýnka (TV film)
Perly a růže (TV film)
Princezny nejsou vždycky na vdávání (TV film)
Psohlavci (TV film)
1984 Až já budu královna (TV film)
Povídky malostranské: Večerní šplechty (TV film)
Tlustý pradědeček (TV film)
Šéfe, jdeme na to! (TV film)
Šéfe, vrať se! (TV film)
1983 Hořký podzim s vůní manga
1982 Hlavní výhra (TV film)
Počestný dům (TV film)
Srdečný pozdrav ze zeměkoule
Taneček přes dvě pekla (TV film)
Šéfe, to je věc! (TV film)
1981 Až já budu velká (TV film)
Důkaz (TV film)
Otýliina záhada (TV film)
Počítání oveček (TV film)
Sobota odpoledne, počátek léta (TV film)
Začít znovu (TV film)
1980 Demokrati
Panenka (TV film)
Pohoří královny Maud (TV film)
Pohádka o Honzíkovi a Mařence
Prázdniny pro psa
Taška (TV film)
V hlavní roli Oldřich Nový
Zlatý náhrdelník (TV film)
Černé světlo (TV film)
1979 Historie začíná pod kaštany (TV film)
Jak je důležité míti Filipa (TV film)
Na dvoře vévodském (TV film)
Nápadník (TV film)
Poslední koncert (TV film)
Smrt stopařek
Švec Janek v pohádkové zemi (TV film)
Žena pro tři muže
1978 Lakomec (TV film)
Mladý muž a bílá velryba
Muž s orlem a slepicí
Sněhurka (TV film)
Vondráčkovo pozdní odpoledne (TV film)
Čarovné prstýnky (TV film)
1977 Adéla ještě nevečeřela
Honza málem králem
Jak se budí princezny
Nevěsta (TV film)
O Honzovi a Barušce (TV film)
Podivný výlet
Smuteční hudba za padlé hrdiny (TV film)
1976 Holka modrooká (TV film)
O stříbrném kamínku (TV film)
To naše ulice ještě nezažila (TV film)
Vánoce u Matěnů (TV film)
Zlaté pometlo (TV film)
Ženitba (TV film)
1975 Osvobození Prahy
Recepty doktora Kudrny (TV film)
Čert na zemi (TV film)
1974 Balkón (TV film)
Čekání (TV film)
1973 Hvězda první velikosti (TV film)
Milenci v roce jedna
Tři chlapi na cestách
Tři nevinní
Známost sestry Aleny
Štěstí (TV film)
1972 Divoké labutě (TV film)
Podezření
Půlnoční kolona
1971 Princ a chuďas (TV film)
Tajemství velikého vypravěče
Ženy v ofsajdu
1970 Mášenka (TV film)
Případ Mauricius (TV film)
1969 Iluze (studentský film)

TV seriály

2017 Temný Kraj (TV seriál)
Čarodějnice pokračování (E02)
Četníci z Luhačovic (TV seriál)
Staré dluhy (E06)
2016 Na vodě (TV seriál)
Silvestr (E13)
Svět patří těm... (E04)
2015 Doktoři z Počátků (TV seriál)
Překvapení, překvapení! (S04E03)
Návraty (S04E02)
Zápasy osobní, bitvy obecní (S04E01)
2014 Doktoři z Počátků (TV seriál)
Loupežné spiknutí (S03E31)
Tajemství kozího chlívku (S03E30)
Smilnění vs. smilování (S03E29)
další epizody (24)
2013 To si piš, je to myš! (TV seriál)
2011 4teens (TV seriál)
Byla to soda (E07)
Ples (E06)
Na útěku (E04)
další epizody (6)
O mé rodině a jiných mrtvolách (TV seriál)
Hlavně ne dárky (E08)
Krev mé krve (E07)
Nic pro slabé žaludky (E06)
další epizody (8)
Rodinka (TV seriál)
Čapkovy kapsy (TV seriál)
Zmizení herce Bendy (E02)
2010 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
Vražda poštovní doručovatelky (E05)
Cukrárna (TV seriál)
Firemní foto (E13)
Specialita podniku (E12)
Dort (E11)
další epizody (13)
2009 Poste restante (TV seriál)
Poste restante (E07)
Přepadení (E05)
Láska na dobírku (E04)
další epizody (6)
Vyprávěj (TV seriál)
Ode mě to nemáte! (S01E09)
Je to ten pravý? (S01E02)
2007 Trapasy (TV seriál)
2006 Hajadla (TV seriál)
2005 On je žena! (TV seriál)
To nevymyslíš! (TV seriál)
2004 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2003 Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál)
Slib (E13)
Diagnóza (E12)
Zatnuté zuby (E11)
další epizody (11)
2000 Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (TV seriál)
Epizoda 4 (E04)
Epizoda 3 (E03)
To jsem z toho jelen (TV seriál)
Četnické humoresky (TV seriál)
Doktor Smrt II (S02E09)
Doktor Smrt I (S02E08)
1999 Dobrodružství pod vrbami (TV seriál)
Hotel Herbich (TV seriál)
Policajti z předměstí (TV seriál)
1998 Kamarádi pana Semtamťuka (TV seriál)
Motel Anathema (TV seriál)
Na lavici obžalovaných justice (TV seriál)
Padni komu padni (E11)
Dobří soudci dobře spí (E08)
Dobré mravy (E03)
1996 Draculův švagr (TV seriál)
Manželská tonutí (TV seriál)
Smečka cti (E04)
1995 Když se slunci nedaří (TV seriál)
Šnajberková (E06)
Zuzka (E05)
Maruška (E04)
další epizody (6)
1994 Bylo nás pět (TV seriál)
Cirkus svět (E05)
Pokoj lidem dobré vůle (E04)
Vypouštění draka (E03)
další epizody (4)
O zvířatech a lidech (TV seriál)
Závod (E13)
Výpověď (E12)
Špatné zprávy (E11)
další epizody (10)
Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Vlakem na Vídeň (E04)
1991 Co teď a co potom? (TV seriál)
1990 Pohádky pod lupou (TV seriál)
Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál)
Modus operandi (S02E03)
1988 Druhý dech (TV seriál)
Malé dějiny jedné rodiny (TV seriál)
O Kubovi a Stázině (TV seriál)
Přejděte na druhou stranu (TV seriál)
Trhlina (E02)
1987 Panoptikum Města pražského (TV seriál)
Funus (E01)
1985 My holky z městečka (TV seriál)
Slavné historky zbojnické (TV seriál)
Vlak dětství a naděje (TV seriál)
1984 Bambinot (TV seriál)
Katastrofální omyl (E04)
Vynález století (E01)
Pihulka a Kaňka (TV seriál)
1982 Dynastie Nováků (TV seriál)
1981 Medvídek Sněhůlek (TV seriál)
1977 Tajemství proutěného košíku (TV seriál)
1975 Matka (TV seriál)
Před požárem (E03)
Plody poznání (E02)
Útěk z domova (E01)

Dokumentární

2010 Komici na jedničku (TV seriál)
2009 Film o seriálu Poste restante (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Neobyčejné životy: Květa Fialová (TV film)
Neobyčejné životy: Petr Nárožný (TV film)
2008 Po stopách hvězd (TV seriál)
2007 13. komnata Nadi Konvalinkové (TV film)
2006 13. komnata Květy Fialové (TV film)
Příběhy slavných: Neřízená střela Stella (TV film)
2002 Příběhy slavných (TV seriál)
1996 Žofín, ostrov vzpomínek a snů (TV seriál)

TV pořady

2016 Udílení cen Františka Filipovského 2016 (TV pořad)
2015 Telefon (TV pořad)
2013 60 pečetí (TV pořad)
Kurňa, co to je? (TV pořad)
Máme rádi Česko (TV pořad)
Polívka na víně (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
Čtení do ouška (TV pořad)
2012 Vtip za stovku! (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Kolo plné hvězd (TV pořad)
Planeta Yó (TV pořad)
Všechno nejlepší (TV pořad)
2010 Hoby naší doby (TV pořad)
Prostřeno! (TV pořad)
Prostři pro tři (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
TOP STAR Extra (TV pořad)
Tentokrát se budu smát já (TV pořad) - a.z.
2009 Když člověk přichází do let... (TV pořad)
2008 Benefice Lubomíra Lipského (TV pořad)
Retro (TV pořad)
TOP STAR magazín (TV pořad)
2007 Jak se staví sen (TV pořad)
Pavlač Ester Kočičkové (TV pořad)
Silvestr s četníky (TV pořad)
2006 Hitparáda televizní zábavy (TV pořad)
Jste to, co jíte (TV pořad)
Silvestr za oponou (TV pořad)
Čétéčko (TV pořad)
2005 Hřiště 7 (TV pořad)
Veselé vánoční (pří)hody (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
Za oponou (TV pořad)
2004 Kinobazar (TV pořad)
2001 Barvy života (TV pořad)
2000 GO - GO šou (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Večeře (TV pořad)
Věšák (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
Čtveráci (TV pořad)
1998 Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Prima jízda (TV pořad)
Sama doma (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
1994 Caruso Show (TV pořad)
Kupé (TV pořad)
1993 Dobré ráno (TV pořad)
O poklad Anežky české (TV pořad)
Tuzemský konzumní (TV pořad)
Činčin (TV pořad)
1992 Kufr (TV pořad)
V Praze bejvávalo blaze (TV pořad)
1991 Kuřátka (TV pořad)
1985 Videostop (TV pořad)
1984 ABECEDA (TV pořad)
1980 Kino a já (TV pořad)
Než se zvedne opona (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace