Kdo přežije - Fidži

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2007

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Edgardo Rivera

Schyluje se k něčemu strašlivému. Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě i o výhru v podobě milionu dolarů! (dan.pacino)

Drky

Podle mě jedna z nejlepších, kterou bylo možné zhlédnout v TV. Opět vítěz, kterému jsem od začátku fandil( mám na to asi čuch). Soutěžící, kteří byli hodně rozdílní, někteří sympatičtí, jiní zase méně, byli mezi nimi i ti, kteří nebyli smypatičtí vůbec. Série plná zvratů, hloupých rozhodnutí a hlavně pošušňáníčko pro všechny kdo mají rádi psychologii lidského nitra. Hodnocení 4* a 85%. ()

PanCitron

Myslím si, že v podstatě to rozdělení bohatý/chudý byl celkem dobrý nápad, kterému ale chyběl trochu lepší koncept (třeba častěji rozhazovat kmeny). Takže byla pak první část relativně monotónní co se soutěží týče. Hlavní tahák bych viděl hlavně ve vážně povedených kmenových radách a celkově část po sloučení měla neskutečný spád. Podle mě dost podceňovaná série. Oblíbení hráči: Yau-Man, Earl ()

Djoker

Spoilery. Hodně zatracovaná série, ale je skutečně tak špatná? Nemůže za její hodnocení spíše lidský odpad, který se tam sešel? Pokud příliš neřešíte, kdo je kdo, ale baví vás hlavně strategie, zvraty, utrpení jedněch a pohoda druhých, tak jste na správné adrese. Skupina nesympatických lidí je rozdělena do dvou kmenů. Jedni trpí někde pod skálou a žerou trávu, druzí mají přístřešek s terasou, houpací síť, křesla, kafe, nádobí a jsou v těžké pohodě. Celkem zajímavý experiment, jenže i pomalejším dojde, že ti odpočinutí a najedení budou ve výzvách ty druhé drtit. Fidži je především přehlídkou tupců, takže pokud se rádi mastíte na méně vyspělých jedincích, tak se budete dobře bavit. Dementi jako Rocky, Mookie, Boo, holčička Anthony a slepice Lisi, Stacy či Cassandra jsou čistou esencí hlouposti. Nad ty všechny jsem se dokázal povznést, jenže pak Dreamz udělal největší sviňárnu v historii Survivora a potopil Yau-Mana. Z toho už mi špatně bylo a ani jsem moc neřešil, že vyhrál jeho skvělý spojenec Earl. Favorit: Yau-Man, Oblíbenci: Earl, Alex, Michelle. ()

Boudyy

Nechápu toto hodnocení, pro mě byla tato série zajímavá jako každá jiná. Již od úvodu jsem fandil Rockymu a Mookiemu, taky mi byli sympatičtí Yau-Man nebo Earl. Všichni byli v kmeni Ravu, který devětkrát za sebou prohrál, a to i přesto, že se skládal z relativně silných hráčů. Kmen Ravu vyhrál jen jednou souboj o odměnu (odpoledne v herně), nikdy souboj o imunitu. Potom se kmeny promíchaly. To bylo ještě lepší, protože k mým původním favoritům Rockymu a Mookiemu přibyli ještě Edgardo, Alex a Dreamz, o kterém jsem ale už tehdy neměl valného mínění. Série proher ale pokračovala. Dreamz se tehdy začal projevovat a díky jeho hlasu vypadl Rocky, ačkoliv Dreamz Rockymu i do kamer (!!!!) řekl, že jej chce více poznat. Osudovou chybu udělal Mookie, když Dreamzovi sdělil, že oni, jakožto "Čtyři jezdci", našli skrytý symbol imunity. Následně se Dreamz (už při sloučení) postaral o vyřazení Michelle, které dal taktéž hlas, který byl rozhodující. První individuální souboj o imunitu vyhrál Yau-Man. Hned po sloučení vznikly dvě skupiny :Yau-Man, Earl, Stacy, Cassandra (a brzo vyřazená Michelle, která ale do dění ve sloučeném kmeni nezasáhla) a tzv. "Čtyři jezdci" Alex, Edgardo, Mookie a Dreamz. Avšak Dreamz začal hrát brzy na dvě strany. Po souboji o imunitu, který vyhrála Stacy, byl na řadě Alex. Mookie mu nenápadně předal symbol imunity a Dreamz zradil. Spojenci kolem Earla se dohodli, že se čtyřmi jezdci pěkně vyběhnou, když imunitu odevzdá Alex, ale oni vyřadí Edgarda. Dreamzovi se ale tato informace nedostala, protože Earl měl pocit, že je chce Dreamz oklamat. Na radě vše vyšlo. Alex použil symbol, ale vyřazen byl Edgardo. Tím, že Alex použil imunitu, Dreamz přesvědčil Earla, že mu můžou věřit. Později našli v průběhu hry Alex s Mookiem v Yau-Manově tašce druhý symbol. Byl to tah ze zoufalství, protože na další radě měl jít jeden z nich. Dohodli se, že na kmenové radě všem poví o Yau-Manově symbolu a když bude zapírat, donutí jej, aby vyndal věci z kapes. Chtěli tím docílit toho, že se všichni budou chtít zbavit Yau-Mana. Jejich strategie ale nevyšla. Alex na radě zradil Mookieho a ten vypadl. Následně začal Alex bojovat o přežití. Snažil se všemožně dostat do spojenectví s kterýmkoliv z hráčů. Při souboji o imunitu měl dlouho navrch, avšak ve chvíli, kdy Alex lezl na stožár a vše už vypadalo jasně, zrychlil Boo na plné obrátky a na poslední chvíli vytáhl vlajku dříve než Alex. Ten už věděl, ale pořád bojoval. Snažil se naklonit si na svou stranu většinu hráčů a argumentoval tím, že on je nezradí, zatímco Dreamz by mohl. Zaměřil se na Yau-Mana a chtěl jej nečekaně vyhodit. Jeho plán nezabral a na radě byl vyhozen on. Dále při souboji o auto se Dreamz projevil nejvíc. Auto vyhrál Yau-Man, ale smluvil s Dreamzem, že mu dá auto, ale chce na oplátku, že pokud se oba dostanou do "final four" a Dreamz vyhraje imunitu, dá mu ji. Dreamz tedy auto vzal a slíbil, že slovo dodrží. Yau-Man potom sebe poslal na ostrov vyhnanství a byl první v historii, kdo něco takového udělal. Další souboj o munitu vyhrál opět Boo. Zdálo se, že na řadě byla Stacy, ale v táboře se začaly dít věci. Cassandra, Stacy a Dreamz se dohodli, že dnes pošlou ze hry nic netušícího Yau-Mana. Tomu se jejich chování zdálo podezřelé a proto se svěřil Earlovi. Na radě po dlouhém rozmýšlění vytáhl symbol, což se ukázalo jako správný krok, protože na hlasy to bylo 3-2 pro Yau-Mana, 2 hlasy získala Stacy, kterou volili on a Earl. Stacy šla tedy ze hry ven a v dalším souboji o imunitu šlo vše dle Yau-Manova plánu. Cassandra i Earl brzy skončili a vše bylo mezi Dreamzem a Yau-Manem. I přes přemáháni však imunitu vyhrál Dreamz a čekalo se, jestli dodrží slib. Ale nedodržel a Yau-Man vypadl. Dreamz sehrál na porotu i na spoluhráče velké divadlo, dělal, jak je mu vše líto, ale potom přiznal, že mu nic líto není a byla to na Yau-Mana vymyšlená lest už od začátku. Další den ve finále si reamz vyslechl nejen za tento krok velkou kritiku a s Cassandrou zůstali naprázdno, protože všech 9 hlasů od poroty získal Earl a stal se tak vítězem série. nebyl sice zdaný ve fyzických soubojích, ale moc dobře věděl, co dělá a to jej vyneslo na vrchol. () (méně) (více)

giovanni3

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií), ale tato řada mne až tak moc nebavila hned z několika důvodů: 1. neměl jsme tu někoho komu bych hned od začátku vyloženě fandil 2. naopak dost lidí mne začalo víc a víc štvát 3. na začátek dostaneme plány, materiál atd.. a hle máme úplně vyšperkovaný tábor a pomalu na každé soutěži dostanu nějaké jídlo = fůra věcí zdarma . Co se hry jako takové týče tak jsem přál Lilian a Garymu, ale jejich brzký konec mému hodnocení taky nepomohl. Postupně jsme začal přát Yau-Manovi, který se choval po většinu série vzorně, nepodrážel a dokonce i dokázal dát důvěru hráči, který několikrát zradil a přesně proto nakonec prohrál (je fakt, že tah s tím, že dám ti auto a ty mi za to imunitu, kterou mě pošleš do finále byl geniální). Nepochopil jsem Dreamze, podrazy v průběhu se dají pochopit, ale finální podraz byl fakt hnus.. Tudíž z finálové trojky jsme nepřál nikomu,ale když bych musel volit tak dám hlas konečnému vítězi, protože ten byl z té trojky asi nejlepší.. 3z5 ()

• Většina účastníků této série jsou kamarádi lidí z produkce pořadu a jediným účastníkem, který prošel běžným castingem, je Gary Striteski. (Zix.)
  • Kvůli státnímu převratu v době natáčení byla zrušena tradiční soutěž Loved Ones zahrnující přítomnost nejbližších lidí soutěžících. (Hidan)
  • James Reid si nechal říkat přezdívkou „Rocky“ podle filmové postavy Sylvestera Stalloneho, kterému je trochu podobný. (Zix.)

Časové pásmo bylo změněno